FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-04-16 10:10  [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie po dłuższej przerwie i popełnieniu IS-3 ruszyłem z budową starszego brata tej bestii i tnę IS-2 z modelika.
Model będę malował w polskich barwach z numerem bocznym 422 do modelu wykorzystam żywiczne koła i gąsienice ze sklepu Panzer Hobby Art
Oto kilka fotek z kolejnych etapów budowy nie mam zamiaru was za nudzić bo model za pewne znany wielu z was .

Co prawda wykonałem całe wnętrze ale zrezygnowałem z malowania go .


Po pomalowaniu podkładem przyszedł czas na to co sprawia mi najwięcej radochy mianowicie malowanie ,użyłem farb akrylowych Vallejo.
A wygląda to tak:



Obecnie bawię się z gąskami dziś chcę je pomalować jak tylko skończę to wstawię kilka fotek.

Post zmieniony (04-04-16 12:36)

 
06-04-16 23:02  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Piterpanzer strasznie mnie zmartwiłeś tymi gąsienicami nie byłem świadom tego że ta maszyna miała ogniwa na przemian obecnie moje gąski są już pomalowane i złożone w taśmy myśl że mam teraz obcinać zęby szlifować itp to dramat .

 
07-04-16 09:21  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Rambo 23 to co robię to nadal jest model kartonowy tylko z większym nakładem pracy a co do teorii iż wydawcy nie będą mieli co sprzedawać jest mylna bo dlaczego kupuję mnij modeli ? bo opracowania są coraz bardziej dokładne i pracochłonne więc używając dodatków jestem w stanie skleić więcej modeli w swoim życiu.
Mam nadzieję że zalapałeś o co mi chodziło.

Post zmieniony (07-04-16 09:22)

 
09-04-16 11:35  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Panowie po przeczytaniu waszych uwag doszedłem do wniosku że nie przygotowałem się do tematu i źle zrobiłem wybierając na pałę numer pojazdu .
Gąsienice mam już pomalowane i jedynym sensownym wyjściem z sytuacji będzie zakupienie nowych kalek do modelu który nie wymaga przeróbki.

 
16-04-16 16:46  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam pora na małą aktualizację mojego wątku prace nad gąsienicami dobiegły do końca .
Postanowiłem zostawić je bez zmian na oglądałem się zdjęć tego czołgu m.innymi tego z Lęborka i wydaje mi się że są tam zęby na każdym ogniwie lecz jedne gładkie a inne z otworem ,niestety nie znalazłem fotek maszyny z nr 422 .
Obawiam się że mój IS będzie bardziej wariacją na temat niż konkretną maszyną,niestety .


 
17-04-16 09:34  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Jaroslav masz rację co do tych otworów napewno wykonano je w trakcie procesu produkcji ale bał bym się je wykonać w zywicznych gąskach z uwagi na ryzyko iż mogą się pokruszyć albo pękną.
Ale spróbuję na zapasowym ogniwku które zostało ni z IS3 bo przy budowie tego modelu poszły wszystkie pomimo że miało być jak dobrze pamiętam w zapasach 6 ogniw to poszły wszystkie a nawet musiałem dołożyć coś z IS3.

W najbliższym czasie wstawie fotki jak wygląda model z zamontowanymi gąskami i zwis jest bardzo mały.

Mam prośbę do kolegów jeśli ktoś posiada zdjecia wieży był bym wdzięczny za podzielenie się nimi.

Post zmieniony (17-04-16 09:38)

 
17-04-16 10:24  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Ja osobiście sądzę że otwory te były wykorzystywane w trakcie produkcji gąsienic i służyły do wyjmowania z form lub transportu w miarę zmiany procesu technologicznego pojawiały się lub znikały podyktowane moglo to być wielkością produkcji i czasem realizacji taka jest moja teoria co do tych otworów.

 
17-04-16 13:35  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Piterpanzer policzyłem ilość ogniw w taśmie na modelu i wyszło po 84 ogniwa na stronę co daje łącznie 168 ogniw dołożyłem z poprzedniego zestawu 4 lub 5 ogniw w paczce powinno być 182 ogniwa więc powinno mi zostać 12 szt ! a tak naprawdę wychodzi że to co było w zestawie brakło by mi aby zamknąć drugą taśmę a powinno zostać mi na zapasowe ogniwa montowane na przedniej i tylnej płycie.
Wniosek jest jeden otrzymałem nie kompletny zestaw szkoda że nie przeliczyłem ich nim zacząłem zabawę .

Oto fotki modelu z gąskami.


 
24-04-16 13:14  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam od ostatniego razu udało się poskładać wieże ,nie było łatwo z uwagi na brak szkieletu co utrudniało utrzymanie bryły w osi itp.
Atak to wyszło.


Teraz zostało poskładać wieżę z jarzmem i ukulać lufę .

 
10-05-16 20:08  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie po słonecznej majówce .
Co prawda wieżę pomalowałem przed majowym odpoczynkiem to dopiero dziś znalazłem chwilę aby odświeżyć wątek mojego ISA
A oto efekt.



Teraz zajmę się kulaniem lufy karabinem maszynowym ,reflektorem i na koniec zostanie reszta czyli liny i uchwyty zapraszam na ciąg dalszy
pozdrawiam.

 
12-05-16 16:38  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam no i dostało mi się wieża może faktycznie wydaje się gładka ale w rzeczywistości wcale tak nie jest trudno zachować skalę tych nierówności powierzchni .Chcialem uniknąć sytuacji że
nierówności okazały by się za głębokie i w realu miały by głębokość np.15 cm.
Co do kół to nie wiem czy coś z nimi nie tak? sklejam model tak jak został zaprojektowany nie jestem mecenasem tematu by poprawiać projektantów modeli .
Nie znalazlem w sieci fotek maszyny z tym numerem bocznym
na tyle dokładnych by odczytac numery formy zaporzyczylem je z innej maszyny.Jeśli tym kogoś uraziłem to nie było to zamirzone.

 
07-08-16 17:39  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam po przerwie pora odnowić a właściwie zakończyć moją relację z budowy tej pięknej maszyny ,model pobrudzony i lekko obity .






Dziękuję wszystkim za uwagę i pomoc w budowie tego modelu

Post zmieniony (07-08-16 17:40)

 
08-08-16 09:59  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Pod kalki dałem lakier błyszczący lecz nie dalem zmiękczacza .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024