FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-03-16 08:52  [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zauważyłem taką nowość w umiarkowanej cenie 145 zł. Stan na 1942 rok.

Post zmieniony (29-03-16 09:33)

 
29-03-16 09:13  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Greg77   

Pierwotna cena w GPM była bardziej umiarkowana - 129,00 zł.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
29-03-16 16:13  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
krzysztof   

Czy jakość tego modelu jest lepsza od opracowania wydanego przez FLY MODEL? Proszę
o odpowiedz.

 
29-03-16 16:46  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Wydali modele jak na razie na wysokim poziomie, aż momentami przesadzili, tak przynajmniej jest jak oglądałem modele chicumy/tone.
Z FM jest zdaje się ręcznie kreslony. Co do sklejalności się nie wypowiem.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
29-03-16 20:25  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Porównanie obu opracowań nie ma sensu bo to w ogóle inne modele i inna epoka. Co do sklejalności nie zdarzały się wydawnictwu żadne wpadki problem był w grafice tj. różnicy w kolorach.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
29-03-16 21:51  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

No to w GPMie już niedostępny :-0

--

 
13-04-16 23:49  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Paweł_1   

Witam, niedawno nabyłem Rodneya, chciałbym napisać swoją opinię o modelu. Na początek zdjęcia arkuszy:


Model jest wydrukowany bardzo dobrze, nie dostrzegłem żadnych przesunięć lub różnic w odcieniach na poszczególnych arkuszach. Jest zastosowany druk dwustronny przy częściach/arkuszach tego wymagających. Jest także zamieszczony spory zapas koloru, którego obecność na pewno będzie pomocna. Mam 3 uwagi co do modelu:

1) Szkielet kadłuba - jest on prosty - posiada jedną podłużnicę poziomą i jedną pionową oraz 24 wręgi, co jak na tak duży model jest moim zdaniem za mało. Konieczne jest wykonanie usztywnienia szkieletu aby nie doszło do jego zwichrowania.

2) Schemat olinowania - a właściwie jego brak. Co jak co, ale olinowanie stanowi istotny element świadczący o wyglądzie modelu. Zauważyłem, że wydawnictwo Dom Bumagi już we wcześniejszych modelach pomijało olinowanie (np. Nagato, Tone), ewentualnie pojawiało się tylko na renderze modelu na okładce( np. London, Takao). Nie zamieszczenie schematu olinowania skazuje modelarza na poszukiwanie materiałów referencyjnych(monografie, modele wykonane przez innych).
Kwestia olinowania okrętów najlepiej wg. mnie jest rozwiązana w wydawnictwach Haliński i Fantom Model. W wyd. Haliński olinowanie jest widoczne na renderach z różnych stron, co stanowi istotne ułatwienie. W wyd. Fantom Model olinowanie jest pokazane na rysunkach kolorem czerwonym, co wyróżnia je i ułatwia jego montaż. Także szablony do wykonania z drutu są zaznaczone kolorem czerwonym. Jest to wg. mnie standard, do którego dążyć inne wydawnictwa - wyróżnianie szablonów do wykonania z drutu/olinowania innym kolorem od koloru rysunku/renderu aby ułatwić życie modelarzowi

3) Kolorystyka kamuflażu - od razu zaznaczę, że nie jestem znawcą w tej kwestii. Jako odniesienie miałem publikacje "AJ-Press - Encyklopedia Okrętów Wojennych 014 - HMS Nelson & Rodney", "Battleships Rodney and Nelson - Man o War 3".
Pierwsze wrażenie - ciemny, szarawy. Rozkład plam kamuflażu zgadza się z tym w monografiach, to do kolorystyki, to prosiłbym znawców o komentarz. Wg. Aj-Press kolory to zieleń, szary, biały i niebieski, według schematu kolorów w Man o War(MS1, MS2, B5, MS3, 507C) to ciemna zieleń, jasna zieleń, niebieski, biel. Poniżej zamieszczam schematy malowania:

- Aj-Press:
https://www.the-blueprints.com/blueprints-depot/ships/ships-uk/hms-rodney-1943-battleship.png

- Man o War:


- inna publikacja( u góry Rodney):
http://scalemodels.ru/images/2013/03/1362259065_090711_MK_04_2011_02.jpg

Pozdrawiam, Paweł

--

Post zmieniony (13-04-16 23:54)

 
14-04-16 08:59  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ja mam tylko jedną uwagę do grafiki.
Poszycie burt jest wykonane arcyciekawie. Świetnie odwzorowany podział blach i osłony bulai. Bajka. Czemu zatem poszycie dna nie jest też takie ładne? Czemu jest "płaskie" jak ścianka kartonowo-gipsowa?

