FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-04-16 15:11  [R/G] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejny czołg, który trafił na warsztat to znany wielu modelarzom IS-2 wydany przez Modelik. Model trochę ,,podpicuję" i będzie tradycyjnie już malowany. Będą to barwy LWP z czasu operacji berlińskiej. Na moje szczęście mam kalkę z numerem 414 i nie będzie kombinacji z gąsienicami :), które razem z kołami będą żywiczne. Oczywiście będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, które pomogą mi w budowie modelu ;)



I początki walki z imitacją odlewu przedniej części kadłuba.



--

Post zmieniony (04-08-16 10:44)

 
23-04-16 15:34  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Trochę za bardzo porowate. Nawet rosyjskie odlewy nie były tak dziurawe ;-)

Ja bym trochę doszlifował. Zrobi się więcej płaskiego i dołki się spłycą.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
23-04-16 20:28  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Już zasiadam do oglądania.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
24-04-16 15:40  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Maciej, masz już jakiś plan na dioramkę?
Czekam na kolejną aktualizację :-)

Powodzenia!

 
24-04-16 16:59  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
Tommy T.B. - skoro operacja berlińska to dla mnie temat dioramy jest jeden ;) czyli brukowana ulica i jakieś ruiny, gruz itp.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-04-16 17:53  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Eeee, po takiej dioramie z T34 zrób teraz ten zwalony most wypełniony faszyną.
Jest taki film, gdzie po nim przejeżdzają nie tylko polskie IS2, ale i nasze su85 z 13pas i w ten sposób masz kolejny model w kolejce;-)
No a potem willys operatora kamery lub dowódcy zgrupowania ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
24-04-16 19:20  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Cześć,
a więc następna wycieczka rozpoczęta. Nie wątpię, że na jej koniec "kucharz" zaserwuje nam prawdziwą ucztę dla oczu.

Życzyć wytrwałości byłoby raczej nietaktem gdyż budowniczy jak wytrawny przewodnik i tak doprowadzi do celu. Pozostaje jedynie życzyć jak najlepszych przeżyć i widoków po drodze.

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
25-04-16 10:25  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,no proszę Borowy pancerniakiem został na dobre,powodzenia pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-05-16 14:18  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Za dużo nie przybyło. ale zawsze coś :)
Wyposażenie kadłuba od strony kupra.



I wieża. Odlew z sody nakładanej na mokra farbę (Humbrol), jeszcze trochę do zeszlifowania. Umiejscowienie numerów form odlewniczych ,,pożyczyłem" sobie ze zdjęć (z przodu wieży tylko umiejscowienie). Troszkę też zmieniłem wybrzuszenie na lewym boku wieży w stosunku do tego z wycinanki.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-05-16 18:06  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Wieżę musisz poprawić. Brakuje śladów po łączeniu form odlewniczych no i przede wszystkim przód wieży, z jarzmem armaty, był dokręcany do reszty na śruby i stanowił osobny element, a nie jak u Ciebie całość z resztą wieży:

http://www.dishmodels.ru/wshow.htm?mode=P&vmode=T&p=2530&id=122717&tp=w

--

 
08-05-16 18:56  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kibicuję Macieju !

 
08-05-16 21:09  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
PiterATS - oczywiście Twoje uwagi są jak najbardziej trafne. Powinienem napisać, że to nie koniec uplastyczniania wieży. W tej chwili i spawy i oddzielenia jarzma armaty są już wykonane. No i dzięki za zdjęcia.

--

Post zmieniony (19-05-16 20:04)

 
16-05-16 14:25  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W tej aktualizacji poprawiona i prawie dokończona wieża. Na początek właz dowódcy. Z trzech wersji, które widziałem wybrałem tą. Czy dobrą to się okaże :)



Wieża z na razie położonym tylko włazem dowódcy i uzupełnianiami oraz poprawkami, czyli łączenia/spawy form odlewniczych i oddzielone jarzmo armaty (wskazówki, których udzielił mi PiterATS) oraz bardziej spłaszczone i z łagodniejszymi przejściami krzywizn wybrzuszenie na lewym boku wieży (porady Piterpanzera).



