FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 14Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-10-16 18:43  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Moim zdaniem nie warto. To nie masowiec,żeby otworzyć pokrywy. A w modelu nikt raczej nie będzie kroił burty aby ten przekrój pokazać. Podziwiam dalej Twoją pracę i mam nadzieję zakupić kiedys ,,gotowca".

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
02-10-16 02:56  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Uwazam podobnie jak Pan Prezes.To nie masowka gdzie mozna w sposob naturalny pokazac klapy ladowni otwarte lub zamkniete.. Darowal bym sobie te przekroje wnetrz,

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
02-10-16 18:55  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Jasne, rozumiem.

To tylko w ramach nauki ;-)

Uczę się wymiarowania i osadzanie przedmiotów w przestrzeni.

Na razie w porcie, załadunek w MAA ale w morzu już bez żartów ;-)



--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
05-10-16 01:30  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Za radą doświadczonych kolegów z tego forum dużo zmian ale mam nadzieje na dobrze.

Walki ciąg dalszy.jak również niecierpliwe klejenie surówki.

Poniżej kilka wypocin:

Wstępnie wycięte wręgi z jeszcze pierwszego podejścia do Rhino, zatem bez wcięć i wpustów na wzdłużnice


Pierwsza przymiarka:




Zabawa na całego. Szlifowanie wręgów statkowym chińskim płótnem 100 trochę zmasakrowały papier no ale robi się czym się ma. Dremel by się przydał :-(


I dalej już od nowa zupełnie przeprojektowany model. Grubość wręg 1.1 mm i jak mi radzono zabawa w robienie wpustów. trochę męczarni z Boolean Difference czy też Intersection ale powoli prę do przodu:


--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
05-10-16 01:58  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Mała prośba do Moderatora aby wstawił mi przed tytułem relacji takie "cóś" [R/P] albo podpowiedział jak to samemu zrobić. Grzebię w ustawieniach ale nie potrafię tego sam zrobić.

 
05-10-16 04:01  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Darmuszka: Piekny poczatek
Nie podoba mi sie gruszka. Proponuje dodac jedna wodnice wzmacniajaca ponizej glownej na calym szkielecie tak by szkielet gruszki byl bardziej stabilny

Albo gruszke wykonac w wersju pelnej ( nakleic tekture na tekture brz przerw) i dwie pelne polowki dokleic do szkieletu do wzdluznicy. Bedzie wtedy prosciej taka gruszke obrobic

Post zmieniony (05-10-16 06:34)

 
05-10-16 07:04  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wejdź w "edycja mojego postu" - usuń "Odp:" i dodaj "[R/G]".

 
05-10-16 08:43  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Greg77   

Trzeba wejść w pierwszy post i tam zmienić tytuł wątku wstawiając [R/P]

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
05-10-16 10:27  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

No widzę, że przybędzie kolejny projektant modeli jednostek cywilnych ;-)
Burty jednak bym proponował zrobić tradycyjnie - podłużne, bo tak pokawałkowane będą psuły efekt końcowy.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
05-10-16 13:58  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Ahoj Szkutniku.

Za Twoimi radami będę dokładał wodnice tak jak Pan i Waść przykazał.
Podobnie popracuje nad płaskimi wzmocnieniami burt (a la pod-poszycie) podobnie jak w Titanicu. Wpusty na wodnicach to następny etap.
Gruszka do poprawy? - robi się :-). Nie pomyślałem o pełnej z warstw kartonu. Można dodać jako opcja. Jest dosyć ciasno zatem faktycznie w skali 1:200 pełna chyba będzie "lepszejsza"

Na razie delikatny odpoczynek (z dwa dni) bo robię Phantoma F4E dla mojego najukochańszego synusia :-) Podwozie teraz, kółeczka wzięte z domu - będzie miodzik.

Ahoj Najger.

Dziękuje za zachętę. To tylko nauka. Plany jak już zostaną zrobione (ile się uda), zostaną przekazane kompetentnej osobie z forum do oględzin, poprawy i decyzji co dalej. Robię to typowo jako wolontariusz :-)

Pokazane burty to pierwsza wersja. W drugiej (ostatnie zdjęcie) - już podział wręgowy jest tradycyjny znaczy góra/dół i burty będą wzdłuż.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 14Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024