Lipa. Nie każdy może chcieć takowe dno malować. Skoro ma takie ładne burty to i dno też chciałby mieć tak samo, niemalowane. Taki trochę brak konsekwencji.

 
14-04-16 09:49  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Burty ładne ale powinny być jak dla mnie 3d czyli naklejane paski imitujące grubości blach a burty są płaskie więc i wykonać łatwo.

--
Modelarz okrętowiec

 
24-04-16 20:16  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeśli chodzi o ten ciemny szary, to jak się mu dobrze przyjrzeć to widać w nim bardzo ciemną głęboką zieleń. Potwierdza to moja żona, więc chyba tak jest :)
Natomiast, znalazłem problem w innym miejscu. Chodzi o dwie plamy na rufie prawej burty. W modelu są one ciemne, natomiast w rzeczywistości były jasne:



Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-04-16 20:28  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kształt plam też nie do końca się zgadza. Ale bez przesady. To tylko model a nie wierna replika. Ale fakt że powinny być jasniejsze.

--
Modelarz okrętowiec

 
24-04-16 20:38  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Może ja mam jakiś feralny egzemplarz, ale u mnie widać przesunięcia kolorów składowych.
Na przykład na długości w poszyciu dennym kolor czary wyjeżdża z czerwonego przez co będzie kłopot z cięciem i bardziej widoczne łączenie. Również grafika desek na pokładzie głównym jest rozsunięta na boki przez co środkiem biegnie sobie biała linia, co nawet widać na zdjęciach zamieszczonych przez Pawła_1. Zdziwił mnie też kształt poprzecznej krzywizny pokładu (na wręgach), zawsze myślałem że jest to łuk, natomiast tutaj bardziej to wygląda na dwie proste połączone małym łukiem na środku, coś w rodzaju dachu dwuspadowego. No chyba że tak ma być. Poza tym model bardzo mnie cieszy, mam nadzieje kiedyś go skleić.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
24-04-16 20:41  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kształt jest OK.To ujęcie powoduje, że tak wyglądają. Tu inne zdjęcie, gdzie to lepiej widać:

http://www.kbismarck.org/forum/viewtopic.php?t=3187



--

Post zmieniony (24-04-16 20:43)

 
24-04-16 20:56  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Roman, ale ten czarny będzie przecież zakryty przez stępki i dławiki. A pokład - taki sam problem jest w Nagato.
Co mi się jeszcze nie spodobało w Rodneyu, to prawie niewidoczne śruby na dachach wież art. głównej.

--

Post zmieniony (24-04-16 20:58)

 
24-04-16 21:04  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

He, he nie o ten czarny mi chodziło. Nie mam przy sobie wycinanki więc nie mam jak pokazać, ale chodzi mi o to że po jednej stronie poszycia dennego wychodzi czarna składowa (szara) a po drugiej wchodzi w głąb zostawiając sam czerwony. To się dzieje na długości poszycia dennego

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
24-04-16 21:09  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

:) już wiem o co chodzi. U mnie jest OK.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
03-08-19 19:56  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Odkopuję temat, bo zbliżam się do końca Nagato i zastanawiam się nad następnym modelem. Jednym z nich jest Rodney z DB i w związku z tym zacząłem trochę przeszukiwać Internet w poszukiwaniu dokumentacji i natknąłem się na taką stronę, z której wynika, że kamo modelu, jak pisał Paweł_1 kilka postów wyżej, nie do końca zgadza się ze stanem rzeczywistym. Zdjęć kolorowych praktycznie brak. Jest kilka ujęć z krótkiego filmu, lecz taśmy w tamtych czasach też nie były doskonałe, więc trudno uznawać je jako wiarygodne źródło. Autorzy posta prezentują obraz wykonany przez oficjalnego artystę wojennego, ale co najważniejsze, pracował on wcześniej w Dziale Kamuflażu w Leamington Spa, gdzie Admiralicja opracowywała i testowała kamuflaże dla m.in. pancerników:




Autor posta przedstawia jeszcze schemat malowania Rodneya, opracowany na podstawie porównywania odcieni szarości na dostępnych czarno-białych zdjęciach okrętu wraz z oznaczeniami użytych barw, który to schemat, z wyjątkiem jednego koloru, pokrywa się z tym z Man o War zalinkowanym przez Pawła.



