FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-01-18 15:09  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Też o tym słyszałem ale nie bardzo wiem jak to się odbywa czy nasączyć cały element czy tylko miejsce zgięcia czy z jednej strony czy dwóch itp. i czy ogólnie to coś daje, bo robiłem próby bez nasączania to element który zginam na pół okrągło załamuje się niestety

 
30-01-18 17:04  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejna drobna odsłona, w między czasie kiedy pomału składam na boku resztę przedziałów to dłubie także sobie przy ściankach bocznych, tak by model łatwo się łapało bez strachu by nie uszkodzić nic w środku. Uformowanie łuku¦ w tekturze 1,5mm nie jest w cale takie proste, jak będzie już cale pudło to prześcigane boki BCG i lekko przeszlifuje i dopiero wtedy przykleję od zewnątrz właściwe elementy boków.

 
30-01-18 19:30  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witaj Łukasz niestety nie mam wpływu w którą stronę zginam bo korzystam z laserów więc kierunek można powiedzieć jest mi już nadany ;)
Mała poprawka którą zauważył Darecki na sąsiednim forum elementy które są pokazane są na 1mm tekturze podklejone a nie tak jak pisałem wcześniej na 1,5 mm, co i tak nie zmienia faktu że ciężko się formuje.

 
12-02-18 17:31  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Żeby nie było że robota stoi, co prawda troszkę tempo jest mniejsze ale i obowiązków w ostatnim czasie było więcej ;) Tym czasem coś tam sobie dalej dłubie. Szukam także jakiejś alternatywy dobrej aby zrobić podświetlenie w kilku przedziałach, szukam takiej żarówki by nie dawała po oczach, ale subtelnie oświetlała przedział.


Post zmieniony (12-02-18 17:32)

 
26-02-18 22:02  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace pomalutku idą do przodu, tempem ślimaczym powstają kolejne przedziały także przykleiłem kolejną ściankę boczną, teraz muszę przyznać że model pod względem gabarytów robi ogromne wrażenie a jak dojdzie do tego jeszcze lokomotywa no to będzie coś...
Tym czasem zaopatrzyłem się także w komplet lakierów które będą mi potrzebne do pomalowania budy wszystkie zgodne z oryginalnym malowaniem wagonu według RAL.

 
18-03-18 18:46  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam, troszkę to trwało ale przedziały można powiedzieć że już skończone zostało jeszcze troszkę firanek w kilku przedziałach przykleić a reszta będzie przyklejana jak będą wszystkie ścianki przedziałowe, ale najgorsze już za mną. Łącznie same przedziały to około 600 części i przede wszystkim monotonność, monotonność i jeszcze raz monotonność która jest bardziej męcząca niż liczba części które było trzeba wyciąć.

 
30-03-18 14:22  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prac nad wagonem ciąg dalszy tym razem hurtowo poszły ścianki dzielące korytarz od przedziałów, teraz działam także hurtowo nad drzwiami;)


 
10-04-18 20:00  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Przedziały po zamykane, teraz reszta ścianek bocznych i przyszedł czas na zgłębienie wiedzy co do oświetlenia. Myślę że najgorsze już za mną, chodź został jeszcze jeden wózek jezdny do zrobienia ale jak tak patrzę na wnętrze to wydaje mi się to już pikuś ;)


 
11-04-18 16:15  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Te elementy są wycięte laserowo, nie wyobrażam sobie wycinania ich ręcznie.

 
14-04-18 17:01  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mała aktualizacja.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024