FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-08-11 18:43  [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Kupiłem w Kauflandzie taki oto BCG



Herlitz kupiony wcześniej już przeszedł testy i bardo długo schnie.
Teraz kolej na te chińskie. Ciekawe czy kolory nakrętek mają jakieś znaczenie.

--

Post zmieniony (17-08-11 18:44)

 
17-08-11 18:50  Odp: [Technika] BCG
TGC 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

nie

 
17-08-11 19:43  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Herlitza IMHO możesz śmiało wyrzucić do kosza. Co do reszty- kolor nakrętek nie ma znaczenia...

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
17-08-11 19:48  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No, Maciek ma rację, herlitza możesz śmiało wyrzucić albo- co bardziej pożyteczne, oddać jakimś dzieciakom do zabawy bo do celów modelarskich się nie nadaje... ja nim próbowałem kiedyś części podklejać to normalnie odłaziły a pozostawała na nich sztywna warstwa kleju co w ogóle w papier nie wsiąkał...
Pozdrawiam
Jarek

--
GG 6801515

 
17-08-11 20:26  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Używałem tego kleju z każdym kolorem nakrętki. Działają tak samo ;-)

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
17-08-11 21:44  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ja używałem niebieskiego a że nie umiem kleić BCG to efekt był beznadziejny... Ale z tego co czytam wina leży po mojej stronie a nie kleju także jeszcze spróbuje nim kleić.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
17-08-11 23:23  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Dokładnie takie kleje mam na półce;-) Sprawdzają się rewelacyjnie a herlitza wywalić bo nie klei praktycznie. Nakrętki nie maja znaczenia co zostało już powiedziane Od siebie mogę doradzić jeszcze by trochę te kleje zagęścić przez odparowanie ( ja to robię poprzez pozostawienie odkręconego na parapecie na słoneczku) szybciej wtedy łapią, mniej rozmiękczają papier a pozostałe cechy się nie zmieniają.

 
18-08-11 15:41  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Qrczę, od dawna chciałem wypróbować ów słynne BCG, ale w Szczecinie Kauflandu niet, a w innych marketach go nie ma. No nic, może wreszcie któraś z lokalnych wielkich sieci da go kiedyś w swojej ofercie...

 
18-08-11 15:44  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Test chińskiego pozytywny.
Akra wyślij mi adres na maila to kupię ze 4 tubki i wyślę.

--
Pozdrawiam Edek.

 
18-08-11 15:48  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Akra a nie lepiej poszukać w sklepach z artykułami papierniczymi? ja kupuję w księgarni;)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
18-08-11 15:50  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"ale w Szczecinie Kauflandu niet"

Akra, spróbuj w najzwyklejszym kiosku RUCH'u, w sklepach papierniczych i na stoiskach z artykułami szkolnymi. Ten "glut" jest niezwykle popularny. Ma być oznaczony Made in P.R.O.C. (People Republic Of China).

--

Post zmieniony (05-06-13 06:46)

 
18-08-11 16:54  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kauflandu w Szczecinie nie ma? Ciekawe...
Nie mieszkam w Szczecinie, a znalazłem taki na ul. Andrzeja Struga 29:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-08-11 16:58  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

EDO, dzięki za wielkie serce:-) ale właśnie żona uświadomiła mnie, że MAMY w Szczecinie Kaufland! Na prawobrzeżu, kilkanaście kilometrów ode mnie, stąd go jakoś nie odnotowałem w pamięci. Pojadę tam w sobotę i jeśli kleju nie będzie - wtedy się pięknie do ciebie usmiechnę :-)

ReVan - klej w księgarni, no nie, pewnie i szynkę też tam sprzedają :-) jakoś nie widziałem, a jestem uzależniony od wchodzenia do księgarni...

 
18-08-11 17:03  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

OSTOJA: Pupil Republic of China, super :-)
Inna fajna nazwa państwa to tłumaczenie skrótu DDR - Deutsche Dramatische Republik...

StuG - no właśnie, Struga! Nabudowali tam tyle supermarketów, że jeden drugiego przysłania ;-)

 
18-08-11 17:10  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Na dowód, że Made in P.R.O.C. chociaż są dwie różne nazwy.



--

Post zmieniony (18-08-11 17:11)

 
18-08-11 21:42  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No i w ten oto sposób mamy powtórkę z literatury polskiej...a w czym problem ??
W ,, Weselu ,, Stanisława Wyspiańskiego CZEPIEC mówi:
- Cóz tam panie w polityce ?
Chińcyki trzymają sie mocno ?

Jak widać po kleju nic dodać, nic ująć .........trzymają sie mocno.


