FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
10-04-16 17:00  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs z WAK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Proponuje zdecydowanie skończyć pojawiające się już w kolejnej relacji te "eksperckie" wpisy dotyczące wyglądu śladów eksploatacji pojazdów niemieckich wysnuwanych na podstawie tego, że ktoś kiedyś widział w wojsku gąski BWP-a, T-55 , wykopaną przyczepkę z Niewiadowa, a przepraszam bardzo, a niby dlaczego to gąsienice niemieckich wozów w tamtym okresie nie miały możliwości zardzewieć ?

 
10-04-16 17:18  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs z WAK
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Toz to stan na rok '46, zanim zlomiarze sie za niego zabrali.
Widzialem na zywo, kupa dobrej roboty.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
11-04-16 07:51  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs z WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

To żem sobie narobił, heh ;)
Co do uwag, to mea culpa i biję się w piersi. Zgadzam się z uwagami Lelum Polelum i Sławka -gąsienice nie powinny być pordzewiałe....w sumie nawet nie był to zamysł. Zostały przetarte suchymi pastelami, mającymi udawać pył i proch a nie rdzę - uwaga na przyszłość, dodać trochę czarnej a nie tylko brązową. Co do przetarć po wewnętrznej stronie gąsienicy (a właściwie ich braku). Płaszczyzna pomiędzy zębami, jak i same żeby zostały idealnie wybłyszczone, natomiast o części na zewnątrz ewidentnie zapomniałem. Po Waszych uwagach próbowałem to poprawić, ale nie da rady - gąsienice są punktowo przychwycone superglutem do kół i stwierdziłem, że nie będę ryzykował, bo może się to sumarycznie nie opłacać. Tłumik miał być przyrdzewiony, faktycznie może za bardzo wyszedł ;)

--

Post zmieniony (11-04-16 07:52)

 
11-04-16 10:58  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs z WAK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Demon jak coś to możesz sobie te gąski jeszcze poprawić - widać wyraźnie na zewnętrznych powierzchniach, które fragmenty były w kolorze stali - zdjęcie nr 4 i przy okazji dobrze widać pordzewiały tłumik. http://lesffi.vraiforum.com/t1316-Pz-Kpfw-II-PANZER-II-LUCHS-lynx.htm

 
11-04-16 21:37  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs z WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki za linka. Na podstawie fotek z niego widzę, że tłumik nie wyszedł tak źle. natomiast co do gąsienic - zwróć uwagę na moja 4 fotkę - gruntozaczepy są pomalowane na kolor stali, tylko one są tak delikatne, ze mało to widać - ale jest to zrobione.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
11-04-16 22:13  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs z WAK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Oczywiście widać, widać. Tu kolejny niemiecki czołg na chodzie i również tłumik w rdzy ... i wiadro wisi : ), na tych gąskach też widać wytarte stalowe powierzchnie http://tank-photographs.s3-website-eu-west-1.amazonaws.com/panzer-IV-tank-ausfuhrung-m-panzerkampfwagen.html

 
12-04-16 10:20  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs z WAK
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Zwróćcie jednak uwagę, że inne będą ślady eksploatacji na maszynie frontowej, a inne stojącej w muzeum, nawet jeżeli od czasu do czasu ktoś się nią przejedzie. Przyjrzyjcie się jak wyglądają szyny, po których regularnie jeżdżą pociągi, a jak szyny na bocznicy. Tyczy się to również tłumika, chociaż w mniejszym stopniu.
Mam nadzieję, że mój wpis potraktujecie jak słowo w dyskusji; Demon się nie obrazi, a Halogen nie wywoła następnej awantury.

--
serwusik

 
12-04-16 12:37  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs z WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Lelum Polelum - ale ja przyznaję Ci rację - zawaliłem z tymi gąsienicami po zewnętrznej stronie zębów napędowych - z tym nie ma co nawet dyskutować. Z kolei od strony rzeźby odlewu można by dodać jeszcze innego koloru brudu, też by wyglądało lepiej. Nie ma się o co obrażać, sam się prosiłem ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
12-04-16 18:27  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs z WAK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Lelum Polelum ja nie wywołuję żadnych awantur, chyba, że dla ciebie każda wypowiedź inna niż wypad szczęki z zachwytu to awantura.

 
13-04-16 08:34  Odp: [G] Pz.Sp.Wg. II Luchs z WAK
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Bardzo fajna puszka Ci wyszła, a lakierowałeś model po pastelowaniu?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024