FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
26-10-03 13:41  Re: WIEKOPOMNY WYNALAZEK
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

pomysl tez dobry...

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
26-10-03 17:26  Re: WIEKOPOMNY WYNALAZEK
Slawek 

 

Hehehe, ale jaja Drewal!!! Widze ze myslimy tak samo. Ja mam dokladnie to samo w planach, tylko wsadzane w standardowa mala praske, i wymienne ostrze i matryca 2mm i 1mm:):):) No i moje ostrze jest naostrzone w ksztalcie V odwroconego:)

Czesc,

Slawek

_______________

Okrety wspolczesne

 
26-10-03 19:50  Re: WIEKOPOMNY WYNALAZEK
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ciekawe czy dostaniemy bumerangi ;-)

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
26-10-03 20:49  Re: WIEKOPOMNY WYNALAZEK
KOALA 

 

Slowo sie zeklo, kobylka u plota jak powiedzial onegdaj KTO?????
Poczekajmy na reszte, jest Was narazie trzech a pomyslow innym jak sadze nie zabraknie ;-)

G' day Mate
welkome down under

 
26-10-03 20:53  Re: WIEKOPOMNY WYNALAZEK
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

No to ja proponuję frezarkę cnc, wykonaną domowym sposobem. Mocujemy detal na stoliku, zapuszczamy silnik i spokojnie czekamy na rezultat. Nie trzeba by zużywać szablonów, do programu sterującego wrzucamy przygotowanego wsześniej dxf-a, siadamy i spokojnie sączymy browarka ;o)

 
26-10-03 21:01  Re: WIEKOPOMNY WYNALAZEK
Junior II   

Albo moze uprowadzic babcie co wycina wycinanki lowickie , tymi wielgachnymi , ciezkimi nozycami .
Dla takiej babci wregi z 2-milimetrowej tektury , to tyle co splunac.
A jak babcia ma wnuczke -studentke, to moze by bylo jeszcze co powkladac i powyjmowac.

 
26-10-03 21:59  Re: WIEKOPOMNY WYNALAZEK
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

mysle ze i tak trzeba będzie naostrzyc swoje ulubione nozyczki.....

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
26-10-03 22:29  Re: WIEKOPOMNY WYNALAZEK
pompier     

hehehe przyponiał "misie" dowcip opowiedziany przez ojego kumpla gdy obaj yliśmy piekni i młodzi (I klasa LO) na forum klasy.

"Naukowiec idąc przez iasto zobaczył robotnika mozolnie tnącego na kawałki gazrurkę przy pomocy przecinaka (potocznie zwanego majzlem). Postanowił mu więc pomóc. Podszedł do niego i wyciągając zza pazuchy ały przenośny laser mówi
- Może Pan spróbuję laserem, będzie Panu łatwiej
Na to ów robotnik odpowiedział tak
-Dziękuję za laserek am swój majzelek"

Kombinujcie więc Panowie nad laserkami ja jednak pozostanę przy miom majzelku ;))

 
27-10-03 08:46  Re: WIEKOPOMNY WYNALAZEK
Raziel 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

ja mam jeszcze inny pomysł. Do wycinania grubej tektury a nawet sklejki mozna by zastosować cieniutką piłkę włosową. Jeszcze mi się gdzieś po domu taka plącze.
Są takie które mają bardzo drobne ząbki.
Tak kombinuje, ze gdyby dorobić odpowiedni statyw, ramiona i wprawić to w ruch silnikiem od młynka do kawy to mogłoby to zadziałać. nawet widzialem konstrukcję takiej maszynki w jakiejś książce dla majsterkowiczów. jak tylko znajdę to wkleję tu skan albo odręczny rysunek tej maszynki.
Dodam jeszcze że taka piłka ma jakieś 1,5 milimetra szerokości i 0,5 mm grubości, więc do wycinania tektury byłaby wręcz idealna, pod warunkiem nadania jej odpowiedniej szybkości.

 
27-10-03 08:54  Re: WIEKOPOMNY WYNALAZEK
OldJoe   

dlutko szer 1 cm lub więcej i nacinacie wręgów od góry. Powstaje wielokąt o liczbie boków zależnej od precyzji cięcia

OldJoe

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024