FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-04-16 22:29  [R/G]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam szanowne grono modelarzy.
Nadeszła wiekopomna chwila i postanowiłem otworzyć moją pierwszą relacje z budowy. Wybór padł na wszystkim doskonale znany model KGV ze Stegny. Budowa potrwa pewnie ze 2 latka z okładem, ale na pewno zostanie ukończona.
Poniżej zamieszczam kilka zdjęć tego co udało się już wykonać. Szkielet z przyklejonym pokładem oraz wklejone wzmocnienia pod poszycie denne i burty.


Obecnie jestem w trakcie oklejania szkieletu burtami i jak tylko zakończę ten etap to pokażę co z tego wyszło.

--

Post zmieniony (03-02-19 14:48)

 
12-04-16 11:27  Odp: [R]KGV Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

KGV to jest skrót od: King George V(Król Jerzy V). Brytyjski monarcha na cześć którego nazwano okret którego model próbuję zbudować.
Mam nadzieję, że to wyjaśni wszystkim co oznacza ten skrót.

--

 
20-04-16 12:44  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Z uwagi na to, że miałem trochę więcej czasu budowa kadłuba posunęła się do przodu. Rewelacji może nie ma, ale efekt odzwierciedla aktualny pozom moich umiejętności.




--

Post zmieniony (20-04-16 12:51)

 
05-05-16 07:42  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Czas na kolejną aktualizację. Postanowiłem trochę odpocząć do kadłuba, bo przyklejanie okapników to dla moich trzęsących się łapek to masakra. Postanowiłem wykonać trochę osprzętu ratunkowego. Sieci pływających powinno być chyba 21. Tyle przynajmniej naliczyłem, a dla pewności zrobiłem 22. Efekt poniżej.

Powstał tez prototyp pontonu.


--

 
02-06-16 18:53  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Korzystając z okazji, że zwodowany kadłub został odholowany do nabrzeża wyposażeniowego postanowiłem zacząć zabawę z nadbudówka dziobową. Oto co na razie udało mi się zmontować. Trochę przekombinowałem z drzwiami na 1 poziomie i nie wygląda to za dobrze. Niestety super glut nie pozwala żeby coś z tym zrobić.


--

 
03-06-16 19:21  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Chciałem wykorzystać ramki z blaszek foto trawionych naklejając je na oryginalne drzwi z wycinanki. W tych blachach są jednak po 2 ramki na drzwi mniejsza wymiaru drzwi i druga odrobine większa. Wydaje mi się, że dzwi powinny wejść w otówr tej większej jednak tak nie jest. Niestety te większe przykleiłem bez sprawdzenia do nadbudówki glutem i było za późno żeby cos z tym zrobić. Wygląda to trochę słabo. No cóż wyszedł brak doświadczenia.

--

 
24-06-16 17:08  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Prace przy nadbudówce idą pełną parą przed urlopem. Oto parę fotek tego co powstało od ostatniej aktualizacji. Trochę koślawe te relingi wyszły, ale nie jestem już chyba w stanie zrobić tego lepiej. Zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej było użyć jakiś gotowców, choć wydaje mi się, że nawet trochę krzywe, to zrobione własnoręcznie są piękniejsze.


--

 
25-09-16 18:37  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tak oto po okresie wakacyjnego bezruchu postanowiłem pokazać, co udało mi się ostatnio poskładać. Nie ma tego za wiele, ale praca i dzieciaki ostatnio absorbują sopro mojego czasu. Budowa jednak jest kontynuowana i tak jak pisałem na początku prędzej, a pewnie później będzie ukończona.



--

 
09-10-16 11:35  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Korzystając z marnej pogody udało się dokończyć hangar. Pozostały tylko reflektory, ale to zostanie na późniejszy etap budowy.



--

 
15-10-16 10:59  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wprawdzie reflektory chciałem zrobić nieco później, ale jakoś tak wyszło, że powstały teraz.Na zdjęciach efekt mojej pracy z ostatniego tygodnia w asyście stoczniowca :) . Muszę przyznać, że im dłużej buduję ten okręnt tym robi się coraz trudniej. Pewnie dlatego, że elementy do budowy staja się coraz mniejsze.