Ciąg dalszy wyposażania kadłuba. Nie za bardzo podobają mi się uchwyty do podnoszenia płyt na tyle kadłuba i chyba je wymienię, bo są trochę za płaskie.



No i widok na całość. Lufa drewniana.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-05-16 16:49  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Coś tam przybyło dupereli :) Wieża praktycznie skończona, a na kadłubie oprócz układu jezdnego jest prawie wszystko. Całość pomalowana podkładem, żeby ,,wydobyć" wszelkie niedokładności. Zdjęcia robione starym aparatem (ten ,,normalny" zostawiłem w pracy) i dlatego są trochę ,,nie teges" :) Słabo np. widać strukturę odlewów.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-05-16 17:55  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jeszcze nie opuścił fabryki a już błotniki mu się powyginały! :-))

 
21-05-16 18:08  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Faktura odlewu widoczna bardzo dobrze.Jest OK.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
25-05-16 10:57  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj początki cieniowania . Na zdjęciach efekt wyszedł dość mocny, ale ,,wygłaska" się wszystko jak będzie nałożony filtr.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-05-16 12:52  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jak dalsze prace planujesz wykonywać, tak jak w poprzednich modelach, to nie ma się o co martwić.
Ja już jestem spokojny o efekt końcowy :-)

Pozdrawiam
Tommy

Post zmieniony (25-05-16 14:40)

 
25-05-16 14:10  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ho,ho,ho,śliczności,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-05-16 12:16  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj to co w tym modelu podoba mi się najbardziej, czyli malowanie wieży z pasami. Malunek wykonany metodą ,,drżącej ręki" :) Na różnych zdjęciach oryginałów są różne grubości pasów, które biegną raz wyżej, raz niżej. Lub na boki :) Moi tankiści namalowali je takie jak na załączonych obrazkach ;) Na zdjęciach tego za bardzo nie widać, ale do białego dodałem troszeczkę zielonego, żeby nie był taki ,,czysty".



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-05-16 13:46  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,nie chcę już mieszać ale może,,,pozdrawiam Marek

http://www.dishmodels.ru/wshow.htm?p=2205

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-05-16 14:09  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Metoda "drżącej reki" ! Bomba ! Kupuję !

 
28-05-16 11:02  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
marek1 - większa część modelu już wykonana, ale chociaż obejrzeć te zdjęcia to już jest coś i może przydać się na przyszłość.
Efektem nieprzespanej nocy :( są przygotowane do składania żywiczne gąsienice i nałożone kalki.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-05-16 12:42  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Warto było nie spać :-)

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
28-05-16 14:26  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Świetna robota!

--
Pozdrawiam!

 
28-05-16 18:21  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Świetnie wygląda !

 
29-05-16 08:56  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Fajnie się prezentuje, w tej wersji :-)

Czekam na drugą część, która powstała po nocnej nasiadówce :-)

 
30-05-16 15:12  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Rozpocząłem proces postarzania, ale wydaje mi się, że trochę przesadziłem z filtrem ( użyłem chyba zbyt ciemnego) i ,,suchym pędzlem" na pasach identyfikacyjnych :(



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-06-16 12:26  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kombinowałem, żeby trochę rozjaśnić model i nałożyłem jeszcze jeden filtr. Tym razem z jasnozielonej i odrobiny żółtej farby. Wykorzystałem to też do początków zacieków, plam itp. Potem trochę olejnych (aparat zmienił trochę odcień śrub, w realu jest on o wiele mniej kontrastowy w stosunku do pancerza) i na dzień dzisiejszy model przedstawia się tak :) Teraz ciąg dalszy ,,brudzingu" i układu jezdnego.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-06-16 17:31  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Przecież te czołgi były niszczone lub same rozpadały się mechanicznie się przed upływem 100 motogodzin. A było 3 relacje wcześniej ładnie a teraz jest po prostu wygląd czołgu który stał z 50 lat na cokole w jakimś uprzemysłowionym mieście. Czyli jest to po prostu wygląd nierealistyczny w stosunku do orginalego wyglądu czołgu który nawet przy dobrych wiatrach jednak jezdził i służył . Ale jak by nie patrzeć to weszły one do produkcji w 1942 a wojna skończyła się w połowie 1945 roku. Natomiast wozy bojowe po wojnie były często odnawiane i pucowane, jak ktoś by tak w czasie pokoju zapuścił wóz to by go chyba rozstrzelali, już za same pogięte błotniki. Są fotki eszelonów jadących na ofensywę do Mandżuri (choć to była dość tajna sprawa) , i wozy bojowe wyglądają tam zdecydowanie ale to zdecydowanie lepiej. Mimo że 90 % sprzętu ktory tam pojechał było używanych.

