FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
05-05-16 22:22  Odp: [T, P] - Na ratunek zawilgoconym modelom...
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Deformacja części już nastąpiła i jest to proces nieodwracalny. Można tylko pogorszyć sprawę. Wycinaj, klej, szpachluj, maluj. Tym bardziej, że i tak miałeś to w planie. A doktoryzowanie się z dziedziny konserwacji zabytków piśmiennictwa jest tu potrzebne jak umarłemu kadzidło. Szkoda czasu i atłasu. Poświęć go na klejenie ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
05-05-16 22:29  Odp: [T, P] - Na ratunek zawilgoconym modelom...
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Miałem problem z plujką i drukowałem wyspę do Horneta na laserze, żeby zabezpieczyć wydruk zaimpregnowałem BCG, po wyschnięciu zrobił się bekonowy plasterek :) Nie odpuściłem i nadbudówkę skleiłem, zwyczajnie więcej głaskania, ale druk nie sypał się :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-05-16 22:34  Odp: [T, P] - Na ratunek zawilgoconym modelom...
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Rafale a kiedy je trafiłeś?
Jak wczoraj to przełożyć czymś co chłonie wilgoć (np białe płótno i tektura piwna) a się nie przyklei i całość lekko obciążyć i co jeden dwa dni zmieniać to czym przełożyłeś aż do osiągnięcia właściwej wilgotności. Jak kilka dni temu to zostaw to tam gdzie teraz. Oczywiście luzem bez worków.. Samo wyschnie. I niestety przyjmie kształt jaki zechce ;-)
Żelazko jest fajne, ale do koszul ;-)

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
06-05-16 00:10  Odp: [T, P] - Na ratunek zawilgoconym modelom...
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Te egzemplarze wygladaja raczej na suche. Coz, faktycznie wyciecie czesci moze zmniejszyc naprezenia i w efekcie powstale odksztalcenia. Bedziem probowac :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
06-05-16 10:00  Odp: [T, P] - Na ratunek zawilgoconym modelom...
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Papier można wyprostować i nie jest to nic nadzwyczajnego. Trzeba mieć tylko odpowiednie narzędzie.
Takie:
http://sprzedajemy.pl/domowy-magiel-elektryczny-predom,9816327

Arkusz moczymy w wodzie równomiernie(zanurzamy ostrożnie) i na magiel. I na gorąco kręcimy aż do wyschnięcia. Ręczę własną głową, że działa. W papierniach stosuje się bardzo zbliżony proces, oczywiście na przemysłową skalę, do papierów czerpanych.

Także, "Kup Teraz" i do boju Rafael.

 
06-05-16 11:38  Odp: [T, P] - Na ratunek zawilgoconym modelom...
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Przynieś na Sjeste, namoczymy piwem a później wymaglujemy :)

--
Pozdrawiam!

 
06-05-16 13:52  Odp: [T, P] - Na ratunek zawilgoconym modelom...
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Skoro modele idą tak czy inaczej do malowania, to nie prościej będzie je zeskanować i wydrukować na normalnym papierze, dobrej jakości?

 
06-05-16 16:49  Odp: [T, P] - Na ratunek zawilgoconym modelom...
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

a może lepiej po prostu odłożyć te modele na bok i zabrać się za inne ??? wszak można kupić takie same na różnych aukcjach i nie bawić się w prostowanie itd . Może warto sobie zadać pytanie , czy to ma sens ??? Zakładam iż nie są to jakieś Białe Kruki modelarskie tylko modele dostępne masowo . Ot moje przemyślenia , ja bym tak uczynił i po sprawie .
Rafaelu - to nie rada tylko moja wyobraznia tak mi podpowiada .....Pozdrawiam ....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024