FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
22-03-16 11:20  Odp: [Przemyślenia] Przeskalowanie, a niski nakład modeli.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

IJN Łukasz -
Nie przepadam za językowymi łamańcami ZBiGa, ale tym razem rzeczywiście - albo nie zrozumiałeś albo się czepiasz. Nie brnij dalej.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
22-03-16 12:05  Odp: [Przemyślenia] Przeskalowanie, a niski nakład modeli.
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie. Temat wątku, jest dość konkretny....

--


 
22-03-16 14:43  Odp: [Przemyślenia] Przeskalowanie, a niski nakład modeli.
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Szczerze mówiąc nie przeszkadzało by mi gdyby wydawnictwa miały w swoje ofercie modele przeskalowane drukowane nawet na laserze. Bo jaką mam alternatywę ? przerabiałem to niedawno, kupiłem model kutra Batory w skali 1:50, z laserami bo wyboru nie miałem, a kupiłem go tylko po to żeby go sobie wydrukować w punkcie ksero w skali 1:100 . gdzie tu sens? Gdyby wydawca dał mi taką możliwość brał bym od razu taki model, i nie narażał się na dodatkowe koszty.
Oczywiście wszyscy wolimy porządny druk, jeśli jednak wiem z góry że będę skalował model taka usługa miała by sens i dla wydawcy i dla mnie . A to że model przeskalowany jest trudniejszy, biorę na siebie, przecież wiem co kupuje.


Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 
22-03-16 15:26  Odp: [Przemyślenia] Przeskalowanie, a niski nakład modeli.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Tak robi modelik koleją i fantom model z okrętami, że wydaje w 1:300 i 1:200.
Fajnie np jest mieć jeden czy dwa modele z dużej skali a resztę w mniejszej.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
22-03-16 16:59  Odp: [Przemyślenia] Przeskalowanie, a niski nakład modeli.
megami   

Trochę szkoda że mały modelarz nie wydał swoich ostatnich wielkich okrętów w 1:200 tylko na siłę trzymają się historycznego formatu i w efekcie dają masę niewycinalnych dla przeciętnej osoby drobiazdów. Choćby Batory czy Hiei.

 
22-03-16 21:50  Odp: [Przemyślenia] Przeskalowanie, a niski nakład modeli.
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

@JKojrat - bardzo słuszny głos w dyskusji. Chcemy płacić za modele, nawet jeśli nie odpowiada nam skala, bo to i uczciwe i sensowne, wszak za te pieniądze wydawca może wydać nowe modele. Ale układ typu kupię i pomniejsze na ksero, jest niedobry. Co potem z tą niesklejoną wycinanką? Będzie leżeć aż się zbiodegraduje? Nie, trafi na rynek wtórny :-) Wydawcy w swoim interesie, powinni oferować możliwość profesjonalnego druku na życzenie, modelu przeskalowanego. A to, że samo przeskalowanie, może sprawić jakieś problemy konstrukcyjne, to już modelarz bierze na siebie i tyle.

--


 
22-03-16 22:04  Odp: [Przemyślenia] Przeskalowanie, a niski nakład modeli.
Seweryn 

 

Proste przeskalowanie modelu z 25 na 45 wystarczy, bez zmian. Druk cyfrowy i można kleić.

--
Seweryn

 
23-03-16 00:29  Odp: [Przemyślenia] Przeskalowanie, a niski nakład modeli.
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

megami - akurat 1:200 były tylko nie w MM [Batory w WAK, Hiei w GPM]

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
23-03-16 17:22  Odp: [Przemyślenia] Przeskalowanie, a niski nakład modeli.
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dziękuję wszystkim za głosy w dyskusji.

- Precyzyjny "Nie widzę problemu, dla którego wydawca na życzenie nie mógłby na cyfrowej maszynie wydrukować w odpowiednim pomniejszeniu modelu, którego projekt posiada, zwłaszcza jak posiada własny park maszynowy. Przecież w tak jednostkowych przypadkach, nawet nie musiałby tego modelu przycinać, składać, sklejać do postaci książkowej z okładką. Chyba każdy modelarz za cenę mieć lub nie mieć, wybaczyłby, jeśli taki model byłby w formie luźnych arkuszy."

Wspaniały pomysł! Może Szanowny Answer to przeanalizuje? ;-)

- ABC "Ja kupuję 1 : 45 bo są tańsze niż 1 : 25 przynajmniej w Modeliku . A tak jak mam kupić 1 : 25 i jeszcze przekserowywać to już wolę nic nie kombinować. A 150 zł plus 70 za laserki nie dam za model kartonowy z tego względu że jednak roboty sporo, a i ewentualność niedoprowadzenia budowy kartoniaka z różnych względów jest dość duża. O a takie wagony w cyfrze i 1 : 45 to niedroga sprawa zwłaszcza bez laserków."

Rzaadko się z Tobą zgadzam, ale teraz dam Ci plus za wypowiedź. ;-)

- JKorjat, Mario
Zgadzam się z Wami.

- Seweryn
No ba! ;-D

Poza tym... co na to wszystko Answer?
Unika odpowiedzi, czy może nie wie, że się tu o nim pisze? ;-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024