FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-04-16 23:37  [R/G] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Po długiej przerwie postanowiłem znowu coś podłubać kolejowego i zaprojektowałem model w skali 1:25 lokomotywy manewrowej, która na PKP miała oznaczenie Sm02.
Dużo o tej konstrukcji dowiecie się szperając w internecie - fajna sprawa, a najlepszą jest zbiornik paliwa jak kadź piwa w kabinie :-)
Lokomotywa będzie oznaczona Lo107 i w barwach PKP - głównie dla Naszego orzełka na boku kabiny.

Tak to wygląda na żywo (zdjęcie z Wiki):


Tak ma wyglądać model:


A takie są początki:






Pozdrawiam
Adam

--

Post zmieniony (12-04-16 12:39)

 
02-04-16 23:45  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

No i znowu będę miał co kleić :)). Te rury piasecznic to moim zdaniem są za grube.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
02-04-16 23:53  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Zwinąłem je z cienkiego papieru kolorowego, więc faktycznie troszkę maja nad-wymiar, ale zakryje je dosyć rozbudowanym układem hamulcowym, więc nie będzie się to tak rzucać w oczy :-)
Andrzeju model Sm02 za Twoją pomoc masz ode mnie po wydaniu w prezencie :-)

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
02-04-16 23:55  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Piknie dziękuję. Te tłoczone żaluzje na silniku -będzie ciężko.Planujesz je jako osobne elementy do doklejenia?

Post zmieniony (02-04-16 23:57)

 
03-04-16 21:00  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajnie, że ktoś mnie wyręcza w projektowaniu :)

Trochę materiałów zebrałem, ale na razie poza rozrysowaniem kilku elementów nie zrobiłem nic. Czy dobrze widzę, że silnika nie będzie?

 
03-04-16 21:04  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Andrzeju - żaluzję są narysowane na obudowie silnika, ale osobne do wycięcie też będą - wzorem czeskich wydawnictw. ?Jak ktoś będzie chciał, to sobie bez problemu zwaloryzuje :-)
Brodo Geodety (fajny nick :-) ) - silnika nie będzie. Materiałów w sieci jest od groma i ciut ciut o tej lokomotywce, więc każdy na tej podstawie będzie mógł sobie dorobić jednostkę napędową, tym bardziej że przedział silnikowy jest zaprojektowany jako pudło ze wzmocnionymi ściankami.
Adam

 
03-04-16 21:06  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Adasiuuuu, hejkum kejkum!!!!

Ja też chcę jeden do pomniejszenia :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
03-04-16 21:11  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Można ciekawą dioramkę sobie dziabnąć ;-)


--
pozdrawiam
Piotr


 
05-04-16 19:47  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Piotrek aż taka zdezelowana nie będzie :-)

Dorobiłem całe podwozie wraz z układem hamulcowym, wiązarami i drabinami. Doszły tez zderzaki z sprzęgi.

Muszę poprawić tarcze zderzaków, bo są zbyt wypukłe. Poza tym pasuje wszystko tam, gdzie powinno i jak powinno :-)

Teraz wygląda jak dziwaczna platforma, ale ruszam z budową kabiny, więc się na górze lekko zagęści.





Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
05-04-16 20:08  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Uuuummm ale smakowitości, tyle czasu czekałem!

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
05-04-16 21:33  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Adam Cook, skoro masz już Ls40 może pokusisz się o Ls60? Podwozie jest niemal to samo, tylko buda inna. W razie czego służę zdjęciami, dwie jeżdżące Ls60 mam w pracy "za rogiem".

--
pozdrawiam
Piotr


 
06-04-16 23:02  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Dzisiaj tylko jedno szybkie zdjęcie pokazujące sposób montażu kabiny.
Podłoga i ściany są podklejone tektura 1mm, łączone na pióro i wpust (w końcu dziadek stolarz to i ja będę tak robił). Dodatkowo wszystko spaja półka na przodzie. Następnie narożniki wypełniam paskiem "na okrągło" jak w prawdziwej Ls40.
Jak już zrobię całe wnętrze, wówczas wszystko okleję dookoła poszyciem zewnętrznym.


--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
07-04-16 07:39  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Adaś: Fajnie Ci to idzie, choć z tym mocowaniem na wpust jest jeden feler. Trzeba się trzymać grubości kartonu, inaczej pióro wystaje ;)

Piotr: Dla mnie Ls60 to takie "brakujące ogniwo w ewolucji" pomiędzy SM 02 i SM 03 ;) Zawsze można skompilować dwa modele (jak ja to kocham). SM 03 był przecież wydany w kilku skalach.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
07-04-16 08:55  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Viking wszystkie otwory montażowe mają równo 1,2 mm aby "pomieściły" tekturę na pogrubienie i część.
Takie rozwiązanie daje sztywną konstrukcję i części się nie przesuwają względem siebie w czasie klejenia.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
08-04-16 12:03  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Kabina gotowa :-)
Wszystko pięknie się zgrało, a łączenie poszycia kabiny zrobiłem na krawędzi drzwi, więc jest niewidoczne.
Teraz czas na przedział silnikowy.







--

Post zmieniony (08-04-16 12:06)

 
08-04-16 12:23  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
bathory   

Już się japa się cieszy na tego szkaradka. Będzie dostępny w "ŚzK"?
Adam Cook - bomb, mam pytanie, prośbę, sugestię: czy może pomyślisz nad dodatkowym wariantem malowania jak w linku http://rail.phototrans.eu/14,89629,0,FabLok_Ls40_Ls40_5191.html
Fajnie rozwiązał to Piotr Dakowski w modelu bezpaleniskowej lokomotywki Linke-Hofmann Bt, wydanej w "Modeliku". Są tam dwa warianty malowania budki: zielona i czarna do wyboru. Większość lokomotyw są w zielonej lub czarnej malaturze (wyjątek Twój żółty Davenport), a taki błękitek ciekawie by wyglądał w ich otoczeniu. Można byłoby wybrać sobie wariant malowania: Ls40 zielony lub błękitny.

