FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
18-03-17 18:20  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Tarntank?

Na starym Tarnbrisie walczyłem w 1999 do 2000. Piękne okręty.
AT? Było się :-)
Krzysiek o ile pamiętam zaliczył tez SMT - niezły hardcore.
Ech w sumie to było lepsze pływanie niż teraz.

 
19-03-17 13:43  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Czołem Panowie

Dalszy update.

Nie jestem zadowolony i szukam winnych: papier tylko 160, kleje wikolem który bardzo zwiotczył papier sam w sobie zbyt wiotki, gdzieniegdzie marne spasowanie i rozwijam oklejki na nowo i do tego marne umiejętności klejenia.
Do tego skomplikowany kształt kadłuba i brak uproszczeń (do których mnie zachęcano) powoduje, że oklejki muszę przeprojektować gdyż ich przyklejenie bez zwichrowań i szpar w obecnym kształcie jest bardzo trudne a wręcz niemożliwe.
Papier i wydruk laserowy to zgroza. farma się łuszczy i sama schodzi nawet po delikatnym muśnięciu palcem - mam wrażenie, że drukarka nie dopieka solidnie tuszu.
Pod-poszycie - powinno jednak być zrobione i pomimo, że byłem zachęcany - nie zrobiłem - teraz wychodzą kwiatki. Myślałem, że wręgi przeszlifowałem dobrze - teraz już wiem, że tylko myślałem.
Z pewnością będę malował kadłub aby ukryć niedoskonałości. Ktoś lepszy na offsecie i lepszym kartonie z pewnością uzyska lepsze rezultaty.





Lewą burtę skleję na innych oklejkach a nawet zobaczę jak z atramentówka na statku - może przedrukuje wszystko jeszcze raz.

Odnośnie spraw pobocznych: Mariusza z Helu - syna rybaka pamiętam. Grzesiek ze Słupska tez mi sie wdarł w pamiec. Starego Hansa i syna właściciela - jak najbardziej. Szwedziaki - to był inny standard pływania. Pensje marne ale TAP agreement i obietnica emerytury kusiła :-)

Buziaki i pozdrawiam do nastepnego.
Darmuszka.

--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
19-03-17 18:17  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Heja.

Na burtach nie ma marek położenia zbiorników - to strzałki robocze abym się nie pogubił gdzie przód i góra oklejki bo przy odwracaniu w Rhino wszystko trochę wariuje.
Na pokładzie jak najbardziej są napawane marki balast / CC i numery wręg. ale to w następnej wersji. Naniosłem na arkusze już po przyklejeniu tych pierwszych.
Manhole tez muszę opisać ale literki będą miały wymiar około 0,3mm - maleństwa.
Marki zanurzenia maja z racji skali 0,5mm i bez lupy nie podchodź. Ale robi się :-)
Manhole planuję dla uplastycznienia nakleić z napisami. Papier 200-tka która ma imitować wystający z pokłady manhole. Zakładając ok 5cm wysokości to powinno grać.

Na deser kilka szpiegowskich strzałów z ostatnich dni - co i jak ma wyglądać bo plany nie wszystko pokazują.











Kłaniam się.

 
24-03-17 20:35  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dobry.

Ciąg dalszy zmagań.

Okleiłem kadłub na nowo nowymi oklejkami - inna laserówka w econo mode i nawet kolor taki jak powinien. Trochę smug niestety wynika ze stanu technicznego drukarki ale w sumie oddaje to stan faktyczny kadłuba z wszystkimi zadziorami od holowników i innych eksploatacyjnych ekscesów.
Generalnie kadłub bez pod-poszycia lub piankowania to nie kadłub - przynajmniej w moim wykonaniu. Udało mi się również znaleźć Bison Glue czyli jak podejrzewam butapren i wyszło bez odkształceń. Spasowanie rewelacja (no prawie).

W międzyczasie praca nad nadbudówką.







Kłaniam się.
Darmuszka

--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
24-03-17 21:09  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Witam.

Dziękuję za dobre słowo.
Gdy okleiłem kadłub pierwotnymi oklejkami wikolem to pomimo, że modelarstwo ma być przyjemnością, prawie się "popłakałem" ze złości. Druga wersja trochę mi poprawiła humor ale jestem zrozpaczony moimi umiejętnościami klejenia.

Jak Wy nakładacie butapren czy tez klej polimerowy na duże powierzchnie? Ciągnące się nitki i możliwość zabrudzenie oklejki spowodowały, że zamiast 6 arkuszy musiałem wydrukować z 20. Zgroza. Marnotrawstwo tuszu, czasu i papieru.
Kleicie takie oklejki punktowo? Tylko po szwach? Nakładacie klej na oklejki czy na docelowe miejsce jej przyklejenia? Bezpośrednio z tubki lub strzykawki czy nakładacie jakimś pędzelkiem?

Potrzebuję porady jak zrobić nadbudówkę? Może projektanci z forum poradzą? Podpatruje jak to jest zrobione w Regulusie. Boję się zrobić frontowy szot z dwóch warstw papieru 0,5 mm sklejonych razem i przedzielonych cienka folia w miejscu okien bo nie wiem jak opracować w praktyce to obłe zagięcie na narożach?
Najgorszy jest to przejście na dole nadbudówki gdzie obły kształt przechodzi w naroże. Siedziałem nad tym 4 godziny.
Macie jakieś pomysły?
Nadbudówka ma w sumie wysokość około 10 cm zatem maleństwo. Docelowo pokłady maja mieć 1mm grubości ale coś pomiędzy? Zrobić całą nadbudówkę z kartonu 1mm i potem okleić? Pomocy :-)

Halogen:
Palimy HFO 380 CST (Max. 3.5% S) (ISO 8217:2010 standard) czyli najgorszy "zylc" jaki się udało zdrapać z asfaltu :-)

Kłaniam się
Darmuszka

 
22-05-17 13:37  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Witam Panowie ponownie - małe uaktualnienie.