Załóżmy jednak, że mimo to nie ma pewności jaki ten kamuflaż faktycznie był i może jednak kolory modelu są ok, to niestety ich rozmieszczenie nie jest ok. A to można ocenić jednoznacznie na podstawi zdjęć. Dla porównania kolaż ze zdjęciem prawie skończonego modelu znalezionym gdzieś w sieci:



Kilka najbardziej rzucających się w oczy miejsc to:

1. Nadbudówka główna, na której nie było najciemniejszego odcienia.
2. Podobnie przednia część wieży B art. głównej.
3. Szara plama na burcie, na wysokości komina, która w modelu jest tego samego koloru, co plama na burcie, na wysokości wieży C, a która faktycznie była jaśniejsza.
4. Trzy plamy w części dziobowej, które w modelu są w najciemniejszym odcieniu, a faktycznie też były jaśniejsze.

Niestety, wygląda na to, że nadal nie mamy dobrego opracowania tego fajnego i słynnego okrętu :( Piszę to z nadzieją, że może ktoś opracuje ten model od nowa, albo DB (a może Avangard, bo nie wiem, do kogo należą prawa do tego projektu) wyda go drugi raz w poprawionej wersji.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (03-08-19 20:10)

 
03-08-19 21:25  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Kleje sobie ten model tak z doskoku, dla frajdy samego klejenia, nie oczekuję od niego jakiejś super zgodności, ale faktycznie jest zwyczajnie za ciemny i pokład jakiś taki zbyt świeży, jakby wczoraj położony. Jeśli nie pasuje Ci ta kolorystyka, to nie bierz na matę, szkoda roboty. Ogólnie modele z DB jakieś takie za ciemnie, a z Avangardu jakieś takie nie sprawdzone :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-08-19 21:38  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No właśnie, gdyby to był jakiś inny okręt, to pewnie bym sobie go odpuścił, ale Rodney jest u mnie na liście "must have". Te ciemne odcienie jeszcze bym przeżył. Bardziej mnie boli złe rozmieszczenie barw. Szkoda bardzo, bo obawiam się, że temat jest już spalony. I jak tu żyć...?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
03-08-19 23:36  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ja tam z kolorami bym sobie poradził :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-08-19 12:00  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zazdroszczę :)

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
04-08-19 13:25  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No masz Spychacz rzeczywiście dylemat - nic tak nie irytuje, mnie przynajmniej jak palenie ciekawych tematów - no odcienie kolorów to można jeszcze przeboleć, w sumie na 100 % chyba nie można ich zdefiniować i uzyskać w druku, ale to pomylenie kolorów na plamach to już straszna lipa. "Rodney" to jednak nie kolejny Mesio, że może wkrótce ktoś go wyda poprawnego - w tym przypadku to chyba znikoma szansa.
Mnie się wydaje, że może spróbuj pogadać z jakimś projektantem może uda się poprawnie wydrukować te fragmenty, które mają złe kolory ?

 
04-08-19 21:32  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niestety, ale chyba jest to jedyne sensowne rozwiązanie w tej sytuacji.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
04-08-19 22:05  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tu przydałoby się calą wycinankę na nowo wydrukować, fragmenty nie pomogą,

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-08-19 22:18  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Raczej tak. Byłbyś w stanie pomóc, Adam? Wysłałem Ci wiadomość na priva.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
04-08-19 22:26  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W modelu w końcu kamuflaż jest złożony z 3 barw, czy z 4 tak jak na kolorowych planszach ? Pokład też w sumie jest do poprawy ze względu na widoczne sekwencje deskowania, czy kolor to trudno powiedzieć ?
Tu relacja chyba znana i można zobaczyć na ilu częściach trzeba zmienić kolory http://modellbauer.forumieren.de/t9883-fertig-schlachtschiff-hms-rodney-von-dom-bumagi-1-200-gebaut-von-gez10x11
Pewnie, że można cały model wydrukować na nowo - to kwestia tylko znalezienia tego kto to zrobi i czy zrobi to charytatywnie, czy po kosztach - jak po kosztach to jakich ?
Widzę, że "Rodney" to po "Richelieu" kolejny pancernik, który chyba już nie zostanie wydano z poprawnymi kolorami i układem plam kamuflażu.

 
04-08-19 22:37  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To właśnie z tej relacji wziąłem zdjęcie do mojego wpisu. Myślę, że jak już się bawić i iść w koszta, to najlepiej wydrukować cały model w takiej wersji kolorystycznej w jakiej powinien być, oczywiście z wyjątkiem części podwodnej.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
04-08-19 22:42  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wiem, że z tej relacji dlatego ją przypomniałem. Chyba tak musisz zrobić.

