FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
04-02-17 18:35  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Trwają prace końcowe. Znalazłem sposób na wpakowanie do modelu ok. 26ciu stalowych nakrętek - umieściłem po 13 w każdej z belek. Pomimo sporej masy model nadaj wyważony jest na styk. Dopiero dzięki śmigłom zawsze wraca do poprawnej pozycji. Zdecydowałem się też na "poprawienie" przedniego koła. Wychyliłem je maksymalnie do przodu i spiłowałem nieco oponę. Piszę o poprawieniu w cudzysłowie, bo nie takie wychylenie goleni było w prawdziwym samolocie.

Widać zresztą po antenie - goleń powinna być delikatnie pochylona w jej stronie, prawie równoległa. A tutaj goleń i antena prawie się stykają.

Wykonałem też detale sprężarek i dokleiłem klapy komory uzbrojenia.

Dzisiaj rano położyłem pierwszą warstwę lakieru. Zaraz będę kładł drugą. Muszę jeszcze opracować i wykonać wyważenie steru wysokości - to z wycinanki nie nadaje się do niczego. Jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego to galeria będzie w ciągu 24 godzin.

--

Post zmieniony (06-01-19 17:11)

 
04-02-17 18:48  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
rysiu62   

A po cholerę spiłowałeś raszplą tę oponę ?

 
04-02-17 19:27  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Pisałem w poprzednim wpisie: ponieważ stateczniki pionowe prawie dotykały podłoża.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-02-17 21:40  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czekamy zatem na galerię ;)

--
Pozdrawiam
Radek

 
04-02-17 22:05  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zdjęcia zrobię jutro przy świetle dziennym. A póki co naszła mnie jeszcze refleksja, że pokrywy komory uzbrojenia powinny być otwarte o wiele bardziej.

Natomiast zawiasy w modelu opracowane są tak, że pokrywy są otwarte zdecydowanie mniej - wszystkie egzemplarze tego modelu w sieci tak mają, łącznie z surówką.

--

Post zmieniony (06-01-19 17:11)

 
05-02-17 12:08  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zapraszam do galerii końcowej.



Zgodnie z moim początkowymi przypuszczeniami model mnie nieco przerósł. Na pewno jest to trudna wycinanka i początkującym bym jej nie polecał. (Lightning'a chyba nie da się opracować tak, żeby było prosto, bo to jednak samolot o skomplikowanych kształtach.) Przed przystąpieniem do sklejania moje obawy budziła przede wszystkim gondola główna wraz z komorą uzbrojenia. Na szczęście tutaj poszło względnie gładko, choć wykonanie nosa z otworami na karabiny oraz tylnej części oszklenia było wymagające. Skrzydła okazały się trudne ze względu na to że zaprojektowano je jako całość, zamiast rozciąć na dwie części tam gdzie są belki. Zdecydowanie najtrudniejszym elementem modelu są centralne fragmenty belek ogonowych, dokładnie w miejscu gdzie przechodzą przez nie skrzydła. Skomplikowany szkielet, poszycie pocięte na wiele fragmentów - trudno jest to wszystko poprawnie złożyć. Reszta modelu poszła w miarę bezboleśnie. Większych błędów w mojej ocenie nie popełniłem, roi się natomiast od drobnych niedoróbek. Jest ich tak dużo, że nawet nie będę próbował ich wszystkich wyliczyć - kto chce wypatrzy je na zdjęciach albo odnajdzie w relacji. Ważne jednak, że nie rzucają się tak bardzo w oczy i model będzie stanowił ozdobę kolekcji. Odradzam kabinkę z GPMu, bo wybitnie nie pasuje do tego opracowania. Wydaje mi się, że kabinka z GPMu została pomyślana do P-38 w wersji J, wydanego 20 lat temu przez Halińskiego (opracowanie p. Mistewicza). Natomiast wersja H - zarówno ta prezentowana tutaj jak i ta wydana niedawno przez Halińskiego - mają zupełnie inny kształt przedniej części oszklenia. Udało mi się jakoś dokleić przednią część wiatrochronu, ale zmusiło mnie to do wykonania kabiny w wersji otwartej (co akurat w mojej ocenie wyszło modelowi na dobre). Polecałbym więc kabinkę od Halińskiego.



I jeszcze w parze z P-40:



--

Post zmieniony (05-02-17 18:17)

 
05-02-17 13:21  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratuluję ukończenia pięknego modelu.
Trud się opłacił.
Nie rozumiem dlaczego "musi" opadać na tył.
Mam takiego od Hala i stoi bardziej poziomo.
Mimo wszystko wygląda wspaniale.
Taka konstrukcja jest bardzo trudna do wykonania ale zawsze efektownie się prezentuje.
Powodzenia w kolejnych projektach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-02-17 16:42  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Gratuluję ukończenia.
Mimo tylu trudności model ładnie się prezentuje.
No i faktycznie te klapy na dziobie od uzbrojenia powinny być bardziej otwarte.
A poza tymi klapami to chyba śmigła na lewym silniku powinny mieć odwrotny kierunek.
Pozdrawiam.

 
05-02-17 16:58  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Super modelik. Bardzo ladne zdjecia. Gratuluje!!!!!
Kiedy ja bede mial taka kolekcje :(

--
Pozdrawiam
Radek

 
05-02-17 17:02  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniale się prezentuje ! Gratuluję bo (jak piszesz) nie było łatwo.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024