FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 14Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
14-11-16 22:52  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Powoli do przodu..... właściwie dopiero 50% właściwej windy..



--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
27-11-16 11:31  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Jack.   

Mam takie pytanko czy masz jeszcze plany tego modelu

 
27-11-16 13:43  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Kolego Jack. - darmuszka jest kapitanem na tym tankowcu :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
15-12-16 19:00  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Witos   

Cześć Darmuszka. Oglądam szkielet i nasuwa mi się pytanie. Czy dno ma wystawać ponad obrys kadłuba? Oczywiście pokrycie burt będzie równięż miało jakąś grubość, ale wydaje mi się, że mniejszą niż karton dna. Czy ten statek ma wyraźnie pogrubiony trapezowaty fragment dna? Nie znam tak dobrze konstrukcji współczesnych statków, choć ma to uzasadnienie oczywiście: wytrzymałość i ochrona. Jednak nie spotkałem się z tak wyraźnym uskokiem pokrycia burt w statkach.

--
Witos.

 
16-12-16 12:05  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Witam ponownie.

Od niedawna w domu i pracowicie, kurs pszczelarski już niedługo :-)
W temacie: udało się wyciąć wręgi w kartonie - stąd kilka fotek.

Na zdjęciach tylko złożony szkielet, niesklejony - w obecnym lokum nie mam żadnej prostej płaszczyzny nie wspominając o krzywych podłogach i nie chciałem ryzykować krzywego sklejenia.

Błędów kilka wychwyciłem:
1. W 4 miejscach brak wcięcia na wrędze lub wcięcie za krótkie - poprawię.
2. Jak widać na zdjęciach - wręg 51 do poprawy - coś sknociłem z pasowaniem i kompletnie nie pasuje.
3. Za poradą kolegów, którzy patronują projektowi - muszę uprościć linie ciecia pod laser. Na gotowym produkcie nie widać zawirowań na "nodach", które jednak w efekcie znacznie wydłużają czas cięcia laserem.

HMS Victory rozpaprany w skali 1:200 z MM do porównania.
Wracając do dyskusji na temat ilości wręgów: pomimo ich dużej ilości porównując z Victory nie jest ich przesadnie za dużo i myślę, że przy tak dużym i ciężkim kadłubie 1mm wycinanki są dość "płoche" :-) i właściwe usztywnienie jest bardzo istotne. Oczywiście sprawa do dyskusji ze względu na koszty.

Na tym etapie na razie nie będę oklejał kadłuba, za dużo zajęć w domu ale od końca lutego znowu na krypie i dalsza walka - wezmę druga kopię wręg ze sobą i surówkę skleję już na burcie.

Podsumowując: jestem z siebie zadowolony - jak na pierwszy raz całkiem fajnie wyszło. Nauka nie poszła w las, błędów się nie ustrzegłem ale dzięki kolegom którzy mnie prywatnie wspierali radami - pierwszy etap prawie zamknięty.

Prosze o komentarze i pytania.
Postaram się w miarę możliwości regularnie odpowiadać.

Witos: Nie za bardzo rozumiem Twoje pytanie ale załączam dwa screeny wręgów W35 i W42 na których widać, że część dna i burt ze względu na wzmocnienia wydaję się trapezowata - to tylko efekt spasowania do innych elementów. Generalnie tankowce maja kadłub proty jak budowa cepa. Burty raczej równoległe, zaokrąglenie na "bilge keel" raczej po promieniu, pokłady albo płaskie albo jak tutaj trapezowate aby zminimalizować akumulowanie się wody na pokładzie i nie łażeniu marynarzy ciągle w kaloszach (oj to była wielka wada na PŻM Panamaxach z serii BCT 70)

Jack. - plany modelu jak już wyjaśnił Szkutnik (pozdrawiam :-) - mam ale zostały przekazane już jakiś czas temu pewnej osobie która zajmie się nimi komercyjnie - stąd na razie nie wydaję planów innym osobom aby nie mieszać w środowisku wydawniczo projektanckim :-)





















--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
16-12-16 14:05  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Straszna paskuda.

 
16-12-16 14:14  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Własne dziecko się kocha....:-) choćby nie wiem jak brzydkie było :-)

--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
16-12-16 14:16  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Porównanie tego kolosa do Victory robi imponujące wrażenie, podobnie jak ilość wręg.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
16-12-16 14:20  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Paragraf: a to tylko zwykły Aframax 110.000 DWT. W sumie średni statek. Pomyśl sobie o takich ULCC 500.000 i więcej DWT. Tłuste potworki wożące ropę.... :-)

 
16-12-16 14:48  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
A można prosić fotkę szkieletu od dupnej strony.

Tak się zastanawiam czy nie lepiej by było puścić element F2 i poniższy na dziobie, aż do wręgi W50

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 14Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024