FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
06-04-16 13:01  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Rafael no i fajnie ze wiesz o co mi chodzi - ja nigdzie nie pisalem o umiejetnosciach lub nieumiejetnosciach modelarskich czy technikach nanoszenia tylko apel zanim sobie coś zdecydujecie zrobić - pomyślcie zeby nie przesadzić

tak samo jak tu poradziłem i bez żadnej złośliwości

Odp: [R] Curtiss Tomahawk Mk. IIB - WAK 10/2007, skala 1:33
killy9999
modellot1, sięgnąłem po moje zdjęcia z wizyty w Duxford i przyznaję Ci rację. Po dokładnym przyjrzeniu się fotkom stwierdzam, że bardziej odpowiednie byłoby pociągnięcie kresek wypisanym długopisem od niezadrukowanej strony. No trudno - na każdym modelu człowiek się uczy. Kolejny raz tego błędu nie popełnię ;-)



a dla cichego - samochod terenowy ktorym sobie jezdzili po rzekach - bardzo nieczesto spotyanych w kampanii afrykanskiej to bardzo zly przyklad- zreszta kampania afrykańska nie trwala az 28 lat i ma prawo rdza tam być

 
06-04-16 13:18  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
kolejny_cichy   

Człowieku czytanie tekstu ze zrozumieniem ma kolosalną przyszłość !!!
Napisałem,że posiadałem LR'a który 28 lat jeździł w niemieckiej firmie po Afryce. Zdjęcie losowe z mojej strony jest z kamieniołomu pod Sochaczewem. I jeden przejazd przez rzekę nie oznacza, że NAGLE skorodował.
BTW, jeśli uważasz, że w Afryce Północnej nie padają deszcze i nie ma rzek, to raczej nie chwal się tym swojemu geografowi w gimbazie.

--

Post zmieniony (06-04-16 13:19)

 
06-04-16 13:20  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Modellot1, napisałeś:
"a dla cichego - samochod terenowy ktorym sobie jezdzili po rzekach - bardzo nieczesto spotyanych w kampanii afrykanskiej to bardzo zly przyklad- zreszta kampania afrykańska nie trwala az 28 lat i ma prawo rdza tam być"

Przyczepka i peloponez to też zaj...e przykłady, nie ma co.

Modellot1, człowiek nawet jakby chciał to się z tobą nie dogada bo gadasz jak polityk. Zawsze musi być twoje na wierzchu. Paskudna cecha. Ja, jak mnie ktoś przekona argumentem to potrafię powiedzieć "masz rację" lub chociaż "masz rację, choć mam inne poglądy i nie zgadzam się z twoimi" Do ciebie mam wrażenie, argumenty nie trafiają. Podobnie do kolegi ABC.

A wystarczyło napisać:
"Na podstawie przedstawionych przykładów i przeanalizowaniu zdań wszystkich adwersarzy dochodzę do wniosku, że każdy ma po części rację. Na wojnie mogły trafić się zarówno egzemplarze w stanie wzorowym jak i te bardzo zniszczone i brudne"

Ale nie, moja racja jest racja najmojsza - cytując klasykę.

Szkoda dalszej dyskusji. Tak jak w sejmie. Tracą całe godziny na to żeby sobie każdy pokrzyczał z trybuny a potem i tak każdy zagłosuje jak mu prezes partii każe. Żenada. Ale wszak, taki kraj.

Post zmieniony (06-04-16 13:22)

 
06-04-16 13:42  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Powiem tak. Każdy ma swoją interpretację. Ja na przykład po filmie Halogena się podkręciłem cukierkowym Panzer IV i taki w afrykańskim malowaniu bez śladów eksploatacji był w Modeliku i już chciałem zamawiać ale na sklepie nie ma. No cóż kupi się na allegro. Niektórzy mają po prostu upodobanie do babrania modeli i nawet robią rdzę na elementach które były z laminatu , był taki model Maz + Scud , z którego relacji sobie pomagałem przy moim. I jak wiemy szoferki , poręcze, drzwi, tapicerki , są w użytkowaniu dewastowane ale kurcze jak by nie patrzeć to takie C 330 bez kabiny mają zwykle roczniki produkcji poniżej 1980 roku. Podobnie zdewastowane są bezkabinowe Władimirce T 25 ale też mają lata produkcji sprzed 1980 roku. A taki sprzęt bojowy to ile mógł służyć co czasu aż alianci rozbili armię Rommla ,przecież nawet nie 5 lat.

 
06-04-16 14:49  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Sieć rzeczna w Libii nie istnieje, nie ma ani jednej rzeki stałej. Występują natomiast w dużej ilości uedy i suche koryta rzeczne, które na czas krótkotrwałych deszczy wypełniają się płynącą wodą. Żywotność tych rzek okresowych nie przekracza trzech miesięcy. Ponadto rzeki te potrafią być suche (brak opadów) przez kilka lat.

no to wyjasnia skad ta korozja

na Księzycu tez są bardzo podobne
Morza i oceany bo wody tam nie uwidzisz

Post zmieniony (06-04-16 16:12)

 
06-04-16 16:25  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

modellot1 a wiesz coś na temat wód gruntowych w Burkina Faso bo mam zamiar zrobić wóz małego murzynka i nie wiem czy szprychy zrobić pordzewiałe.....SICK!!!

--

Post zmieniony (06-04-16 16:34)

 
06-04-16 17:27  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

slabe!!!
współczesnie murzynek jest okresleniem wysoce ksenofobicznym, rasistowskim więc nie odpowiem na tak postawione pytanie.
a temat został wyczerpany jak woda w Oazie

 
06-04-16 17:55  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

modellot1 walki w Afryce toczyły się nie tylko w Libii, o czym taki erudyta pewnie wie, a można o tym poczytać nawet tu https://pl.wikipedia.org/wiki/II_wojna_%C5%9Bwiatowa_w_Afryce, rzek nie było, wody nie było taaaaa : )

Tu jeszcze troszkę zdjęć http://afrikakorps.forumcrea.com/viewtopic.php?id=423

 
06-04-16 18:23  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

ja wybrałem najdłuzszy i najwiekszy teren walk ze wzglegu na mozliwosc zuzycia sie sprzetu jescze do niedawna byly stosy po walczacych stronach wyposazenia i budowle z min ze znakiem opel

 
06-04-16 18:38  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

"współczesnie murzynek jest okresleniem wysoce ksenofobicznym, rasistowskim" - tylko człowiek z urojeniami może posiadać takie skojażenia.....szkoda słów.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024