FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-03-16 19:40  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Podzielam zdanie, że części do zwijania(rurki) powinny być drukowane na cienkim papierze.

 
05-03-16 20:31  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

I dobrze byłoby napisać obok, jaką średnicę ma mieć dany element po zwinięciu.

--

 
05-03-16 20:57  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Refal   

Zgadzam się z tym, że elementy zwijane powinny być drukowana na papierze. Dla mnie szczytem jest określenie: należy rozwarstwić karton. No to jest przesada. Od siebie to nie podoba mi się że czasami wręgi lub inne elementy są drukowane na okładce, ale wydawca da dwie kartki ze swoją ofertą w środku, czasami nawet kolorową na kredowym papierze. A podobno koszty druku są duże

 
05-03-16 20:59  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ramolot słuszna uwaga, że nikt jeszcze na to nie wpadł :)

 
05-03-16 21:21  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
radett 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 1
 

ja przy elementach zwijanych stosuję podawanie średnic wałków/prętów na których dany element najlepiej zwijać

--
Prawdziwy krytyk cnoty się nie boi... :D
http://paprykarzmodelarski.szczecin.pl/
forum modelarskie II RP : http://forum.asg.koszalin.pl/viewforum.php?f=168&sid=bde8111b43a1f0b898b514234de2056e

 
05-03-16 21:42  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
lajkonik 

 

Zgadzam się z przedmówcami,sklejam parowozy różnej maści i skali właśnie jestem na etapie sklejania parowozu w skali 1/45 jednego z wydawnictw (BR52) od samego początku bez mierzenia ,dopasowywania ,korekt przy budowie samego parowozu efekt byłby marny .Zacząłem składanie tendra do owego zacnego parowozu i już przy sklejaniu beczki wodnej niestety babol za babolem za długie nie dopasowane etc etc........

--

 
05-03-16 22:04  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Lajkoniku mylisz dwa pojęcia : irytujące rozwiązania projektowe to nie to samo co błędy projektowe.

 
06-03-16 10:50  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

- Tak jak koledzy wspomnieli środki okręgów do wycięcia i ich średnica by się BARDZO przydały.
- Numeracja na arkuszach z częściami często naniesiona jest tak, że nie wiadomo której części dany nr dotyczy. Mogłyby być jakieś kreseczki lub strzałki od numeru do konkretnej części.
- Zamiast instrukcji pisanej mogłoby być więcej rysunków montażowych. Ja tej instrukcji pisanej nigdy nie czytam, a rysunków montażowych przeważnie jest za mało lub są bardzo słabe.
- Porozrzucane numery części / bałagan na rysunkach montażowych. Nieraz dobre 10 min. siedzę i szukam gdzie jest część o danym numerze.
- Ostatnia strona okładki dobrze jakby była w postaci arkusza z tektury gr. 1mm. Wtedy model się nie gniecie i jest z czego wycinać wręgi. Jednocześnie pierwsza strona okładki mogłaby być wtedy z papieru gorszej jakości. Na co komu te kredowe okładki wysokiej jakości?
- W instrukcji przydałyby się zdjęcia oryginału, jakiś rys historyczny, numeracja kolorów RAL lub podanie np. nr farby humbrol. Ciężko jest nieraz dobrać farbę "na oko" zarówno do retuszu jak i do malowania całości.
- Dobrze by było gdyby w instrukcji pojawiały się rysunki w rzutach z każdej strony, nie tylko rysunek z boku. Rysunek taki powinien być w skali modelu lub w jakiejś normalnej skali np żeby można było sobie powiększyć x2.

--

 
06-03-16 12:22  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ile razy jeszcze przeczytamy na forum te teksty o genderach z których nic nie wynika -minęło już kilka dobrych tygodni jak poprosiłem o wskazanie rysunków w 3D z modelu klejonego na forum na których ponoć nic nie widać i do tej pory cisza.

Tak w temacie to proponuję wskazywać na irytujące rozwiązania projektowe z wydanych w ostatnim czasie modeli, powstanie tego tematu dotyczy modelu wydanego było nie było 9 lat temu, od tamtego czasu coś tam się jednak w wydawaniu modeli kartonowych zmieniło.

Tu przykład, że projektanci słuchają jednak sugestii modelarzy https://imgdepo.com/show/9026002

Post zmieniony (06-03-16 12:26)

 
06-03-16 13:40  Odp: Irytujące rozwiązania projektowe
rysiu62   

Słuchali , słuchali i wydumali - czarne zamiast białego.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024