Post zmieniony (15-10-16 11:10)

 
31-10-16 17:50  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Najnowsza aktualizacja. Kolej na dalocelowniki artylerii uniwersalnej. Jest to następny etap wykańczania nadbudówki głównej.



--

 
31-10-16 19:12  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzięki Spychacz. Staram się "ulepszać" co się da i na tyle na ile starcza mi umiejętności. Nie ukrywam, że Twoja relacja z budowy Króla jest dla mnie prawdziwą kopalnia wiedzy i pomysłów na wykonanie wielu cześci. W końcu od kogo się uczyć jak nie od najlepszych.

--

Post zmieniony (31-10-16 19:14)

 
20-11-16 16:21  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kolejna odsłona. Udało się poskładać kilka drobiazgów z wyposażenia głównej nadbudówki, której budowa powoli dobiega końca.


--

 
01-12-16 09:16  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Poskładałem do kupy wszystkie elementy głównej nadbudówki oprócz tego co znajduje się na pierwszym pięterku. To chce zrobić dopiero jak przykleję nadbudówkę do pokładu. Efekt mojej pracy poniżej.


--

 
02-12-16 10:59  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dziekuję za dobre słowo i cenne rady. Niestety cała ta drutologia to dla mnie masakra, co widać na załączonych obrazkach. Cały czas mam dylemat, czy nie skorzystać jednak z gotowców. Tam gdzie będą relingi 3 rzędowe chcę spróbować gotowych słupków z GPM. Problem jednak jest z cała resztą, bo gotowce nie zawsze pasują rozstawem słupków do modelu.

Post zmieniony (02-12-16 11:01)

 
20-12-16 09:47  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kolejna aktualizacja. Trochę podłubałem przy nadbudówce rufowej. Powstał również drugi komin.


--

 
04-01-17 09:25  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Pogoda nie zachęca do spacerów więc prace przy budowie idą pełną parą. Powstała artyleria główna, czyli to co zawsze najbardziej mnie fascynowało w tych morskich kolosach.

Zabrałem się też za samoloty. Odpuszcze sobie raczej wykonanie oszklenia kabiny pilotów, gdyż najpewniej skończyło by się to wykonaniem ich w wersji- poleciały na patrol do Koszalina. Niedługo pokażę jak to wychodzi.

--

 
11-01-17 14:33  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Udało się!!! Te małe wredne dwupłatowce nieźle mi dokuczyły. Chyba ze trzy razy rozpadały się te skrzydełka ważki i prawie skończyły w śmietniku, ale się udało:)



--

Post zmieniony (11-01-17 14:38)

 
27-01-17 13:10  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kolejna aktualizacja. Czas na artylerie uniwersalną.


--

 
27-01-17 14:00  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

To fakt te wieże okazały się dużo trudniejsze niż to wyglądało na początku i pomimo b. dobrego spasowania części połączenie ich w całość sprawiło mi trochę trudności. Teraz jednak zabieram się za klejenie pom-pomów, a te wyglądają już znacznie groźniej.

--

 
27-01-17 19:42  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wprawdzie armaty spoczęły już w tymczasowym pudełeczku to jednak spełniam prośbę.

Jeśli można spytać czemu akurat z profilu?

--

 
27-01-17 23:57  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Trochę mnie zaniepokoiła Twoja opinia więc postanowiłem sprawdzić czy masz racje i okazało się, że raczej jej nie masz. W intrenecie znalazłem informację, ze długość lufy wynosiła 6,67m co w skali 1:200 wychodzi jakieś 3.33cm. pozwoliłem sobie zmierzyć jedna lufe i wychodzi niecałe 3,30. To pozwala mi wysnuć tezę, że lufy zakupione u Pana Halińskiego są w jak najlepszym porządku.
https://en.wikipedia.org/wiki/QF_5.25_inch_gun

--

Post zmieniony (11-02-17 18:31)

 
28-01-17 18:07  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zdjęcia trochę przekłamują np. na tym lufy wydają się znacznie dłuższe

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Twin_5.25_inch_AA_guns_Primrose_Hill_1943_IWM_H_032322.jpg
Znalazłem cos takiego, ale ile dokładnie jest ukryte w środku nie wiem, cos ok 80cm
http://www.navweaps.com/Weapons/WNBR_525-50_mk1.htm
Nie jestem ekspertem od uzbrojenia, ale wg mnie wszystko jest ok i nie ma się co czepiać, bo nie wszystko da się wyskalować co do setnej części mm

--

Post zmieniony (11-02-17 18:32)

 
09-02-17 18:13  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Czas pokazać coś nowego czyli pom-pom. Czterech liter nie urywa, ale ja jestem w miarę zadowolony. Na lepszą jakość jak na razie mnie nie stać.


