FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
04-02-17 18:35  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Trwają prace końcowe. Znalazłem sposób na wpakowanie do modelu ok. 26ciu stalowych nakrętek - umieściłem po 13 w każdej z belek. Pomimo sporej masy model nadaj wyważony jest na styk. Dopiero dzięki śmigłom zawsze wraca do poprawnej pozycji. Zdecydowałem się też na "poprawienie" przedniego koła. Wychyliłem je maksymalnie do przodu i spiłowałem nieco oponę. Piszę o poprawieniu w cudzysłowie, bo nie takie wychylenie goleni było w prawdziwym samolocie.

Widać zresztą po antenie - goleń powinna być delikatnie pochylona w jej stronie, prawie równoległa. A tutaj goleń i antena prawie się stykają.

Wykonałem też detale sprężarek i dokleiłem klapy komory uzbrojenia.

Dzisiaj rano położyłem pierwszą warstwę lakieru. Zaraz będę kładł drugą. Muszę jeszcze opracować i wykonać wyważenie steru wysokości - to z wycinanki nie nadaje się do niczego. Jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego to galeria będzie w ciągu 24 godzin.

--

Post zmieniony (06-01-19 17:11)

 
04-02-17 18:48  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
rysiu62   

A po cholerę spiłowałeś raszplą tę oponę ?

 
04-02-17 19:27  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Pisałem w poprzednim wpisie: ponieważ stateczniki pionowe prawie dotykały podłoża.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-02-17 21:40  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czekamy zatem na galerię ;)

--
Pozdrawiam
Radek

 
04-02-17 22:05  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zdjęcia zrobię jutro przy świetle dziennym. A póki co naszła mnie jeszcze refleksja, że pokrywy komory uzbrojenia powinny być otwarte o wiele bardziej.

Natomiast zawiasy w modelu opracowane są tak, że pokrywy są otwarte zdecydowanie mniej - wszystkie egzemplarze tego modelu w sieci tak mają, łącznie z surówką.

--

Post zmieniony (06-01-19 17:11)

 
05-02-17 12:08  Odp: [R] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zapraszam do galerii końcowej.



Zgodnie z moim początkowymi przypuszczeniami model mnie nieco przerósł. Na pewno jest to trudna wycinanka i początkującym bym jej nie polecał. (Lightning'a chyba nie da się opracować tak, żeby było prosto, bo to jednak samolot o skomplikowanych kształtach.) Przed przystąpieniem do sklejania moje obawy budziła przede wszystkim gondola główna wraz z komorą uzbrojenia. Na szczęście tutaj poszło względnie gładko, choć wykonanie nosa z otworami na karabiny oraz tylnej części oszklenia było wymagające. Skrzydła okazały się trudne ze względu na to że zaprojektowano je jako całość, zamiast rozciąć na dwie części tam gdzie są belki. Zdecydowanie najtrudniejszym elementem modelu są centralne fragmenty belek ogonowych, dokładnie w miejscu gdzie przechodzą przez nie skrzydła. Skomplikowany szkielet, poszycie pocięte na wiele fragmentów - trudno jest to wszystko poprawnie złożyć. Reszta modelu poszła w miarę bezboleśnie. Większych błędów w mojej ocenie nie popełniłem, roi się natomiast od drobnych niedoróbek. Jest ich tak dużo, że nawet nie będę próbował ich wszystkich wyliczyć - kto chce wypatrzy je na zdjęciach albo odnajdzie w relacji. Ważne jednak, że nie rzucają się tak bardzo w oczy i model będzie stanowił ozdobę kolekcji. Odradzam kabinkę z GPMu, bo wybitnie nie pasuje do tego opracowania. Wydaje mi się, że kabinka z GPMu została pomyślana do P-38 w wersji J, wydanego 20 lat temu przez Halińskiego (opracowanie p. Mistewicza). Natomiast wersja H - zarówno ta prezentowana tutaj jak i ta wydana niedawno przez Halińskiego - mają zupełnie inny kształt przedniej części oszklenia. Udało mi się jakoś dokleić przednią część wiatrochronu, ale zmusiło mnie to do wykonania kabiny w wersji otwartej (co akurat w mojej ocenie wyszło modelowi na dobre). Polecałbym więc kabinkę od Halińskiego.



