FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
06-03-16 21:23  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Halogen, mam wrażenie, że na siłę starasz się dowieść tezy, że rendery są super. Stary, jeżeli rozwiązaniem nieczytalności renderów jest wg Ciebie szukanie zdjęć czy rysunków w sieci po to, żeby je uzupełnić to chyba nie jest właściwa droga. Skrajnym rozwiązaniem jest w takim razie nie zamieszczanie żadnych pomocy bo przecież wszystko jest w necie. Wtedy modele będą jeszcze tańsze. Ale czy na pewno o to chodzi ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
06-03-16 21:44  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> No właśnie chodzi o szczegóły - odszukuję na arkuszach część 12.5, patrzę na miejsce gdzie ma być przyklejona... no w czym problem ?

Piotrze, idąc tym tokiem rozumowania to w ogóle po co rysunki montażowe?

Dla mnie osobiście rendery renderom nie równe. Te od Halińskiego są ok, ale zdarzało mi się oglądać takie na których, za sprawą źle dobranego kontrastu, naprawdę trudno się dopatrzeć co i jak ma być. No naprawdę nie o to chodzi w rysunkach montażowych.

Mam wydanie PAK FA z Hobby Model. Wydawca w ogóle poskąpił rysunków montażowych i zamiast tego porobił zdjęcia surówki i podpisał na nich numery części. Bardzo niewygodne rozwiązanie.

> W sumie oczywiście można wiele zmienić w wydawaniu modeli kartonowych tylko potem nie narzekajmy, że modele drożeją o 5 złotych : )

Moim zdaniem większość sugestii tutaj albo nie dokłada projektantom żadnej pracy, albo dokłada jej niewiele. Więc czemu ceny miałyby rosnąć? Chyba jedyną propozycją tutaj która by to uzasadniała jest dodawania tektury do modelu, a i tu wątpię czy cena musiałaby iść w górę aż o 5PLN.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
06-03-16 21:48  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Dla mnie przy budowie irytujący jest brak rysunku pokazującego skok śmigła, wiem, że są zmienne w niektórych samolotach ale taki mały rysunek byłby przydatny. Z pancernych doświadczeń rażą mnie czasami puste miejsca na arkuszach, które spokojnie mogłyby być wykorzystane jako miejsce dla śrub, nakrętek etc.

 
06-03-16 21:55  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
kari   

... w kwestii "giendrów", czy jak tam to zwie ZbiG "genderów" nasuwa się tylko jedno:
"jeden lubi synową, a drugi teściową", a my jesteśmy ... no właśnie ... co by ktoś czegoś
nie zrobił; to zawsze będzie źle. Gdzie jest dwóch, tam jest pięć zdań na dany temat.
... do brzegu; tu chodzi o ... irytujące rozwiązania projektowe; zapodawajcie dalej.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
06-03-16 22:35  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Chyba kilminster jest całkowicie odwrotnie - przecież to nie ja przy każdej nadarzającej się okazji próbuję krytykować rysunki 3D- ja tylko próbuję się dowiedzieć na konkretnych przykładach czego nie widać na tych rysunkach.Jak widać - widać bardzo dużo, bo wskazałeś jedną część : )
Jeżeli według ciebie wykorzystywanie zasobów internetu, czy innych źródeł przy sklejaniu modelu kartonowego to nie tędy droga to ja dziękuję.
Te 5 złociszy domniemanej podwyżki to oczywiście żart.

 
06-03-16 23:23  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Halogen - sorry, ale masz daleko idącą "umiejętność" odnajdywania myśli nie zapisanych w treści postów. Nigdzie nie napisałem, że wykorzystywanie netu przy klejeniu jest niepotrzebne. Wyrywasz fragmenty wypowiedzi z kontekstu i wykorzystujesz je instrumentalnie. To jest bez sensu, nie piszę się na kontynuację. Cześć.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
07-03-16 00:14  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

A mnie wkurzają łączenia skomplikowanych elementów w jeszcze bardziej skomplikowaną całość. kleję F-14 i niektóre elementy, aż się proszą o podzielenie na mniejsze. Karton najlepiej formuje się w jednym kierunku i jeżeli jeden element muszę wywinąć do góry potem w lewo potem w prawo i jeszcze raz do góry, to najczęściej w którymś miejscy zaczynają wychodzić szpary i niekontrolowane załamania. Inna rzecz to na przykład dzielenie płaskich powierzchni na kilka mniejszych, które później trudno połączyć w całość bez przesunięć. Co do białych pól to podzielam pogląd, że muszą być, chociaż te w widocznych miejscach powinny mieć wewnętrzną obwódkę w kolorze na wszelki wypadek. spełniają one bardzo pożyteczną rolę przy zrozumieniu jak coś ma być złożone ( i tu Tomcat jest dobrym przykładem). Co do renderów to problem według mnie leży gdzie indziej. Ci co zbudowali już kilka modeli właściwie wiedzą z doświadczenia co i jak przykleić i dla nich już niektóre rysunki nie mają takiego znaczenia, bo jak czegoś nie zobaczą to się domyślą. Jednak przy braku tego doświadczenia rysunek pokazujący każdą z części danego elementu i ich wzajemne położenie jest na wagę złota (zrobię albo nie). i nie dotyczy to tylko początkujących modelarzy. Wystarczy, że ktoś budujący na przykład samoloty zechce przerzucić się na pancerkę.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
07-03-16 07:28  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

A mnie wkurzają bezmyślnie porozrzucane na arkuszu części. Na przykład jakieś tulejki ułożonej w poprzek włókien nie mogę ukształtować bez łamania kartonu. W jakiś jednokolorowych częściach, np. czarny komin na statku, można to potem pomalować, ale jak ktoś robi chociażby miga w standardzie to współczuje.

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
07-03-16 15:59  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

Ja nie lubię niedokładności w modelu tzn nie chodzi o spasowanie części tylko o dokładność odwzorowania oryginału. Zdaję sobie sprawę że kosztem tzw. sklejalności konieczne jest stosowanie uproszczeń ale nie powinno to skutkować zachwianiem proporcji modelu czy wielkości elementów.
Ze swej strony od projektanta oczekiwałbym obok zmysłu rozbieralności pierwowzoru na konkretne bryły także i znajomości konstrukcji oryginału, bo w końcu modelarstwo polega przede wszystkim na jak najwierniejszym odzwierciedleniu rzeczywistości w miniaturze.

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
07-03-16 18:57  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Co do rysunków i tych renderów całych to myślę, że rozwiązanie jest bardzo proste. Zarówno zwykłe rysunki aksonometryczne, rzuty oraz rendery powinny być kolorowe. Ot co. Mam ja przed oczami Spirfire'a z ProArte przed nosem i tam Pan Pacyński zastosował takowy manewr. Znany ze skąpych i mało czytelnych rysunków tym razem spróbował coś zmienić. Rysunki montażowe (przekroje i rzuty wręg) zrobił kolorowe. Kontury są czarne, wręgi czerwone a jeszcze coś tam zielone. Bardzo to się dobrze komponuje i wzorowo ułatwia czytanie rysunku takiego. Oby tak dalej. Jestem na tak. Świetny kierunek!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024