--

 
26-02-17 16:47  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Czas na małe odświeżenie relacji i pokazanie co nowego udało się zrobić. Trzy małe motorówki to wszystko, ale mam teraz zdecydowanie mniej czasu na klejenie.


--

 
05-03-17 18:26  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kolejna mała aktualizacja. Jedna łódeczka jest tak wielka, że aż musiałem skorzystać z pomocnika :)


--

 
06-03-17 06:33  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Szybkę wykonałem z koszulki na dokumenty, ale nie z takiej zwykłej tylko takiej zrobionej z twardego materiału troszkę cienszego niż folia używana do laminowania. Sposób wykonania jest prosty. Wystarczyło odrysować oryginalny element wycinanki na folii wyciąć i przykleić. Mi się udało to zrobić już za 3 razem, bo pierwszy się pogioł, a drugi upackał glutem.

--

Post zmieniony (06-03-17 10:45)

 
19-03-17 17:25  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kolejne 3 maleństwa. Muszę przyznać, że choć kleje tylko dla przyjemności i odstresowania to przy wykonaniu tych trzech przypomniałem sobie dawno zapomniane przekleństwa. Niby wszystko pasowało, ale jakoś mi nie szło.

Coraz bardziej zastanawiam się gdzie by tu przenieść wstawianie zdjęć, bo photobucket po ostatnich zmianach staje się coraz bardziej uciążliwy w działaniu i używaniu.

--

 
28-03-17 19:44  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ostatnie łódeczki ukończone. Jedne wyszły trochę lepiej inne ciut gorzej. Wciąż się czegoś uczę i o to efekt mojej pracy. Na żywo wyglądają trochę lepiej.

Zabieram się teraz za dźwigi, które mnie trochę przerazają. Chciałbym żeby wyszły jakoś przyzwoicie, a jak to będzie wkrótce się zobaczy

--

 
08-04-17 20:49  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dla odświeżenia wątku chciałbym pokazać jak mi idzie z dźwigami. Nie dawano nawet nie przypuszczałem, że będę potrafił wydziergać cos takiego. Pozostało to jeszcze złożyć do kupy co też nie będzie łatwe, ale do odważnych świat należy :)


--

 
09-04-17 19:25  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tak naprawdę to wydaje mi się, że to była łatwiejsza część pracy przy dźwigach. Trochę się boję żeby te kratownice mi się nie wykoślawiły przy sklejaniu, bo łatwo zepsuć to co się do tej pory zrobiło. Po niedzieli zabiorę się do roboty i zobaczymy co z tego wyniknie.

--

Post zmieniony (09-04-17 19:26)

 
10-04-17 18:55  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzieki chłopaki za rady. Utwierdziliście mnie w moim zamyśle, że najlepiej będzie to porozcinać zamiast zaginać co mogło bo się skończyć zniszczeniem elementu. Idąć tym tropem pierwszą kratownice mam już sklejoną. Wprawdzie nie użyłem SG do wzmocnienia to jednak wszyło dość równo. Krawedzie styku odrobine zeszlifowałem papierem ściernym żeby krawędzie styku nie były aż tak widoczne.

--

 
18-04-17 19:35  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No i stało się! Dźwigi skończone. Może nie jest to wykonanie na czempionat mira i okolic, ale ja jestem bardzo zadowolony, gdyż jak zaczynałem pracę przy tym modelu to nie byłem wcale pewien, że uda mi się je jako tako poskładać.


--

 
20-04-17 19:10  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Teraz to już tylko, albo aż pozostała cała drobnica pokładowa, maszty, olinowanie i relingi. Oczywiście jeszcze trzeba to wszystko co do tej pory udało się zrobić przytwierdzić do pokładu. Muszę jeszcze znaleźć kogoś kto zrobi mi za rozsądne pieniądze gablotę na model żeby nie zbierał kurzu. Wszystko wskazuje, że do końca roku pewnie uda się skończyć. Pospiechu jednak nie ma.