Pozdrawiam
Andrzej K - od roku największy modelarski obibok

 
18-08-11 21:48  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jest jeszcze Made in P.R.C czyli "Produkt Robili Czesi".
Wracając do tematu ten klej jest aż tak dobry? Mam ten z niebieską nakrętką i bez rewelacji. Przed przyklejeniem elementu czekacie dopóki wyschnie czy od razu kleicie? Mógłby ktoś mi to opisać?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
18-08-11 22:18  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Nie wiem co wy chcecie od Herlitza, zużyłem całą tubkę i nie miałem żadnych problemów. Reszta chińskich produktów klei tak samo dobze jak Herlitz.

--

 
18-08-11 22:21  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Windus - jak każdym klejem, także i BCG należy nauczyć się posługiwać. Zresztą dotyczy to nie tylko klejów, ale wszystkiego... ale mniejsza z tym:>

Klej ten jak wiadomo jest wodną ciapką, więc położenie go na niezabezpieczony (czytaj niezaimpregnowany) papier powoduje jego szybkie wsiąknięcie w tenże. Błędem jest nanoszenie go w takim przypadku w większych ilościach, by mieć czas na przyklejenie elementu i ewentualną korektę - sam papier może nam się rozmiękczyć , zdeformować itp. (oczywiście wszystko zależy od sytuacji, wielkości elementu itd.)

Jeśli chcesz uzyskać szybszy czas łączenia elementów posmaruj ich miejsce styku na każdym z nich pierwszą - niewielka warstwą kleju i poczekaj aż spokojnie wsiąknie. Następnie nałóż go na te same miejsca ponownie i spróbuj wtedy skleić elementy. Widać zauważalną różnicę - części szybko dośc mocno się ze soba łączą.

Aby uzyskać trwałą spoinę, należy poczekać, aż wyparuje woda i koniec.

Oczywiście wszystko można odkleić, z mniej lub bardziej pożądanym skutkiem, zależy to przede wszystkim od wielkości klejonych powierzchni czy ilości uzytego kleju.

Najlepiej nakładać - jak juz wspominałem - klej z obu stron, ale nie jest to konieczne. Można wtedy dać BCG ciut więcej, by część wsiąkła w papier, a druga część skleiła elementy.Ten sam proces.

Wszystko zależy od ilości ćwiczeń:-) Ale jeśli nie pasuje Ci, to go nie używaj. Na ten przykład ja nie nauczyłem sie kleić drobnicy butaprenem, a innym wychodzi to znakomicie. Kwestia dopasowania :-)

Jak widzisz Jackylowi Herlitz pasuje, innym (w tym i mnie) nie przypasował:-) Nie ma sensu na siłę podpinac się pod trend:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-08-11 08:51  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

"jak każdym klejem, także i BCG należy nauczyć się posługiwać"

Zgadzam się ze StuG'iem w 100%-tach dodam jeszcze, że jest to klej ( w modelarskich kartonowych poczynaniach) dla cierpliwych i to bardzo cierpliwych. Kleiłem nim i tylko nim torpedę do RWD-22 by zebrać trochę doświadczenia. Największa dyskusja na ten temat chyba była na kartonworku, radzę to odgrzebać i poczytać. Po tych doświadczeniach klej ten jak na razie odstawiłem i posługuję się szewskim, do butów, obuwniczym, UHU HART (kleje te nie brudzą) bo impregnuję arkusze wycinanek Caponem a BCG nie chwyta się dobrze tak zaimpregnowanej powierzchni. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-08-11 18:59  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki za odpowiedź. Moim ideałem kleju był butapren w niebieskiej tubce firmy chyba Libella. Ale nie widziałem go już kilka lat, ostatnio w Suwałkach. A pytam się o BCG ponieważ chce kleić detale gdzie widać spoinę i butapren w tym momencie odpada na rzecz np. BCG lub kleju introligatorskiego. Nie piszę o CA bo mi szkoda zdrowia. Większość Sokoła była klejona tym klejem i nie wspominam tego przeżycia miło...
Wracając do tematu mam BCG i coś mi nie wychodziło ale skoro piszecie, że akurat dokładnie tym da się kleić to chce spróbować nie ze względu na trend ale na zdrowie :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
23-08-11 10:23  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pozwólcie , że i ja "stary sklejacz" wrzucę do pieca kilka myśli... BCG nie widziałem, w Szczecinie na niego nie polowałem. Ja jestem z pokolenia Butaprenu i Hermolu... I tak prawdę mówiąc to tego Hermolu mi brak.... A teraz na moich półkach i szufladzie mam cała baterię różności. Lokomotywkę kleję Uniwersalnym UHU, w takiej żółtej tubce, z greckimi napisami. To klej ze starych zapasów, kiedyś upolowałem kilkanaście tubek w empikach szczecińskich. Bardzo zacny i nie śmerdzący klej. UHU - Hart uzywam do łączenia części z drutów , blaszek. Mam tez oba rodzaje Pattexu - ten butaprenopodobny, i uniwersalny, przezroczysty ( na pudełku pisze,że to do obuwia.....). Ten pierwszy, nie jest zły. Tylko, ze jak kazdy Butapren po jakims czasie wyjdzie na wierzch i będzie plamić. Ja maluję modele, to mnie wiec nie boli. Ten drugi z kolei ma koszmarny zapach i po nim mnie naparza łepina.. Więc go odstawiłem. Do podklejania wręg i większych powierzchni używam kleju polimerowego, takiego z pomarańczowej plastikowej butelki. Niezły, choć gęsty , ale do podklejania może być.. No i jeszcze mam klej introligatorski z Tesco, taki wikolopodobny, ale nie zwilża tak kartonu i nie deformuje. Przelewam go co jakiś czas to butelki mniejszej po podobnym kleju UHU, jest dużo wygodniejsza do dozowania kleju. To dobry klej do usztywniania krawędzi otworów, dobrze się potem je obrabia papierem ściernym. Nie mam przekonania do takich wynalazków "Dragona" jak polimerowy w tubce ( gesty i się ciągnie koszmarnie), jakies Butapreny i kleje do papieru.... Aha jeszcze w Germanii upolowałem klej DUOSAN , to coś w stylu UHU, tylko,że ma odcień żółty i gorzej pachnie. Niezły klej, ale drogi ( ok.4 euro za sredną tubkę). To tyle... Hermol forever ...

