FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-05-16 22:41  Odp: [R] Powrót do przeszłości V - Galeon Smok - MM 1-2/2000
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dzień dobry. ;-)
Ja wiem, że się nie odezwałem. Przepraszam. :-/
W życiu dużo się dzieje i człowiek nie nadrabia czasem relacji, że nie mówiąc o nieregularnym wchodzeniu na forum.
Zawsze możesz mi złoić skórę przez GG, no chiba, że masz jakieś fejsbuki. To też możesz!
Wszyscy możecie. ;-D

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
20-05-16 22:43  Odp: [R] Powrót do przeszłości V - Galeon Smok - MM 1-2/2000
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Hihi:)
Petrov, sorki, bo to Twój temat, ale muszę napisać to Patrykowi - dobra robota:).

 
20-05-16 23:07  Odp: [R] Powrót do przeszłości V - Galeon Smok - MM 1-2/2000
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ja tam nic łajać nie zamierzam, studia skończyłem swoje wyłoiłem :) miło że wpadłeś zapraszam czesciej :)

--

Post zmieniony (20-05-16 23:13)

 
05-06-16 16:31  Odp: [R] Powrót do przeszłości V - Galeon Smok - MM 1-2/2000
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Trochę to trwało, ale coś jest. Zdjęcia pokazują etapy oklejania kadłuba. Efekt końcowy średnio mi się podoba, nie mam już takiego zapału do tego modelu jak na początku. Mam nadzieję że jak przyjdzie reszta dupereli na burty oraz lakier, to kadłub zyska trochę na jakości, bo póki co jest średnio. Było dużo szlifowania, łatania szczelin żeby jakoś to wyglądało.




--
54323031

 
05-06-16 17:12  Odp: [R] Powrót do przeszłości V - Galeon Smok - MM 1-2/2000
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Ujdzie, ujdzie:-))) Biorąc pod uwagę, że to MM, to ładnie wybrnąłeś. Na zdjęciach żeber nie widać, trochę szparek, ale użyłeś części oryginalnych, więc widocznie takie szparki były "zaprojektowane". Trochę dziwnie układają się listwy w okolicach rufy, takie pofalowane, ale albo tak jest w wycinance, albo ujęcie zrobione pod najmniej korzystnym kątem.
Dojdą duperele i będzie OK.

Dajesz dalej...

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
05-06-16 18:48  Odp: [R] Powrót do przeszłości V - Galeon Smok - MM 1-2/2000
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie wyciąłeś otworów w burtach pod działa.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-06-16 19:27  Odp: [R] Powrót do przeszłości V - Galeon Smok - MM 1-2/2000
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Wiem, zabieg był celowy. Furty będą zamkniete z dwóch powodów. Po pierwsze nie zgrały się ze sobą miejsca wycięć a po drugie poszycie jest podklejone kartonem 0,5 mm i zabieg wycinania burt byl utrudniony. Można było to zrobić wcześniej ale z kolei trudniej byłoby przyklejac poszycie i wracamy do momentu gdzie otwory i tak sie nie zgrały :) tak więc wybór zamkniętych furt wyszedł słuszny :) a pofalowane dechy to perspektywa :)

--
54323031

 
05-06-16 23:17  Odp: [R] Powrót do przeszłości V - Galeon Smok - MM 1-2/2000
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Panie Profesorze od miechów z klawiszami! Czy ja mogę zapisać się na korepetycje? Choć parę godzin z technik malowania modeli starych żaglowców?

Post zmieniony (05-06-16 23:21)

 
06-06-16 00:47  Odp: [R] Powrót do przeszłości V - Galeon Smok - MM 1-2/2000
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Od miechów z guzikami! Z guzikami pragnę podkreślić :p nie ma problemu chętnie pokaże co i jak co łaska stówa za godzinę :p

--
54323031

 
07-06-16 11:38  Odp: [R] Powrót do przeszłości V - Galeon Smok - MM 1-2/2000
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ciekawe fotki - dobrze pokazują, ile pracy kosztuje osiągnięcie efektu, jaki uzyskałeś.
Zastanawiam się, ile jeszcze z tego modelu wyciśniesz, bo już puszcza soki:). Dobra robota!

Jako rzecz Seahorse - Dajesz dalej:)

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024