 
04-08-19 22:47  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kwestia, czy znajdzie się ktoś chętny, żeby to zrobić. Ja jestem gotów zapłacić, oczywiście w granicach rozsądku :)

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-08-19 08:18  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Spychacz wydrukowanie to niestety nie takie chop-siup. Sam przerabiałem ten temat z modelem, który zajmował raptem 2 strony formatu A3. Najtańsza opcja to druk cyfrowy, jednak jak wszyscy wiemy błyszczy się, toner odpada butapren go rozpuszcza itd. Druga opcja to drukarka atramentowa. Ja próbowałem drukować na różnych i zawsze był problem ostrości kolorów i ich zgodności z oryginałem. Ostatnia opcja to druk offsetowy w drukarni tylko, że nikt nie wydrukuje Ci niestety 1 czy 2 egzemplarzy tylko minimum 250-300 szt. a przy czym koszt druku 1 strony A3 x 300 wynosił około 450 zł. Nie wspominam jeszcze o tym, że żadna drukarnia nie chciała się tego podjąć:-( Spychacz Ja bym kleił tak jak jest:-)

 
05-08-19 09:26  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

To pozostaje opcja malowania. W przypadku okrętów i czołgów sprawa jest dużo łatwiejsza niż samolotów.
Te modele praktycznie nie posiadają lini podziału blach.
Oczywiście jest w tym przypadku dużo więcej zabawy.
Sam się zastanawiam jak to zrobić w przypadku samolotów.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
05-08-19 11:43  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hm, czyli same problemy. Malowanie też odpada. Nie umiem i nie mam sprzętu, a poza tym pozostałe modele mam w standardzie, więc nie będzie pasować. Zobaczymy. Mam jeszcze trochę czasu. Na razie jeszcze remontuję mieszkanie, w Nagato też jeszcze trochę do zrobienia mi zostało, więc mam jeszcze ze dwa, może trzy miesiące na decyzję.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-08-19 12:56  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Właśnie obejrzałem raz jeszcze wycinankę i uświadomiłem sobie ile roboty z tym by było. Trzeba by zmienić kolor każdej najmniejszej części, zwracając uwagę na to, aby pasowała do otoczenia. Pozostaje się pogodzić i kleić tak, jak jest. Chyba że, jeśli nie Rodneya, to ktoś może wyda Nelsona ;)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (05-08-19 12:57)

 
05-08-19 16:24  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Cześć Radek ,może wystarczy tylko przemalować odpowiednie części przed złożeniem lub przyklejeniem do modelu ,tyle że trzeba by te części zaimpregnować kaponem lub podobnym

 
05-08-19 21:57  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć Staszek. Musiałbym przemalować znaczną część modelu, to już lepiej cały, ale jak już pisałem to nie dla mnie. Już wolę go skleić tak jak jest. Albo zabrać się za inny model w nadziei, że przez cztery następne lata może jednak pojawi się nowy Rodney albo Nelson :)

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-08-19 22:18  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Nelson, to brzmi dumnie :)


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-08-19 22:22  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

...i też miał ładne kamo ;)

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-08-19 22:27  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,może przemalować zrobić ksero ,zaimpregnować ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-08-19 22:38  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To też półśrodek, nie gwarantujący dobrej jakości druku.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (15-08-21 20:49)

 
26-04-23 15:12  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Żeby nie zaśmiecać wątku Pikowskiemu, proponuję ewentualną dyskusję przenieść tutaj. W odpowiedzi na pytanie Cordela, nie kontaktowałem się z Panem Balickim. Nie mam do niego żadnych namiarów.
Jeśli chodzi o GPM, to jakiś miesiąc temu na Facebooku przy jakimś zdjęciu Rodneya zamieściłem komentarz z moimi uwagami dotyczącymi modelu z DB. Zainteresował się nimi Pan Pomorski, więc napisałem co i jak, i właśnie wtedy zrobiłem ten kolaż z porównaniem rozmieszczenia barw. Na tym nasza wymiana zdań się zakończyła.

--

Post zmieniony (26-04-23 15:14)

 
26-04-23 15:19  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Adam: lord Nelson ;) A Nelson Grzegorza Nowaka z Modelcardu, chociaż staroć fajny jest i proszący się o sklejenie;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
26-04-23 16:26  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Spychacz - po Twoim poście wnioskuje, że jakaś nadzieja jest na powtórkę manewru z Nagato w wykonaniu GPMu tym razem z Rodney'em

--
"Si vis pacem para bellum"

 
26-04-23 16:30  Odp: [N] Rodney - 1:200 (Dom Bumagi)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Też mam taką cichą nadzieję, tylko żeby nie ograniczyło się tylko do poprawy kolorystyki pokładu, która w DB też nie jest najlepsza.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024