--

 
03-05-17 19:27  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Od ostatniej aktualizacji minęło już pare dni wiec postanowiłem pokazać, co udało mi się przez ten czas zrobić. Nie jest to może nic spektakularnego, ale napewno pracochłonnego. Wszystkich wentylatorów jest dobrze ponad 100 wiec robota mozolna, ale mam to już z głowy.

Przy okazji przymiarek do montażu nadbudówek do pokładu odkryłem, że trochę pozapadał mi się pokład pomiędzy wręgami( to chyba efekt małego lenistwa), bo nie chciało mi się powklejać wzmocnień pomiędzy wręgi i muszę trochę teraz pokombinować jak z tego wybrnąć żeby wszystko pasowało i nie było za dużych szpar. Na gołym pokładzie nie było tego widać. Taka nauka i nauczka na przyszłość.

--

 
23-05-17 20:51  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Od ostatniej aktualizacji minęło prawie trzy tygodnie. Przez ten czas stoczyłem walkę z masztem i jego olinowaniem. Nie wyszło tak jak bym sobie wymarzył, ale takie są moje aktualne możliwości. Efekt jak na zdjęciach. Nadbudówka i hangar już na stałe zajęły należne im miejsce.



--

 
25-05-17 10:20  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ja nie mam takiego problemu nawet na telefonie się otwierają

--

 
24-06-17 19:15  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Po małej przerwie czas pokazać co dzieje się w stoczni. Nie ma tego za wiele(tylko maszt rufowy), ale czasu ostatnio jakos mniej, a to co udało się skleić było dla mnie strasznie czasochłonne. Niemniej jednak powoli, ale do przodu.


--

 
28-09-17 17:20  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Po dłuższej przerwie pora nieco odświeżyć moja relację. Niestety przez wakacje nie wiele udało się zrobić, jednak teraz powoli znowu cos tam dłubię. Pozostała cała drobnica pokładowa relingi i olinowanie. Najgorzej z relingami, bo coś mi nie wychodzi tak jak bym sobie to wymarzył. Oto jak wygląda to co do tej pory się zmieniło, czyli trochę na dziobie, katapulty i wszystkie szlupy i motorówki.


--

 
30-09-17 21:49  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzięki Łukasz za podpowiedz. Spróbuję tej metody z relingami i zobaczę jak mi to będzie wychodzić.

--

 
06-01-18 21:13  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam po przerwie. Niestety zakończenie budowy stanęło pod wielkim znakiem zapytania. Niestety chwila nieuwagi spowowała, że okret ukończony w 98% prawdopodobnie nie zostanie skończony. Podczas prac przy montowaniu olinowania sięgałem po pensete i zahaczyłem o olinowanie, co skończyło się zdewastowaniem obu masztów. Widok jest dość smutny. Muszę to chyba odstawić na trochę i przemysleć co z tym zrobić. Pewnie jeśli nawet uda się mi to poskładać do kupy to już nie będzie to wyglądało tak fajnie.

--

 
03-02-19 14:46  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Po długiej przerwie nadeszła wiekopomna chwila. Po wielu perturbacjach udało się dokończyć ten model. Nie wszystko wyszło tak jak bym to sobie wymarzył. Drutologia i olinowanie w moim wykonaniu trochę rozczarowało, ale patrząc na to, że model ledwo przetrwał moje wyczyny i remont mieszkania to jestem zadowolony. Jakość zdjęć nie powala, gdyż nie mam aparatu i zdjęcia robione są telefonem. Zapraszam do oglądania.










--

 
04-02-19 20:05  Odp: [R/G]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dziękuję Wam za dobre słowo. Dużo serca włożyłem w budowę tego modelu. Pewnie gdyby nie różne perypetie życiowe byłby skończony jakieś pół roku szybciej. W opóźnieniu trochę winy kolegi Spychacza, bo zniknęły z forum zdjęcia z jego relacji do której zaglądałem częściej niż do instrukcji budowy :) Musze jeszcze postarać się o gablotę do modelu bo kurzy się niemiłosiernie.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024