FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
06-05-16 20:22  Odp: [P-T] Szkło powiekszające
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Sam używam lupy jaką podał w linku Andreas.
Jakiś czas temu ze względu na pogarszający się stan wzroku (niestety gwarancja minęła jakiś czas temu) postanowiłem zakupić to wspomaganie. Żebym nie popełnił błędu udałem się również do okulisty i niestety okazało się że do czytania muszę zacząć używać okularów - okuliście opisałem czym się zajmuję i stwierdził że lupę mogę używać ale najlepiej razem z okularami. I tak robię, ale niestety po jakimś roku stwierdziłem że bez tej lupy już nie mogę sobie poradzić i modeluję tylko w nich.

 
07-05-16 10:14  Odp: [P-T] Szkło powiekszające
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mariusz - Pełna definicja medyczna. Nic dodać nic ująć !
Dziękuje wszystkim za uwagi/opinie.
Kupiłem na rynku od naszych wschodnich sąsiadów za niewielką kwotę taki przyrząd. Powiększenie chyba x2 (jak dla mnie w sam raz).
Krokodylki wymontowałem - zobaczymy teraz co i jak, bo przy zdjęciach w dużej rozdzielczości drobiazgi nieciekawie wyglądają. Może teraz będą lepsze.

 
07-05-16 13:11  Odp: [P-T] Szkło powiekszające
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No nie wiem czy to jest dobry pomysł (pewnie przy wiązaniu linek :)) Ale lupa nagłowna ma tę przewagę że nie jesteś "przywiązany do miejsca pracy . Używając tego ustrojstwa musisz cały czas być w jednakowej odległości od lupy i elementy także utrzymać w stałej odległości .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
07-05-16 14:04  Odp: [P-T] Szkło powiekszające
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ja też mam taką pojedynczą i... jest dobra, żeby się czemuś przyglądnąć, ale, jako, że stereoskopia jest w niej mono, to ciężko złapać głębię, znacznie łatwiej w dwusoczewkowej "nałepnej". Mnie ta z krokodylkami częściej służy jako "trzymadełko" niż jako lupa.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
07-05-16 15:51  Odp: [P-T] Szkło powiekszające
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Koledzy mam pytanie, jak oceniacie takie lampy LED połączone z lupą? Chodzi o te mocowane do biurka. np taka:
http://www.biall.com.pl/item,Lampa-warsztatowa-LED-z-lupa-127mm-8066-5D-8W,312700.html

--

 
07-05-16 16:03  Odp: [P-T] Szkło powiekszające
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dla mnie tylko użyteczna jest lampa . Lupy źle mi sie używało .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
07-05-16 23:28  Odp: [P-T] Szkło powiekszające
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piotrze, mam coś w tym stylu tylko nie LED a ze świetlówką dookoła soczewki... u mnie się nie sprawdziła ale trzymam ją w szafie by siostrze i szwagrowi przykro nie było... Za każdym razem tłumacząc że jak będę miał porządny warsztat to zamontuję;P

--
GG 6801515

 
11-05-16 08:22  Odp: [P-T] Szkło powiekszające
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rysiu, ja też nie miałem żadnej wady wzroku ale w podeszłym wieku byłem zmuszony używać do czytania okularów -1,5 dioptrii. Takie okulary nie wystarczają do prac przy drobnych częściach, dlatego w aptece zakupiłem za 10 PLN okulary -4 dioptrii i w ten sposób rozwiązałem problem. Spróbuj.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-05-16 09:19  Odp: [P-T] Szkło powiekszające
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jarek - mam już tą lupkę ze statywem (15,-PLN). Jak dla mnie jest OK. Sprawdziłem przy wycinaniu, sklejaniu i malowaniu drobiazgów. Może być, bo przecież i tak nikt nie będzie przez lupę oglądał szczegółów modelu. :-)

 
11-05-16 10:02  Odp: [P-T] Szkło powiekszające
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja mam coś podobnego co Andrzej podał na pierwszej strony. Nie mogłem się przyzwyczaić i myślę że można szybko sobie wzrok popsuć (wiec leży to u mnie i się kurzy). Lepiej używać okularów, a jeszcze lepiej lampy z lupa.

Ja jeszcze używam lupy/oka zegarmistrzowskiego lub jubilerskiego (jest to jedno i to samo tylko równie na to się mówi). Nawet częściej tego używam niż lampy z lupa

--

Post zmieniony (11-05-16 10:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024