Post zmieniony (08-04-16 13:15)

 
08-04-16 12:38  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Bathory dodatkowe malowane elementy zajęły by ze 2 strony więcej w modelu, co podniosłoby cenę, a tego chcę uniknąć.

Mogę zrobić tak, że elementy poszycia kabiny i przedziału silnikowego w innej wersji kolorystycznej będą dostępne na stronie wydawnictwa, a każdy będzie mógł sobie to wydrukować i zrobić przemysłową Ls40.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
08-04-16 13:35  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
bathory   

No i pięknie ;-) To w imieniu swoim i braci modelarskiej poproszę o zmieszczenie na stronie wydawnictwa, elementów poszycia lokomotywki w błękitnej malaturze.
Życzę nieustającej weny twórczej i przyłączam się do prośby Piotra D. o Ls60. I inne kolejowe cudaki.

 
08-04-16 14:31  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

A tego figuranta to skąd masz?

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
08-04-16 15:51  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Adam Cook - bomb napisał:

> [...] dodatkowe malowane elementy zajęły by ze 2 strony więcej w modelu, co podniosłoby cenę, a tego chcę uniknąć.

Nie chcę prowokować, ale jeżeli nie będzie w offsecie tylko w laserze, to może warto pomyśleć o 2 wariantach do wyboru na etapie zakupu. Spity są wydawane w wielu wariantach ;)

--
W stoczni Trabaccolo (WAK)
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)

 
08-04-16 21:33  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

I jak tu nie kochać tego gościa? :) ja też czekam na modelik tupiąc nóżkami. Mam już nawet podstawkę pod modelik w skali 1:45 :) !!!!

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
10-04-16 13:58  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Przedział silnikowy zrobiony.
Posiada mocny szkielet, więc ładnie trzyma kształt i nie zapada się poszycie (zdjęcia tego elementu robione w nocy przy świetlówce, więc są lekko kaszkowate).
Poszycie pasowało idealnie, więc wczoraj w nocy skleiłem wszystko w całość i tak się teraz prezentuje:






Następny wpis z galerią końcową :-)

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
10-04-16 13:59  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Bosssska :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
10-04-16 22:36  Odp: [R] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tak po cichu sobie patrzyłem na te relację. Super model czekam na galerię końcową:)

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
12-04-16 12:38  Odp: [R/G] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Pierwsza od 1961 roku nowa lokomotywa serii Sm02 pojawiła się na Naszych torach.

Cieszę z ukończenia tego projektu, ponieważ bardzo mi się podoba zarówno sama lokomotywa (chociaż wybitna nie była) jak i efekt jaki uzyskałem.

Model jest w miarę prosty, da się go bez problemu skleić nawet nie posiadając dużego doświadczenia modelarskiego.

Fanatycy waloryzacji będą mogli wykorzystać ten model do przeróbek, tym bardziej że dodałem w modelu dodatkowe "przestrzenne" żaluzje i kawałek zapasu koloru.

Dodatkowo wszystkie okręgi mają zaznaczony środek do wycinania cyrklem oraz miejsca doklejenia wypełniłem dookoła bądź ramką koloru (większe) lub całkowicie kolorem (mniejsze elementy), aby przy pewnych niedokładnościach nie wychodził biały kolor. Tutaj przykładowy arkusz:


Tak wygląda gotowa lokomotywa:





free upload pictures

Kilka szczegółów:



free picture hosting

W modelu wydanym będzie poprawionych kilka rzeczy w porównaniu z prezentowanym modelem, ale są to drobne korekty.
Co do daty wydania zrobię osobny wpis :-)

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
12-04-16 13:06  Odp: [R/G] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No i brawo!!! W nagrodę stawiasz piwo :D

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-04-16 14:02  Odp: [R/G] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
bathory   

Czekam z niecierpliwością na Sm02 vel Ls40. Widzę, że i wyznaczone są środki łuków do wycięcia okienek!! Panowie projektanci wiodących wydawnictw - bierzcie przykład. To tylko kropeczka lub mały krzyżyk, a jak ułatwia pracę.

 
12-04-16 15:55  Odp: [R/G] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Są też miejsca półokrągłego zagięcia elementów kabiny, co też jest bardzo przydatne, jednak czasami pomijane.

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
12-04-16 16:18  Odp: [R/G] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adam kolejkowcy powinni Ci conajmniej pomnik postawić ze szczerego brązu jak nie ze złota! Żebym ja miał więcej środków, czasu i zdrowia , to tylko dla twoich projektów otworzył bym wydawnictwo. A tak moge tylko chwalić pod niebiosa to co robisz i kibicować dalszym projektom.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
12-04-16 17:46  Odp: [R/G] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Dobra robota, temat jeszcze lepszy.
Nie wiem czy ją skleję, ale jak nie będzie wydrukowana cyfrowo to muszę ją mieć bo u mnie we wsi też kiedyś taka śmigła.
O Ls-60 też pomyśl bo z tego samego powodu chciałbym ją mieć.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
12-04-16 19:24  Odp: [R/G] Sm02 czyli mała zielona lokomotywka 1:25 projekt własny.
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo fajna lokomotywka :-)

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024