FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
18-05-16 18:40  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Myślę że po tym modelu powrócę do F-104.

--
Pozdrawiam!

 
18-05-16 19:38  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jasiek trzymam kciuki za twój wykon Jaka .

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
18-05-16 21:14  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Trzymam kciuki za determinacje . Co do warsztatu, to wiem że nie trzeba Zbigu

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
19-05-16 00:33  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładnie, ładnie. Takie podrasowane pasy pilota robią robotę w każdym bardziej ambitnym modelu.
Oparcie fotela to ruloniki z papieru?

Moim zdaniem Twój czarny kolor użyty do retuszu jest zbyt czarny, zgasiłbym go nieco do ciemnoszarego.

Fotel klejony w standardzie oznacza bodaj klejenie dwóch elementów z kartonu, górnego i dolnego - wychodzi gruba pancer-miska, wg mnie niepotrzebne komplikowanie budowy, tym bardziej, że w oryginale była to pewnie wytłoczka z kilkumilimetrowego aluminium. wystarczyłby druk dwustronny lub druk tych elementów na papierze. - To taki apel do Wydawnictwa, które niezmiernie szanuję.

Pozdrawiam

 
19-05-16 00:45  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Oparcie robiłem z plastikowych profili zalanych Wikolem , na początku relacji pisałem o tym. Miska jest z jednej warstwy kartonu bo był druk dwustronny. Czarne są tylko miejsca gdzie będą otwory w poszyciu i żeby szkieletu nie było przez nie widać. Nigdy nie używam czarnego do retuszu, zawsze dobieram kolor odpowiedni do części.

--
Pozdrawiam!

 
19-05-16 08:54  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Podoba mi się miska pilota pod dupe. U mnie tak ładnie nie wyszło. U mnie widać ślady łączenia, a u ciebie gładko jak pupa niemowlęcia.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
19-05-16 15:09  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Fajnie widzieć kolegę znów w akcji.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
22-05-16 17:25  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Taka ładna pogoda a mnie jakieś chorubsko dopadło. Przez cieknący nos nie mogłem się skupić na duperelach w kabinie pilota, więc skleiłem sobie szkielet przedniej części kadłuba. Nie powstrzymałem się oczywiście przed przymiarką na sucho do pozostałych elementów szkieletu i fajnie to wygląda. Żeby tylko poszycie ładnie się ułożyło :)



--
Pozdrawiam!

 
23-05-16 10:41  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Jasiu, spróbuj skleić poszycie kadłuba poza szkieletem, wypełnij brystolem przestrzenie między ząbkowanymi paskami łączącymi (lub zastąp paski "przedłużoną" o długość paska podklejką każdego segmentu z owego brystolu).
Następnie nasuń skorupę na szkielet, który pokazałeś ( wcześniej dobrze oszlifowany).
Taka operacja ułatwi precyzyjne łączenie segmentów oraz umożliwi ich wyoblenie (z umiarem) kulką od spodu.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
23-05-16 17:36  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie wiem czy tak się da w tym przypadku ponieważ przód kadłuba jest dosyć skomplikowany i poszycie ma dużo elementów a dochodzi jeszcze wlot do chłodnicy od spodu.

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024