I jeszcze w parze z P-40:



--

Post zmieniony (05-02-17 18:17)

 
05-02-17 13:21  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratuluję ukończenia pięknego modelu.
Trud się opłacił.
Nie rozumiem dlaczego "musi" opadać na tył.
Mam takiego od Hala i stoi bardziej poziomo.
Mimo wszystko wygląda wspaniale.
Taka konstrukcja jest bardzo trudna do wykonania ale zawsze efektownie się prezentuje.
Powodzenia w kolejnych projektach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-02-17 16:42  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Gratuluję ukończenia.
Mimo tylu trudności model ładnie się prezentuje.
No i faktycznie te klapy na dziobie od uzbrojenia powinny być bardziej otwarte.
A poza tymi klapami to chyba śmigła na lewym silniku powinny mieć odwrotny kierunek.
Pozdrawiam.

 
05-02-17 16:58  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Super modelik. Bardzo ladne zdjecia. Gratuluje!!!!!
Kiedy ja bede mial taka kolekcje :(

--
Pozdrawiam
Radek

 
05-02-17 17:02  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniale się prezentuje ! Gratuluję bo (jak piszesz) nie było łatwo.

 
05-02-17 17:41  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajny model.
Brakuje mi zdjęcia z boku, nisko nad powierzchnią stołu...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-02-17 18:05  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękna robota,lubię ten samolot ,gratuluję,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-02-17 18:15  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję świetnego wykonania tego pięknego, przynajmniej dla mnie, samolotu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-02-17 18:21  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Dziękuję za wyrazy uznania.

Mariuszu, dodałem dwa zdjęcia do galerii. Mam nadzieję, że o to chodziło?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
05-02-17 19:23  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak wygląda ten samolot jak stoi na lotnisku, gdy ma mocno wysunięty teleskop,
http://acepilots.com/archives/Photos/p38-refueling.jpg, https://en.wikipedia.org/wiki/Lockheed_P-38_Lightning#/media/File:Lockheed_P-38G-1-LO_Lightning_LOC_fsa.8d2258
Tak wygląda, gdy ma schowany http://gonautical.com/blog/wp-content/uploads/2014/08/2.jpg
Sklejenie P-38 to już samo w sobie jest sukcesem, można poprawić retusz i łączenia segmentów, można go mocniej polakierować, ale i tak jest dobrze.
To może teraz Halldiverka : ))))))))) ?

Post zmieniony (05-02-17 19:52)

 
05-02-17 19:47  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Gratuluję ukończenia modelu. Prezentuje się nieźle. Łopaty w lewym śmigle powinny być skręcone w drugą stronę. Widać to dobrze na zdjęciu u Halogena.

 
05-02-17 20:38  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Trudny, ale fajnie sklejony model. Gratulacje. Tak "otwarty" model ciekawie prezentowałby się na jakiejś dioramce. Może coś jeszcze pomyśleć ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
05-02-17 21:03  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Faktycznie, pomyliłem się z tym skrętem łopat. A powinienem był na to wpaść. Raz że swego czasu dużo latałem na P-38 grając w Il-2 Sturmovik i przecież wiem że śmigła kręcą się w przeciwną stronę. Dwa, że coś mi w jednym ze śmigieł łopaty dziwnie pasowały do otworów, a to przecież dlatego że skos jest zrobiony w przeciwną stronę. No nic, teraz już nie poprawię. Nauka na przyszłość jest.

Halogenie, dzięki za rozjaśnienie kwestii podwozia. Na ostatnim zdjęciu widać też że przy wysuniętym teleskopie goleń praktycznie dotyka przedniej krawędzi wnęki, ale pomimo tego nie wydaje się być bardzo wychylona do przodu. A teleskop w opracowaniu ewidentnie zrobiony jest w pozycji wsuniętej, co widać po stopniu zgięcia zawiasów amortyzatora. Uważam, że tutaj jednak opracowanie jest nieco niedokładne.

Co do dioramy, to sam nie wiem. Modele trzymam na regale, więc dioramy z dołu i tak nie będzie widać. Z drugiej strony trochę mnie korci, żeby robić pod modele podstawki w postaci fragmentów pasa startowego, czy też pokładu lotniskowca w przypadku samolotów marynarki. Widział ktoś w sieci jakieś gotowce?

