FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
17-04-16 10:24  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Ja osobiście sądzę że otwory te były wykorzystywane w trakcie produkcji gąsienic i służyły do wyjmowania z form lub transportu w miarę zmiany procesu technologicznego pojawiały się lub znikały podyktowane moglo to być wielkością produkcji i czasem realizacji taka jest moja teoria co do tych otworów.

 
17-04-16 10:56  Odp: [R] IS-2 Modelik
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Darku, jak byś miał na podorędziu dremela i frezy dentystyczne to mógł byś się pokusić o ich wycięcie. Ja tak będę robił ze swoimi pewnie. Różnica tylko że ja swoje ogniwa sam odlewam więc margines błędu mam nieograniczony. Jak zostawisz takie jak są to też będzie świetnie co z resztą już widać :)
Zdrów!

--
GG 6801515

 
17-04-16 12:49  Odp: [R] IS-2 Modelik
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nie bardzo chce mi się udowadniać czyja racja jest mojsza, ale jest takie zdjecie is 2 z Krakowa, lewej burty i tam jedno z ogniw, najpewniej nowe nie ma otworu. Pojazd był w renowacji ,wiec czy taśma została obrócona i czy jest po tej samej stronie to nie wiem. Jarek , przeglądnij zdjęcia poznańskiego IS2 z wyjazdów, gdzie był w ruchu, popatrz jak "podcierało " zęby na tych krótkich dystansach. Stwierdzenie, że zęby nie obcierały kół jest kompletnie błędne, ta taśma jest pływającą, musiała mieć luz, a już na pewno w czasie skrętów. Popatrzecie na filmy. Jest zdjęcie także z garażu w Poznaniu, gdzie ząb jest przytulony do koła (także nie chce mi się go ładować) . Ogniwo od IS`a które posiadam ma ząb pełny, nie zdążył się wytrzeć, bo łobuzy z 4DP Józka popsuły.
Taśma zapasowa z przodu lęborskiego Józefa także ma zęby pełne.
Jarek na Cytadeli pierwsze ogniwo z prawej na przedniej zapasowej taśmie ma pełny ząb, 3 pozostałe z otworem, jak możesz zbadaj je, czy to ten sam rodzaj.

Mam też fotkę z Lęborka, gdzie otwory są raz bardziej z lewej, a raz bardziej z prawej strony zęba, to musiałby być duży rozrzut produkcyjny.
Daroo zmartwiłeś mnie tym, że ogniw wystarczyło na styk. Is 2 i 3 to ta sama długość taśmy, ten sam rozstaw kół. Można to tylko tłumaczyć rozjechanymi projektami modeli lub ustawieniem koła napinającego.Jakieś inne pomysły?

--

Post zmieniony (17-04-16 13:03)

 
17-04-16 13:35  Odp: [R] IS-2 Modelik
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Piterpanzer policzyłem ilość ogniw w taśmie na modelu i wyszło po 84 ogniwa na stronę co daje łącznie 168 ogniw dołożyłem z poprzedniego zestawu 4 lub 5 ogniw w paczce powinno być 182 ogniwa więc powinno mi zostać 12 szt ! a tak naprawdę wychodzi że to co było w zestawie brakło by mi aby zamknąć drugą taśmę a powinno zostać mi na zapasowe ogniwa montowane na przedniej i tylnej płycie.
Wniosek jest jeden otrzymałem nie kompletny zestaw szkoda że nie przeliczyłem ich nim zacząłem zabawę .

Oto fotki modelu z gąskami.


 
17-04-16 13:51  Odp: [R] IS-2 Modelik
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piotras, ja nigdy nie twierdziłem, że zęby nie wycierały się w wyniku tarcia o krawędzie obręczy kół- to jest oczywiste tak samo jak oczywistym jest fakt że owe kroplowate otwory mają swe źródło w formie odlewniczej i nie wynikają z przetarcia bo to wykluczało by grubość ściany zęba wokół otworu dochodzącą do 8 mm i nie wywiniętą do wewnątrz... Tu się znowu posłużę przykładem Arkowego Józefa :



To tylko przykład ale metal pod obciążeniem czy w wyniku tarcia się nie tylko wyciera ale i odkształca po najmniejszej linii oporu. Tu widzisz obręcz z krawędzią zawiniętą do środka a dalej zjechaną "na amen"- mającą w wyniku zużycia postrzępione i wywinięte do środka krawędzie. Znasz z autopsji ogniwo posiadające taki strzęp metalu zawinięty do wewnątrz otworu w zębie w wyniku tarcia zanim się przetarł całkiem i odpadł? Ja nie spotkałem się z takim a pracując nad swoimi ogniwami zbadałem temat dość dokładnie co zresztą wiesz.