 
01-06-16 17:46  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam.

Super wygląda ,mógłbyś napisać coś więcej o filtrach (olejne,akrylowe,gotowe czy własna mieszanka,metoda nakładania).

Z niecierpliwością czekam na efekt końcowy,choć już dziś widzę ,że będzie rewelka


Pozdrawiam

--

 
01-06-16 18:02  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ABC - Zdjęcia znalezione w ciągu 3 minut. Obejrzyj i zwróć uwagę na pogięte części i jakie są ,,czyste" (takich zdjęć są dziesiątki) :



I żeby nie było, ze tylko ,,ruskie" to na koniec zdjęcie naszego IS-a wykonane pod Mirosławcem



A co do wszelkiego rodzaju ,,brudzingu" to jest to tylko i wyłącznie moja ,,wizja" :) Oczywiście ma prawo się komuś nie podobać, ale model będzie stał na mojej półce i w związku z tym to ja mam decydujący głos :) Nie chcę, żeby to zabrzmiało zbyt złośliwie ;)

filcu21 - cieszę się, że model się podoba. Filtry w tej chwili robię sam z farb olejnych, tych do obrazów :) i Terpenu (rozcieńczalnika terpentynowego). A nakładam i wycieram różnej wielkości pędzelkami z miękkim włosiem. Do zbierania nadmiaru filtra używam także Terpenu.

--

Post zmieniony (01-06-16 18:05)

 
01-06-16 18:29  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Znowu wyjdę na malkontenta , ale te białe pasy ześ przedobrzył, a było w porządku. A po drugie ogólnie to cz. - b. fotki to nie za bardzo oddają realny wygląd. Mieliśmy za komuny Nysę , wygląd był bardzo dobry , a na fotkach cz.-b. wygląda koszmarnie. A to już była grubo lepsza jakość foto niż w latach wojny.

 
01-06-16 18:41  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ale pogięć, braku części i grubych warstw błocka zdjęcia nawet czarno-białe raczej nie zmieniają :) Z pasami już sam pisałem, że ,,trochę" przedobrzyłem, ale cóż na własnych błędach człowiek uczy się najlepiej. A ja cały czas się uczę wykonywania modeli. Wracając jeszcze do zdjęć już ,,dzisiejszych" tych, które zamieszczamy na tym forum, wiele z nich także przekłamuje realny wygląd modelu. Gwarantuję Ci, że mój IS w realu wygląda ździebko inaczej niż na tych fotkach. Ja też jak dzisiaj odebrałem swoje zdjęcie do dowodu, to aż się przestraszyłem jak zobaczyłem tą gębę na nim :) Na pewno tak nie wyglądam :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-06-16 14:22  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Jak na moje oko - świetna robota – bardzo mi się podobuje.

Ostatnio Mig Jimenez pokazywał jak używać olejów (farb olejnych rozcieranych terpentyną czy innym takim śmierdziuchem) do robienia przebarwień, spłowień itd.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
21-06-16 17:19  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Za dużo nie przybyło, ale lepsze to niż nic :)
Koła napędowe i podtrzymujące ,,mojej produkcji" (dekielki w podtrzymujących wykonałem z żywicy).



Jezdne ,,gotowce" żywiczne.