Co do opracowania modelu, to jeszcze taka uwaga że tradycyjnie już w modelach Łukasza Fuczka, na rysunkach montażowych ani w instrukcji nie ma nic na temat anten. W tym modelu już nie popełniłem tego błędu, ale w dwóch poprzednich - P-40 i P-47 - anten nie wykonałem. Też warto mieć na uwadze wykonując model. W P-38 celowo zostawiłem niesklejone górne krawędzie stateczników pionowych żeby móc pomiędzy nie wsunąć nić.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
05-02-17 21:07  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Halogenie, a co do Helldivera to muszę cię zmartwić, ale nie mam w planach. Pocieszę cię jedynie, że kolejny model też będzie z marynarki amerykańskiej.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
05-02-17 22:48  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

OK!
Szkoda tylko,że imageshit wywalił zdjęcia mojego Lightninga... (1:50).
Trzeba będzie pouzupełniać galerie...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-02-17 22:51  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wow, dzisiaj galeria końcowa i już nowy model w planach?
Jeszcze powiedź, że już podkleiłeś wręgi kartonem :)

--
Pozdrawiam
Radek

 
05-02-17 23:00  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Właśnie wycinam wręgi :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
06-02-17 09:50  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Gratuluję ukończenia modelu. Bardzo mi się podoba jego wykonanie, jak i pomysł z otwartymi osłonami...
SUPER :-)

 
07-02-17 14:11  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piękny model powstał. Jeszcze z czasem jak nabędziesz doświadczenia w zaprasowywaniu łączeń oklejek kadłuba i dalszej kolejności wklejaniu wręg to będzie miazga.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
07-02-17 21:00  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Jeszcze z czasem jak nabędziesz doświadczenia w zaprasowywaniu łączeń oklejek kadłuba i dalszej kolejności wklejaniu wręg to będzie miazga.

Przepraszam, nie zrozumiałem co dokładnie masz na myśli mówiąc o "zaprasowywaniu łączeń oklejek kadłuba i dalszej kolejności wklejaniu wręg"? Chodzi ci o to żeby najpierw kleić poszycie ze sobą a dopiero potem wklejać wręgi? Jeśli tak, to staram się tak robić jeśli to tylko możliwe.

Boję się prawdę mówiąc, że mogłem osiągnąć granicę moich umiejętności manualnych. Ktoś zwrócił uwagę że powinienem dokładniej wycinać. Sęk w tym, że staram się ciąć powoli i tak dokładnie jak to tylko możliwe, a wychodzi jak wychodzi.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
07-02-17 21:25  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

>Jeśli tak, to staram się tak robić jeśli to tylko możliwe.
No to wystarczy dopracować plus zrobić fazowanie krawędzi oklejek pod odpowiednim kątem i będzie git.
Da się nawet wyciąć już z odpowiednim ukosowaniem krawędzie. Wtedy łączenia są wyraźnie subtelniejsze a robota ta sama.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
07-02-17 21:30  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Nadal nie jestem pewien co masz na myśli mówiąc o oklejkach. Chodzi ci żeby fazować oprofilowanie skrzydeł (czy też belek w tym modelu) w taki sposób żeby nie było uskoku kartonu tylko płynne przejście w poszycie?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
07-02-17 22:00  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przyjrzyj się silnikom i osłonom na belkach ogonowych. Na zdjęciach widać krawędzie poszczególnych części (ja to nazywam oklejkami). Jeśli każdą oklejkę ciął byś pod odpowiednim kątem to druk zszedłby się z sąsiednią bez większego pieszczenia. Ale trzeba praktykować. Model sklejony i tak bardzo dobrze, zwłaszcza że do prostych nie należy. Po takim klejeniu możesz śmiało wskoczyć poziom wyżej.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
08-02-17 00:08  Odp: [R/G] P-38H Lightning - WAK 6-7/2008, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jasne, już rozumiem. Co do silników, to tu faktycznie skopałem. Chciałem wykonać je jeszcze raz, ale nie znalazł się nikt kto miałby do zaoferowania zdekompletowaną wycinankę (a na nową szkoda mi było kasy). Kiepskie wykonanie wynikło ze sposobu zaprojektowania szkieletu. Oczywiście wszystko w myśl zasady że złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy. Co do osłon na belkach: starałem się zrobić tak jak mówisz, a wyszło jak wyszło. Ale z tym nawet zbin miał niewielki problem w swoim P-38 od Hala, więc czuję się usprawiedliwiony :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024