FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-03-16 14:11  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Waldemar   

A dla mnie irytującym rozwiązaniem jest drukowanie 2,3,5 mm kółeczek do wycięcia nożyczkami.My modelarze mamy w swych zasobach wycinaki rożnego rodzaju, którymi te części wycięlibyśmy z arkusika w kolorze modelu.Nie stanowi to oczywiście problemu,gdy mamy zapas koloru, ale nie wszędzie on się znajduje.

 
06-03-16 14:39  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

A dla mnie irytującym rozwiązaniem jest drukowanie 2,3,5 mm kółeczek do wycięcia nożyczkami

To jeszcze jest do zrobienia. Zdarzają się modele, w których trzeba wyciąć kółeczka średnicy ~1mm podklejone tekturą grubości 1mm. Dla mnie jest to niewykonalne.

--
pozdrawiam
Piotr


 
06-03-16 15:01  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Waldemar - nie przesadzaj, nie dajmy się zwariować. Po pierwsze takich części nie wycina się nożyczkami, a po drugie trzeba by mieć zapas wycinaków o średnicach stopniowanych co 0,1 mm, a przydałby się pewnie jeszcze dokładniejsze. Błędem byłoby chyba NIE drukowanie takich elementów...
Halogen - specjalnie dla Ciebie, nr 126 BM, Ił-2 Sturmovik...

A co do irytujących elementów - dodam swoje "3 grosze": często projektuje się małe elementy (gabaryty w zakresie kilku milimetrów) z paskiem o szerokości w okolicach 1 mm który służy do oklejenia tego elementu po obwodzie. Tak jakby nie można było tego podkleić odpowiednią tekturą i uzyskać potrzebną grubość. Przy jednym, dwóch elementach jest to do zrobienia, ale 56 kopułek gniazd zaworów w silnikach gwiazdowych to już mało śmieszne. Wystarczy podać docelową grubość elementu...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
06-03-16 18:49  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kilminster tak konkretnie to na pokazanych przez ciebie rysunkach 3D to którą część nie wiesz gdzie przykleić i jak ma wyglądać po sklejeniu ?

Jeżeli się coś krytykuje, a Zbig robi to po raz enty to powinno to mieć jakieś podstawy, bo inaczej to jest tylko puste gadanie.
W czasach przed komputerowych projektanci modeli mieli różne style rysowania i też trzeba było się przyzwyczaić.

 
06-03-16 19:06  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Np. 12.5...

Ale nie chodzi o szczegóły. Są rendery lepsze i gorsze, tak samo zresztą jak rysunki. Z tych gorszych renderów, jeżeli są źle wydrukowane naprawdę trudno jest odczytać zamiar autora. Nie oznacza to, że modelu nie da się skleić, co to to nie, od czego wszak bystry umysł ? Mnie rendery specjalnie nie przeszkadzają, są też bardzo dobre, a cała dyskusja podobna będzie do tej o "wyższości Świąt..."

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
06-03-16 19:23  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Waldemar części takie jak kółka 2,3,5mm i inne takie muszą być bo to jest część ze swoim numerem która ma gdzieś miejsce a jak ją ktoś wykona to już jego sprawa czy wytnie nożyczkami czy wybijakiem.
Środki okręgów być powinny bo nie jest to problem dla projektanta ale też łatwo można je samemu zrobić.
Rurki pełne powinny być na cienkim papierze a puste na kartonie.
Dla mnie fajną rzeczą był by spis części z uwzględnieniem na którym arkuszu się znajdują, zarówno w modelu i zestawie części laserowo wycinanych.
Druga sprawa to zwrócenie dużej uwagi na temat podklejania części i opis czy podkleić kartonem np 1mm czy podkleić kartonem do grubości 1mm. Papier na którym wydawane są modele ma średnio 0,22mm, jeśli mamy część podkleić obustronnie wychodzi 1,5mm a pasek do oklejenia ma 1mm szerokości.

 
06-03-16 20:01  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wytrącę i ja swoje "trzy grosze":
1. rysunki naciągów w dwupłatach zróżnicowane kolorem np. czerwone - front, niebieskie - tył, zielone - poprzeczne
2. zamieszczenie rys. w skali 1: 1 tzn. w oryginalnej wielkości skali modelu (1 :33, 1: 25) niektórych elementów konstrukcyjnych (np. stelaż podwozia, kozły nakadłubowe, kratownica kadłuba).

 
06-03-16 20:10  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Ja nic nie dodam ponieważ moje stare wycinanki są tak ubogie w części , że trudno mi szukać dziury w całym , na szczęście . Nowsze wydania to już inny dla mnie świat . Ale i tak przyłączę się do apelu o poprawę standardu w drukowanych modelach . Wszak każda opinia i uwaga jest cenna , warto sobie , wzajemnie pomagać , projektanci i odbiorcy ...

 
06-03-16 20:36  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No właśnie chodzi o szczegóły - odszukuję na arkuszach część 12.5, patrzę na miejsce gdzie ma być przyklejona... no w czym problem ? W dzisiejszych czasach co za problem jest poszukanie zdjęcia, czy rysunków wspomnianego Iła jeżeli już czegoś nie widać na rysunkach ?
W sumie oczywiście można wiele zmienić w wydawaniu modeli kartonowych tylko potem nie narzekajmy, że modele drożeją o 5 złotych : )

 
06-03-16 20:47  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

A ja nie rozumiem jaki jest problem, żeby na renderach zrobić czarne krawędzie części a wypełnienie białe. To jest kilka dodatkowych kliknięć, a takie rysunki są dużo bardziej czytelne.

--
pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024