 
04-06-13 22:21  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Odświeżę wątek pytaniem. Gdzie teraz można kupić że tak powiem oryginalny BCG? Kiedyś kupowałem w swoim miejscu zamieszkania a teraz i owszem, klejów w podobnych opakowaniach mnóstwo ale BCG jakoś nie mogę namierzyć.
Ma ktoś może jakiś sprawdzony namiar?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
04-06-13 22:36  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ostatnio kupowałem w markecie Kaufland oryginalny BCG, za jakieś 70gr.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
04-06-13 22:38  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Stary, w sprawie BCG odezwij się do mnie na priv.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
05-06-13 00:39  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
darekb 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

Ostatnio BCG kupiłem sobie pod choinkę w naszym Kauflandzie. Jutro podjadę, sprawdzę, czy jest. JEŚLI BĘDZIE, to dam tu znać i jak ktoś będzie zainteresowany to mogę go przywieźć do Wrocławia.

--
Pozdrawiam, darekb
https://darek.net

 
05-06-13 06:14  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Korzystając z tego, że odgrzano kotleta to spytam jak Wam się klei BCG w taką pogodę jak obecnie (leje non stop).
Ja mam z tym spory problem : /

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
05-06-13 06:54  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Łukasz wystarczy dmuchnąć suszarką do włosów. :-)
Ostatnio kupowałem BCG w TESCO na stoisku z artykułami szkolnymi: zeszyty, farbki, mazaki itp.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-06-13 10:08  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Witam,
BCG do kupienia chyba w każdym Kauflandzie, i w mniejszej i w większej tubce.
pzdr.,

 
05-06-13 11:48  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Oryginalny BCG też kupuję w Kauflandzie.

Łukasz, polecam dwukrotne smarowanie klejonej powierzchni - przy każdej pogodzie. Smarujesz pierwszy raz i czekasz, aż wyschnie. Potem drugi raz i łączysz. Klej szybciej chwyta i co najważniejsze mocniej trzyma.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-06-13 21:49  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
darekb 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

Wielki Kaufland (!) i zostało im tylko 6 tubek! Ale za to dużych po 69gr. Tak, jak pisałem wcześniej, mogę komuś zakupić.

--
Pozdrawiam, darekb
https://darek.net

 
05-06-13 23:10  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

BCG jest też do kupienia w Realu i paru innych marketach - wystarczy się rozejrzeć i się bez problemu znajdzie.

 
06-06-13 00:24  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Rakoth   

Ja kiedyś też kupowałem w realu, ale ostatnimi czasy 2 razy pod rząd go nie było... a byłem w odstępie 2 tygodni, więc albo mam pecha albo znika z reala...

