FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 13Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
08-07-16 14:43  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Ja również mam nadzieje że taki duopak nie wejdzie na stałe.

 
08-07-16 15:28  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

W spitfire 9 są dwa kompletne modele i dwa różne malowania.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
08-07-16 20:34  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Maruderzy się już wypowiedzieli, więc czas przejść do tych zadowolonych z ukazania się modelu i ja jestem jednym z nich :). Na temat ceny się nie wypowiadam, bo to sprawa Wydawcy. Mi dwa modele w jednym wydaniu odpowiadają, na pewno skleję oba jak przyjdzie na to pora. Nie wydaje mi się też, że każdy KA będzie teraz podwójny. Od czasu do czasu taki wybieg jest ok. Bardzo ale to bardzo cieszy mnie fakt ukazania się tego samolotu na papierze offsetowym (na kredzie mam wcześniejsze wydanie MM) i jak dla mnie wygląda super. Dziękuje Wydawcy za podjęcie tematu i doprowadzenie go do wspaniałego końca.
Pozdrawiam.

--

 
08-07-16 22:10  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A ja się cieszę,że Ceva się cieszy ;-)
Model macałem dzisiaj i faktycznie,"srebrny" jest bardziej "szary"... Ale to już Chopin nam wyjaśnił.
Oczywiście wypada Panu Halińskiemu podziękować za kolejny fajny model (-e).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-07-16 22:18  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tylko taki off top. Bo sam model świetny, ale mam srebrnego i na razie tego sobie daruję.

Chyba nie sądzicie ze jeżeli dwa modele kosztuja 84, to jeden kosztuje 42?

Wg mnie powód mógł być inny. Koszt druku to nie jest aż taki duży procent ceny. Jest koszt opracowania, koszt dystrybucji, zarobek, koszty stałe. Plus opłata za druk paru kartek.
Mogło być tak, że cena modelu pojedynczego skoczyła tak bardzo, że aby ktoś to kupił to Pan Haliński dorzucił pare kartek z drugim modelem (zmienione tylko malowanie żeby zmniejszyc koszt przeróbki), żeby urealnić i uwiarygodnić cenę. Bo dwa modele za tą cenę kupi więcej ludzi, niż jeden za 60-70pln. Ale to tylko moje dywagacje.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
08-07-16 22:51  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Mądrze gada, wódki mu dać! Na stacjach benzynowych i sieciach typu żabka to normalny zabieg. Kupiłbyś princepolo za 2,90? No nie. Bo to za drogo. Ale dwa za 4,00 złote to już rewelacja. Bierzesz w ciemno. Choć i tak w biedronce zapłacił byś 1,49 za sztukę. Bo handlować to trzeba umić.
Miło widzieć tu otwarte umysły;)

Pokazuję i objaśniam.
Princepolo kosztuje w hurcie 1,00 zł. Sprzedajesz jedno za 2,90, jesteś do przodu 1,90. Jak sprzedasz dwa, za 4,00, to jesteś do przodu 2,00. Udajesz, że szanujesz klienta, odwołujesz sie do jego ego, do jego poczucia, że jest inteligentny. Do tego, że pomyśli sobie " nie dam mu zarobić, handlarzowi". A ty i tak zarabiasz. I myślisz sobie " nawet jak znajdzie się paru takich inteligentnych to i tak reszta półgłówków kupi to jedno princepolo i zarobię na nich prawie tyle samo co na inteligentach. Grunt, ze sprzedałem więcej więc w hurtowni jeszcze zejdą mi z ceny do 0,90 za sztukę.

Dziękuję, skończyłem.

Post zmieniony (08-07-16 23:05)

 
09-07-16 07:08  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Zjeść dwa ciasteczka to jest moment, skleić dwa modele to już nie.
Gdybym to drugie ciasteczko miał wyrzucić to wolałbym kupić jedno za 2,90 zł.

 
09-07-16 09:20  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Airman   

Proste... Dlatego ten chwyt marketingowy w modelarstwie nie zda egzaminu chyba. No chyba, że do każdego zeszytu wydawca dorzuci parę rajstop gratis ;)

 
09-07-16 10:12  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Seweryn 

 

Drogo - nie kupować, proste. Ludzie czy ktoś wam lufę do głowy przystawia i mówi płać? Proponuję wszystkim niezadowolonym z ceny założyć spółdzielnię i kupić 5 modeli - podzieli się tum 10ciu i każdy zlepi swojego. Będzie jednak problem, pozabijacie o to który ma jakie malowanie dostać.

--
Seweryn

 
09-07-16 14:04  Odp: [Z] Konie, dzikie konie, czyli P-51 D-20 z wyd.AH
Airman   

Seweryn nie ma się co denerwować. W tym wszystkim chodzi o to żeby wydawca zarobił, a my modelarze żebyśmy mieli co sklejać, przy czym lubimy sklejać to co nam się podoba, a nie cokolwiek. I to co tutaj piszemy może być wskazówką dla wydawnictwa, żeby obie strony były zadowolone. Bo nam też chodzi o to żeby tak dobre wydawnictwo istniało, a nie padło. Więc możemy coś zasugerować abyśmy mogli razem żyć w symbiozie. Proste... Z takich podpowiedzi to chyba każdy czeka na Bf-109G lub K. Jest tyle pięknych malowań tego samolotu, że nawet gdyby wydawca wydał podwójny model z tym samolotem, ale w dwóch różnych ładnych malowaniach to każdy by sikał po nogach ze szczęścia. I mógłby kosztować nawet 100 zetów. Ale podwójny Mustang, gdy dwa w kredzie już zostały wydane. Mimo mojego początkowego entuzjazmu (bo jestem fanem samolotów pod każdą postacią) jednak rozum wziął górę i powiedział: "Hej stary sklej te Mustangi co masz. A nie zapełniaj półki." No właśnie a Bf-109G nie mam i nikt nie ma (oczywiście z wydawnictwa AH, bo innych nie sklejam). I Spita z kroplową osłoną kabiny i ściętymi końcówkami skrzydeł też wyczekuję jak manny z nieba i pewnie nie tylko ja... Oczywiście trudno wszystkim dogodzić, ale są modele które co prawda niektórzy nazwali by "odgrzewanym kotletem", ale moim skromnym zdaniem rozeszły by się jak ciepłe bułeczki, nawet gdyby wydawca zwiększył nakład. I to nie jest marudzenie, ale zwykła dobra rada.

Pozdrawiam

Post zmieniony (09-07-16 14:14)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 13Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024