FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
12-05-16 21:52  [R] Kaman K-MAX 1:33 Orlik.
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Witam.
Postanowiłem zrobić małą przerwę w budowie "klaine panzer waffe" i zabrałem się za kontynuację drugiego projektu- śmigłowce.
Na warsztat poszedł tytułowy tytuł. Wygrzebałem ten model w jednym ze stoisk na wystawie modelarskiej w Stalowej Woli.
Dwu wirnikowe dziwadło więc od razu mnie się spodobał.
Coś tam w kabinie podokładałem od siebie, jakieś pstryczki i guziczki...
Fotki nie są dobrej jakości bo miałem światło słabe. Musiałem sporo przejaśnić. Ale następne będą lepsze.



--

 
13-05-16 13:29  Odp: [R] Kaman K-MAX 1:33 Orlik.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciekawy model wybrałeś. W necie jest mnóstwo ciekawych malować tego ,,ustrojstwa" :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-05-16 13:51  Odp: [R] Kaman K-MAX 1:33 Orlik.
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Śmiszny model. Lubię wiatraki (jakoś stosunkowo niewiele mi się wydaje ich jest na rynku w porządnych opracowaniach...), chętnie podpatrzę!

--
54323031

 
13-05-16 17:39  Odp: [R] Kaman K-MAX 1:33 Orlik.
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No nieźle, nie kazałeś mu długo leżeć na półce :) Rozumiem, że zwieńczeniem kolekcji śmigłowców będzie Mi-24 :P

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
16-05-16 14:30  Odp: [R] Kaman K-MAX 1:33 Orlik.
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Dziś prezentuję oklejony kadłub ( w większej części). Gdzieś popełniłem błąd, najpewniej już przy sklejaniu szkieletu, bo mi ogon trochę zeskosował.
Łączenia też mi coś nie bardzo wyszły, za szybko chyba mi szło.

Mnie też się wydaje że mało jest wiatraków, zwłaszcza w relacjach.
Co do Mi-24 to, oczywiście, czeka w kolejce. Wcześniej jednak nabiorę wprawy na mniej wymagających modelach przy okazji realizując projekt.

 
16-05-16 18:07  Odp: [R] Kaman K-MAX 1:33 Orlik.
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No tempo faktycznie masz niezłe, a co do łączeń, to na zdjęciach w sumie wygląda to całkiem dobrze, jedynie na oklejce kabiny widać lekkie przesunięcia linii i chyba trochę krowie żeberka ci powychodziły. Były jakieś problemy z pasowaniem tego elementu?

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
16-05-16 23:25  Odp: [R] Kaman K-MAX 1:33 Orlik.
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Hmm..
Wiem że musiałem dociągnąć krawędzie poszycia do krawędzi "wnęki" kabiny. I stąd pewnie to przesunięcie linii i krowie żebra. Nie wiem co jest przyczyną, może za płytko osadziłem tę "wnękę" w szkielecie, no i papier jest dość cienki i łatwo go pozagina tam gdzie nie trzeba.
W sumie na taki kształt złożyło się wiele elementów wynikających, najpewniej, z mojego błędu.

 
28-05-16 16:41  Odp: [R] Kaman K-MAX 1:33 Orlik.
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Witam.
Kolejna odsłona. Tym razem oszklenie, element znacznie rzucający się w oczy, tuż po wirnikach.
Kopyta kopuł zrobiłem z siatek umieszczonych w zeszycie. Tłoczenie wykonałem metodą "Ostoja" :D (patelnia + olej).
Wyszło całkiem dobrze , tylko prawa mi coś u dołu się zmarszczyła delikatnie.
Zamontowanie oszklenia na modelu to droga przez mękę. Model nie wybacza błędów. Sporo się nagimnastykowałem żeby toto posklejać dobrze.
A i tak cudów nie ma.

 
30-05-16 12:16  Odp: [R] Kaman K-MAX 1:33 Orlik.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Prawdopodobnie nanosisz zbyt dużo BCG na łączenia segmentów i wyłazi odciśnięta wręga.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
30-05-16 13:16  Odp: [R] Kaman K-MAX 1:33 Orlik.
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Jeżeli użyłem BCG to masz rację. Ale nie pamiętam w tej chwili jakim klejem to kleiłem bo używam butaprenu, szewskiego, BCG i super-glue. :D
Butaprenu używałem przy klejeniu szkieletu, SG użyłem przy oszkleniu, a do poszycia się nie nadaje więc pozostają w opcji szewski i BCG. :D

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024