FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-10-03 14:51  SMS Seydlitz - który lepszy
ZbiR   

Które wydanie tego okrętu jest lepsze to od P.Halińskiego czy to z Model Cardu ?
Pozdrawiam Zbyszek

 
27-10-03 14:54  Re: SMS Seydlitz - który lepszy
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie wiem jakie jest te z ModelCardu, ale te od p. Halińskiego jest w "dolnych granicach stanów niskich" , przynajmniej jeżeli chodzi o obróbkę graficzną.

 
27-10-03 15:10  Re: SMS Seydlitz - który lepszy
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

To z ModelCardu też jakością (dzisiejszą) nie grzeszy - dużo "bardzo ręcznie" kreślonych szczegółów. Ciekawostką jest specyficzny szkielet, dokładnie sposób usztywniania wręg przez podłużnice - tylko w tym okręcie widziałem taki.
PZDR. Mała Mi

It'll End In Tears

 
27-10-03 15:17  Re: SMS Seydlitz - który lepszy
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Żur bardzo delikatnie określił model Halińskiego - jest to totalne dno, niewarte nawet papieru, na którym to wydrukowano. Wydania ModelCardu nie widziałem, natomiast absolutnie wart polecenia jest model JSC w skali 1:250. Jest to co prawda model tylko do linii wodnej, ale za to opracowany badzo szczegółowo. Zresztą dno okrętu można wykonać na podstawie któregoś z "pełnokadłubowców". Niestety nie wiem czy jest sklejalny bo go nie kleiłem. No i teraz jest już chyba niedostępny metodami standardowymi :(

Pozdrawiam,
Wakamij

 
27-10-03 22:39  Re: SMS Seydlitz - który lepszy
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Seydlitz (JSC nr 253) ma na ostatniej stronie załączone coś w rodzaju linii teoretycznych części podwodnej, na podstawie których można próbować swoich sił z dnem. Model chyba nie jest tak całkiem niedostępny - trzeba się skontaktować z wydawnictwem. Oni ostatnio wpuścili te modele (1/250) na rynek niemiecki, więc zapasy pewnie jeszcze mają, wznowili też parę wyczerpanych nakładów (np. Dreadnought). Z drugiej strony - w arkusze Goebena (JSC nr 251) firma opakowuje wysyłane modele...
Co do sklejalności - w zasadzie dobra, tylko o sztywność konstrukcji trzeba zadbać wiecej, niż instrukcja przewiduje. Model jest rzeczywiście znacznie lepszy od Halińskiego, ale też jest "odręczny", choć nie tak surowy. Tylko ta skala niepopularna...
Najlepszy model Seydlitza jeszcze przed nami. Z kajzerowskich krążowników liniowych był już Lutzow, był Moltke, może i Seydlitz się doczeka, zwłaszcza że to tylko wznowienie - przejrzane i poprawione.
Pzdr,
gr

 
28-10-03 06:11  Re: SMS Seydlitz - który lepszy
ZbiR   

Dziekuję wszystkim za szybką odpowiedź. Mam wydanie Model Cardu i miałem nadzieję że inne są lepsze. Cóż , trzeba będzie waloryzować albo poczekać na poprawione wydanie....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024