I zawieszenie. Wahacze nierówno bo i nierówno będzie na podstawce :)



I na koniec coś o rdzewieniu. Oryginalne koło podtrzymujące IS-a, które zawiozłem do piaskowania i po przywiezieniu spłukałem wodą z resztek piasku. Zdjęcie wykonałem następnego dnia.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-06-16 17:51  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Na czołgach się nie znam, ale podoba mi się Twoja robota. A już "brudzing" to dla mnie czarna magia:-))) Fajny jest, a na skończony na półce będzie jeszcze fajniejszy.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
21-06-16 22:10  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Te koło trzeba było od razu zaolejować, albo po prostu pomalować podkładem. Do olejowania wystarczy nawet zwykły WD-40 albo olej silikonowy. Przerabiałem podobną historię na ogniwie do IS-2. Dopiero zaolejowanie zapobiegło rdzewieniu metalu, zaraz po piaskowaniu.

Post zmieniony (21-06-16 22:11)

 
01-07-16 11:07  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Model stanął na kołach i doszły :) zbiorniki. Przymiarka gąsienic i początki brudzenia podwozia i kół.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-07-16 16:41  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Malowanie gąsienic.
Na początek rdzawy brąz



Następnie leciutko szarym kolorem



I przetarcie srebrnym



Teraz na to pójdą pigmenty.
Doszło też parę drobiazgów na kadłubie



Liny muszę trochę przerobić bo teraz widzę, że ,,trochę" :) za dużo rdzy na nich. Po założeniu gąsienic pozostaną mi do zrobienia już ostatnie elementy :reflektor, antena oczyszczacze kół napędowych. Wkm-u na wieży chyba nie będę robił bo prawie nie widać go na zdjęciach z wojny. Ale jeszcze zobaczę. No i podstawka, którą wczoraj zacząłem budować.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-07-16 16:57  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,chyba trzeba zacząć pisać Mistrzu ,model coraz ładniejszy,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-07-16 17:10  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

w samo sedno Marek. Dokładnie tak właśnie jest.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
13-07-16 18:12  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Mistrzu,jest OK.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
15-07-16 14:49  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nie przesadzajcie , proszę. Bo aż mi głupio i się rumienię :)
Kończąc detale na czołgu zabrałem się za podstawkę. Na początek projekt ruin



,,Surówka" z płyty kartonowo gipsowej



Wydłubane, a w zasadzie wycięte nożykiem , cegły



I ,,ozdóbki architektoniczne". Efekt końcowy różni się troszkę od planów.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-07-16 14:57  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mistrzu Macieju "Pancerny"- rumieniec na Twym licu wielce zasłużonym jest !
Tak się zastanawiam a jakiż to styl prezentuje owa ściana budynku ? Modernizm nie... :-)
Szczerze podziwiam Twoje dokonania !

 
15-07-16 15:30  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja jestem pod sporym wrażeniem pomysłu wykorzystania płyty karton-gips.
Pewnie to często używany artykuł to tego typu robótki ale dla mnie to spora nowinka.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
15-07-16 18:55  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Iiiii tam,a kto zauważy,że się różni?
Przeca wojna jest.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
18-07-16 00:56  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ryszard - jaki styl ? Hmm, jakaś fanaberia architekta, czyli moja, pracującego/kombinującego po pojedynku z dwoma żubrami, a o harnasiu co zaatakował na końcu tak tylko wspomnę :)
Dzisiejsza bezsenność zaowocowała pierwszym podejściem do malowania ruin. Tylko jedno zdjęcie bo i co tu więcej pokazywać.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-07-16 06:21  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dlaczego poszedłeś w szarości? W tamtych czasach kamienice były przecież bardzo różnorodne kolorystycznie. Pomyśl nad jakąś kombinacją beży, brązów czy zieleni, może też nad jakimś szyldem. Z pewnością ożywi to całą podstawkę, bo na teraz będzie wyglądać nieciekawie.

 
18-07-16 08:43  Odp: [R] IS-2 wydawca MODELIK, skala 1:25
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Zgadzam się, na zielono było lepiej. Nic tam nie trzeba było zmieniać, jeno trochę przykurzyć.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024