FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-04-16 09:38  [R/G] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
PiroMariolaNT 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam wszystkich!
Jak widać w tytule, w końcu postanowiłam zabrać się za zaawansowany model -żaglowiec Mayflower z wydawnictwa Mały Modelarz.



Wcześniej zajmowałam się tylko robotami i budowlami co sprawiło, że zapragnęłam poszukiwać nowej klasy modeli. No i w końcu wybrałam - żaglowce. Mają swoisty urok, który sprawiał, że na konkursach wzbudzały moje zainteresowanie. Dotąd bałam się podjąć tego wyzwania ze względu na opływowe kształty, olinowanie i ogólną szczegółowość okrętów.

Ale co mi tam zaryzykuję :).

Samowolka budowlana jest wbudowana w mój styl klejenia, a więc może coś z tego wyjdzie. A do tego, mam plany modelarskie z których będę korzystać w trakcie budowy.



Zaczęłam od początku, a więc od szkieletu. Wręgi sama wycinałam . Składanie szkieletu sprawiło mi radochę bo jeszcze nigdy tego nie robiłam. Efekt jest taki:


Dopiero po zrobieniu zdjęć troszkę poskosowałam wręgi i zeszlifowałam papierem ściernym całość. Wręgi pokładów, które widać na zdjęciu nie były uwzględnione w projekcie, sama je dodałam by potem było na co przykleić właściwe pokłady (wolałam ich nie kłaść na same żebra, a podkleić głównego pokładu się nie dało - należy go lekko zwinąć by go wsunąć pod pokład górny).

C.d.n.

--

Post zmieniony (26-05-18 13:51)

 
17-04-16 09:49  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Wspaniale! Kolejny żaglowiec.
Jeśli podskosowałaś krawędzie to dobrze, bo tak jak na zdjęciach to być nie może. Powinny być gładkie przejścia.

Będziesz malować, szpachlować czy w standardzie?

I czekamy na cdn.

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
17-04-16 11:12  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Nie może mnie tu zabraknąć :) Jeżeli model będzie na poziomie reszty modeli, to spodziewam się tu bomby!

--
54323031

 
17-04-16 18:03  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Dobry początek. Przymierzam się do budowy Mayflowera, więc będę tu często zaglądał, by podpatrzeć co i jak.

 
17-04-16 20:46  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
eustachy87   

No to szykuje się piękny żaglowiec, czuję to :) Będziesz robiła podposzycie? Kibicuję i czekam na ciąg dalszy :)
Pozdrawiam!

--

 
17-04-16 21:59  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
PiroMariolaNT 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

eustachy87 oczywiście, że planuję wykonać podposzycie. Bryła kadłuba jest bardzo złożona i opływowa, a formowanie go będzie polegać na nakładaniu ok. 20 desek o szerokości ok. 0,5 cm jedna nad drugą... Myśl o przyklejaniu ich na same brzegi wręg wywołuje u mnie dreszcz grozy. Analizowałam różne metody na forach modelarskich i postanowiłam, że do tego celu wybiorę piankę montażową lub florystyczną.

 
17-04-16 22:23  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wydaje mi się, że ta druga pianka będzie mniej kłopotliwa. Nie wiem jak reszta z Was, ale ja zawsze mam obiekcje, że pianka montażowa może powichrować szkielet.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
19-04-16 17:20  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
PiroMariolaNT 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolejny etap zakończony :) Co do wyboru metody wypełnienia targały mną te same wątpliwości, o których wspomniał kolega Mucha i wybrałam ostatecznie piankę florystyczną.
Oczywiście nie wyobrażam sobie korzystania z tej metody w przypadku dużych okrętów.



Bardzo ucieszyło mnie, że pianka ta nie wchodzi w reakcję z Vikolem ani Butaprenem (bałam się, że zacznie się topić jak styropian).
Wypełnianie poszło szybko i sprawnie, wyrzeźbiłam odpowiedni kształt, ale szczerze mówiąc, pianka ciągle wzbudzała moje obawy jeżeli chodzi o wytrzymałość. Jest tak delikatna, że bałam się ewentualnych uszkodzeń lub kruszenia podczas oklejania. Dlatego na koniec całość zaimpregnowałam dużą ilością Vikolu, co sprawiło, że powierzchnia kadłuba uzyskała bardzo mocną i dość elastyczną konsystencję podobną do utwardzonej modeliny lub gumy.
A więc skoro mam bryłę, mogę się teraz zabrać za oklejanie :)

 
19-04-16 18:49  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Tego oklejania ciekaw jestem najbardziej bo podobno są ta jakieś hece... Oklejasz częściami czy pojedynczymi deskami?

--
54323031

 
19-04-16 23:04  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

I ja popatrzę... Zaskoczyło mnie że twoja pianka nie reagowała z butaprenem. Moja topiła się jak masło w kontakcie z tym klejem. Warstwa ochronna wikolu powinna ją zabezpieczyć, tak na wszelki wypadek. ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024