 
06-06-13 08:27  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

ZbiGu- mam tak jak TY , raz na jakiś czas od święta złapie .
Oprócz butaprenu używam "RED Q" taki wikol szybkołapiący , a BCG próbuję nadal.. .: (

--

 
06-06-13 11:02  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Klejem BCG kleję tylko na styk np. "listki", segmenty bezwręgowe itp. Smaruję cienko obie sklejane krawędzie igłą i czekam aż dobrze wyschnie (można sobie pomóc suszarką do włosów jak jest wilgotno), następnie smaruję klejem ponownie jedną z krawędzi też cienko i "stykam". Łapie natychmiast.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-06-13 12:21  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
FloggerB   

Też próbowałem - skutek identyczny.
Może to kwestie pokoleniowe :))))))
Używam wikolowatych i butaprenu, ale głównym klejem jest szewski poliuretanowy z ANSER i szewski poliuretanowy z DRAGONA (dostępny w sieci Carefur)

 
06-06-13 16:44  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jeszcze raz napiszę - klejem smaruje się cienko nie ma mowy o jakichś zaciekach czy kropelkach. Patrząc pod światło, krawędź ma się świecić warstewką kleju. Klej ma wyschnąć dokładnie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-06-13 19:34  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dzięki za sugestię z tym Kauflandem (a zdawało mi się że byłem wszędzie)
Zajrzałem tam dziś i faktycznie był.
Ceva, dzięki wielkie za zainteresowanie i propozycję. Kupując na miejscu oszczędziłem Ci przynajmniej kłopotu wysyłki :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-01-16 09:53  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ahoj. Ostatnio w TESCO nie ma już klasycznego BCG. Ale za to pojawił się jego zamiennik, firmy UHU. Niestety w stosunku do klasyka znacznie droższy, duża tuba kosztuje 5 złotych, co oczywiście w dalszym ciągu nie jest dramatem.

Po wstępnych próbach mogę stwierdzić, że właściwości ma zbliżone do BCG. Na razie sprawdza się. O ile w ogóle jest sens użyć takiego przymiotnika wobec kleju to stwierdzam, że jest bardziej kleisty :) Zaraz po nałożeniu go na część i dotknięciu palcem czuć wyraźną różnicę, klej zaczyna się ciągnąć natychmiast. BCG dużo dłużej zostawiało tylko mokry ślad na stykanej powierzchni, jak lakier czy coś. W UHU od razu widać, nitki ciągnącego się kleju przy odseparowywaniu. Czyli na moje szybciej zaczyna się zachowywać jak klej a nie lakier. To raczej zaleta.

 
12-01-16 10:03  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

W Tesco jest klej WATER GLUE Memoris-Precious OFFICE SERIES pojemność 30g.
Nakrętki niebieskie, żółte i czerwone. Cena około 50 gr za tube. Stosuję go od kilku lat.

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
12-01-16 10:05  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

No właśnie już nie ma. Zamiast jest ten...

 
12-01-16 10:10  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

U mnie tydzień temu jeszcze był. Zakupiłem 7 tub na zapas ;]

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
12-01-16 10:12  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

W zeszłym roku kupiłem takie coś. Działa jak trzeba.
Wygląda na to, że po latach poszukiwań wreszcie trafiłem na BCG ;-)

 
10-03-16 12:38  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Mazuryland 

 

Ja zauważyłem, że jak klej otwarty postoi przez kilka dni, to lepiej klei .

 
10-03-16 12:56  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Bo odparowuje woda i zawartość cukru w cukrze jest większa, to i lepiej klei :-)

Pozdrawiam mazura od mazura z Ostródy.

 
10-03-16 16:02  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i każdy ma swoje doświadczenia i sugestie . Ja znów wolę kiedy woda nie odparuje . Klej im bardziej wodnisty tym głębiej wsiąka w karton , i dzięki temu lepiej trzyma . Ja kleję na dwa razy , pierwsze smaruję i czekam aż wsiąknie , potem drugi raz smaruję i dopiero łączę .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
10-03-16 17:52  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I tutaj jeszcze trzeba dodać, że łapie niemalże natychmiast.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
08-04-16 18:58  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
bluebear 

 

Ja stosuję od jakiegoś czasu klej zakupiony w empiku, taka buteleczka 80 ml kosztuje 5,99 zł i sprawuje się doskonale, pojemnik posiada wygodną w użyciu końcówka z zatyczką.


--
Run Forest Run...

 
08-04-16 19:01  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hmm... "dzióbek" wygląda obiecująco ale po zużyciu proponował bym uzupełnianie tańszymi zastępczakami ;)

--
GG 6801515

 
10-05-16 20:57  Odp: [Technika] BCG - czy kolory nakrętek mają znaczenie?
Wojciech Cięciwa   

Mam pytanko o technikę klejenia BCG.
Usiłowałem podkleić szkielet w 7TP z GPM-u. Posmarowałem obie części, odczekałem aż przeschną. Posmarowałem jedną z nich ponownie, skleiłem, zostawiłem pod obciążeniem na 24h i....
**** blada, tektura ładnie się wygięła :(
Coś źle zrobiłem? Bo obecnie potraktowałem te elementy "kantem stołu" żeby je wyprostować, ale chyba nie o to chodzi.

Jakieś sugestie ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024