FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
19-04-16 23:07  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A że jeszcze się wtrącić pozwolę. Na trzecim zdjęciu wydaje się, czy jakby ciut szkielet był zwichrowany? Czy to tylko złudzenie?

--
54323031

 
19-04-16 23:26  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hmm... Albo dostępny Autorce fotopstrykacz to wredny kłamca, albo faktycznie całość leci na bok... Sprzęt techniczny o takie zapędy ciężko posądzić, więc jest to chyba "wichracja"....:/

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
20-04-16 07:13  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Na trzecim zdjęciu raczej zwichrowania nie ma (albo moje stare podwójne oczy nie widzą), ale dołączę się do wątpliwości ZbiG'a. Czy uzyskana powierzchnia jest "równogładkaniekanciasta" :-))? Np podłużnica pozioma? Cień na prawej burcie pokazuje, jakoby był tam jakiś uskok? Obym się mylił, bo szkoda było by czasu na wklejanie pianki, która potem utrudni dalszą pracę.

Cdn, please...

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
20-04-16 07:16  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
PiroMariolaNT 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Aaaaa! już wiem co tworzy takie wrażenie. Być może takie złudzenie powoduje fakt, że karton pod pokład kasztelu od tego całego macania się leciutko odkleił od ostatniej wręgi po prawej stronie. To nie stanowiło problemu. Karton i tak był na styk położony na wręgi, więc takich zajść się spodziewałam ;) Na karteczce wsunąć dawkę kleju i jest pięknie.

A w sumie przy pracy z pianką florystyczną (na moje oko) szkielet chyba nie ma się jak zwichrować. By zwichrować trzeba by na siłę wpychać za słabo docięte docięte kostki pianki, a ja przed włożeniem jeszcze wolałam posmarować je butaprenem.

Hastur, jeżeli twoja pianka sie topiła to odwiedź Bricomarche. Śmiem przypuszczać, że w każdym mają prawie to samo. W dziale "ogródkowym" sprzedają cegiełki zielonej pianki.

 
22-04-16 16:28  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No świetnie,człowiek na chwilę przyśnie ,a tu kolejny żaglowiec powstaje.
Podglądam, podglądam.... :)

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
03-05-16 03:12  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
Johnny   

Będę śledził na bieżąco, sam się przymierzam do złożenia tego modelu.
Ps. Również nie mogę się doczekac dalszej relacji 😆

Post zmieniony (03-05-16 03:15)

 
03-05-16 13:17  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
PiroMariolaNT 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pomimo, że ostatnio trochę spowolniło się tempo prac, zawsze znalazłam choć chwilkę by coś porobić przy moim Majowym Kwiatku :D Deska do deski i powoli kształtuje się kadłub. Jak widać, na lewej burcie już zrobiłam otwory i wkleiłam armaty, a na prawej właśnie się do tego zabieram. Podniesione klapy przymocuję na końcu, ale już jestem na etapie produkcji.




Jak się spodziewałam, oklejanie nie przysporzyło mi większych problemów, ale koledzy mnie namówili by następnym razem wypróbować też szpachlę na piankę. Ogólnie, jak na pierwszy raz chyba zaczyna wyglądać całkiem przyzwoicie :)

--

 
03-05-16 19:32  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Węższe planki są zaznaczone graficznie o ile dobrze widzę.
Kibicuję dalszej budowie. Wszak to okręt i armaty ma ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-05-16 19:41  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Te zaznaczone są aż za wąskie wydaje mi się - przynajmniej pod względem praktyczności klejenia. Jakby to chociaż na pół porozcinać...

--
54323031

 
03-05-16 20:59  Odp: [R] Żaglowiec Mayflower - wyd. Mały Modelarz
Johnny   

Armaty sklejasz sama czy kupiłaś gotowce???

--
Powoli a dokładnie...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024