Powoli to dość wszystko się "wydarza" z rożnych powodów:

1. Wiedźmin 3 - PS4
2. Annuale, itermediate ISPS, ISM and MLC, serwisy i inne Audyty i przyjemność z tzw "third party"
3. Wiedźmin 3 - PS4
4. The last of us - Remastered. - PS4

Miłośnicy gier w pełnie zrozumieją punkt 1, 3, 4
Pływająca brać w pełni zrozumie punkt 2.

Ot samo życie.

Nadbudówka główna nieskończona - meczę się bardzo.
Część kominowa w trochę lepszym stanie. Relingi i schody wołają o pomstę do nieba - ale nie potrafię lepiej. Żaluzje kominowe robiłem na szybko na 98 rpm - stąd nierówności. Aby mnie zrozumieć sklejcie cokolwiek w małym fiacie na wyboistej polnej drodze - podobne wrażenia.
Najbardziej jestem "dumny" z prześwietlonej kabiny operatora dźwigu.
No cóż - ktokolwiek, kiedykolwiek podejmie się sklejenia modelu testowego - będzie miał sporo uwag - do poprawy wiele elementów., Ciężko uwzględnia mi się grubość papieru bo z braków drukuje albo na 80, 160 albo na 240-stce. :-(
Poniżej fragmenty "Al Dasmy" :-)












Nie mam groszówki - ale w moim przypadku to chyba lepiej.
Kłaniam się.
Darmuszka

 
01-06-17 19:16  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Witam - ostatnie wejście przed wakacjami.

Kilak fotek tego co udało mi się wyklecić. Nie za dużo ale powoli do przodu.
Model zaliczył kilka upadków, gdyż dwukrotnie zsunął się na pokład podczas wibracji mimo maty antypoślizgowej stąd główna nadbudówka nieco pogięta.

Mam nadzieje zdążyć na Fiestę w Wawie i przygarnąć Horneta :-) Niedługo zjazd w Djibouti.







Szkutniku - basen jest ale nikt nie korzysta - za daleko. Poza tym o północy IRTC i żołnierze już w blokach. W tym miesiącu 8 ataków.

Kłaniam się.
Darmuszka.

--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
16-05-18 11:49  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Helou

Żeby nie było, że Aframax zezłomowany.
Nadal się robi. Niestety albo page file się zatyka albo komp już za słaby i nie mogę wyrenderować wszystkich elementów na pokładzie - stąd tylko kilka poglądowo.
Sklejonych już też sporo ale niestety zdjęcia gdzieś się zawieruszyły a model obecnie w domu - stąd tylko renderki.



Postimg działa ale nie wiem dlaczego wcześniejsze foty nie sa widoczne? Zmiana adresu?

Kłaniam się
Darmuszka

--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
16-05-18 13:32  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Helou.

Kochany Szkutniku.
Własnie re-otworzyli scrap yard w Pakistanie. Mieli trochę problemów po ostatnim wybuchu pod Karachi :-( Ale na razie omijam szerokim łukiem. Pogadamy za 20 lat :-0

Roboty jeszcze po pachy. No i kilka zagwozdek.

Pytanie do forumowiczów / Rhino ekspertów.

Jak rozwinąć na papier takie ustrojstwo :-( Chodzi mi o te zamkniętą przewłokę) - closed chock znaczy. Myślicie, że na BCG da się naciągnąć ze spłaszczonej rurki? 5 mm szerokość całej konstrukcji :-( Mi się nie udało.

 
16-05-18 17:38  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

@Agzaim Bar Tholo

Kilka fotek gwoli przypomnienia:


,



Niestety fotki z podporami rurociągów, deck housami i dźwigami gdzieś mi wyparowały :-(

 
16-05-18 18:14  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

@Jurgen

Dla Ciebie extrasy :-)

, ,

Tego poniżej nie ma ale opcja istniała :-)

 
17-05-18 06:14  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

@piotter

Jesteśmy w Arabii Saudyjskiej stąd wszystkie HDD i laptopy pochowane w bondzie - taki mamy klimat. Zatem nie mam dostępu aby to sprawdzić ale około 30 arkuszy A4 szkieletu :-( i jak na razie 5 arkuszy A4 oklejek, 9 arkuszy A4 części. Dojdzie pewnie jeszcze z kilka plus instrukcje i rysunki. Posklejam to później na A3 i się zobaczy.

Kłaniam się.
Darmuszka

 
17-05-18 08:03  Odp: [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

@Seahorse

Szkielet faktycznie trochę przesadzony ale niech tam :-)
W sumie lasery bardzo ale to bardzo przydatne i co równie ważne - około 80 podpór pod rurociągi wykonałem z 1mm patyczków - odpadów po wpustkach wręgowych.
Zatem nic się nie zmarnowała i wartość dodana.

Niestety firma Wa-wska, która mi wycięła dwa próbne szkielety -zwinęła skrzydła i trzeba się będzie uśmiechnąć chyba do Gdasia :-)

Kłaniam się.
Darmuszka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024