Arkowy Józek ma jeszcze jedną ciekawostkę pośród ogniw zapasowych ;) ale jak mniemam chodzi Ci o pierwsze z 4 po środku... To jest ogniwo starszego typu co zresztą widać na pierwszy rzut oka:


Ciekawe są dwa boczne ogniwa, z pewnością nie należą do Józefa....

Co do ostatniego, trzeba wziąć poprawkę, że formy przygotowywali ludzie, najczęściej bez kwalifikacji, w strachu, głodzie i wojennym pośpiechu.. Sam wiesz, że radziecka produkcja w okresie wojennym nie wyróżniała się starannością... Przesunięcie nic nie znaczącego otworu w te czy wew te nie miało raczej znaczenia i obaj znamy ciekawsze przypadki ( nie chcę użyć tego słowa - "niechlujstwa" ) bo ci ludzie z pewnością robili co mogli i jak potrafili najlepiej...

Ok, znam parę ogniw z owalnymi otworami ale to nie może być dziełem przypadku, że wszystkie zachowane pojazdy z rodziny mają otwory "wytarte" na zbliżonym poziomie lub nie mają ich wcale bez ogniw w stanie pośrednim... to jest matematycznie możliwe ale w praktyce nierealne.

Pozdrówka ;)

--
GG 6801515

 
17-04-16 14:07  Odp: [R] IS-2 Modelik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie wiem nad czym jeszcze dywagujecie - przecież to są całkowicie różne ogniwa odlewane z form, a kształt ogniwa daje model wkładany do formy.

 
17-04-16 14:39  Odp: [R] IS-2 Modelik
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piotrek, nad tym, że próbuję wytłumaczyć ludziom, że to są INNE ogniwa a nie żadne "wytarcie" ;)
I we dupie mam czy moje jest mojsze... można się upierać ale fakty, czyli same zachowane ogniwa i ich stan bez stanów pośrednich wskazuje dobitnie że jednak moje jest mojsze ( choć mam to we dupie jak wspomniałem )Tak więc oto mamy pierwszy w świecie udokumentowany przypadek że czarne jest czarne a białe jest białe bez żadnych tam pośrednich szarości ;)

--

Post zmieniony (17-04-16 14:48)

 
17-04-16 17:20  Odp: [R] IS-2 Modelik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dla mnie niesamowite jest, że jakieś dziwaczne teorie o przetarciu się ogniw snuje akurat Piterpanzer, że Ceva to akurat mnie nie dziwi, bo kiedyś snuł teorie, że bomby się nie brudzą , bo kiedy miały by się niby pobrudzić : )))), więc w tym przypadku też może mieć kolejną swoją wizję.
Ogniwa z otworem w zębie są wykonane w wersji lżejszej, oszczędnej na materiale - widać to właśnie w tym, że zastosowano ulżenie w zębie jak i we wgłębieniach w ogniwach, których jest więcej niż w ogniwach z zębem bez otworu.

 
17-04-16 18:39  Odp: [R] IS-2 Modelik
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Wow! Passerze Wszystkowiedzący ale Ty jesteś elokwentny, oczytany i w ogóle. W try miga jesteś w stanie sobie przypomnieć co dany człowiek powiedział i napisał kilka lat temu. Nieprawdopodobne. Czy Ty przypadkiem nie jesteś kapusiem? ;-)

Teoria o dwóch różnych rodzajach ogniw poparta zdjęciem, raczej mnie przekonuje.

Ps. Passerku drogi nie bomby, a rakiety jeśli już....

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-04-16 18:46  Odp: [R] IS-2 Modelik
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Darek , czy mam podesłaś te 14 ogniw, teraz, czy ewentualnie przy kolejnym zamówieniu?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024