FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
11-01-16 13:22  Odp: [R] Messerchmitt BF-109E3 proArte
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Kilminster - oczywiście lotki do kolejnej sesji poprawię bo są ruchome.
Mariusz - chyba do dołowania, bo takiego poziomu to mi jeszcze daleko ;-)

 
11-01-16 13:49  Odp: [R] Messerchmitt BF-109E3 proArte
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tak mnie kusicie, ze zaraz swojego "Szwajcara" z Bumaznego wyciagne... ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
11-01-16 14:45  Odp: [R] Messerchmitt BF-109E3 proArte
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

No to dawaj zrobimy taką wystawę szwajcarskich serków ;-)

 
02-03-16 22:47  Odp: [R/G] Messerchmitt BF-109E3 proArte
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

I w sumie koniec modelowania......Z góry przepraszam za światło i grę cieni ale nie mam na razie innego. Gdy model był na ukończeniu postanowiłem na próbę zrobić go w wersji a'la latającej ;-) Z pleksi powstała podstawka, którą wmontowałem w kadłub samolotu a podwozie zrobiłem w wersji chowającej. Podsumowując model można uznać za udany, bardzo dobre spasowanie części, części w jednakowych kolorach, są też elementy waloryzujące (ruchome klapy). Myślę, że wydawnictwo z jego modelami warte jest zainteresowania. Model można wykonać na wyższym poziomie niż prezentowane moje wypociny ale dla mnie to był taki model odpoczynkowy i testowy na caponowanie, podstawki z pleksi, niedomknięte podwodzie etc. Po wypoczynku pora wrócić do pancerki ;-)

 
02-03-16 23:08  Odp: [R] Messerchmitt BF-109E3 proArte
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Sympatyczny ten Messer, trochę ta antena nie naciągnięta i leciutko niedokładnie ukształtowane krawędzie natarcia, ale to pikuś. Mnie nie odpowiada ta prezentacja jednak. Jak model chowa podwozie to ma pilota w środku i obracające się śmigło. To nadaje prezentacji dynamiki. A tutaj wyszło trochę sztucznie plus (wg mnie) niefortunne, równoległe ułożenie łopat śmigła i goleni (3 zdjęcie). Jakoś mi to nie "leży". Sam model, jak napisałem jest OK.

--

Post zmieniony (03-03-16 09:00)

 
03-03-16 08:41  Odp: [R] Messerchmitt BF-109E3 proArte
kari   

bardzo sympatyczny modelik, ... gratuluję.
... uważam, że sposób prezentacji ciekawy, oczywiście uwagi Kilminster'a jak najbardziej na miejscu.
... od siebie dodałbym, aby golenie chowały się niesymetrycznie; tak odbywało się w oryginale:
https://45.media.tumblr.com/616df222a9d5c73cc12ccb564377ae97/tumblr_mzav062jVP1sl27r8o1_r4_1280.gif
... dodałoby to modelowi dynamiki i autentyczności.
---------------------------------------------------------------------------

 
03-03-16 09:31  Odp: [R] Messerchmitt BF-109E3 proArte
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Bardzo ładnie. Mam ten model ale w wersji hiszpańskich faszoli.

Chyba jednak zrobiłeś ten sam błąd co ja ze swoim P.24 z tego samego wydawnictwa. Lakier jest zbyt błyszczący. Choć mój miał być matowy według producenta. A może to nie kwestia lakieru tylko papieru? Może wszystkie modele z tego wydawnictwa łapią połysk bez względu na rodzaj lakieru;) To oczywiście żart.

Jakiej firmy masz lakier? Jestem ciekaw bo mam wrażenie, że efekt malowania jest dokładnie taki jak u mnie.

 
03-03-16 10:14  Odp: [R] Messerchmitt BF-109E3 proArte
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

No z tym chowaniem goleni to sam byłem zaskoczony, że taki tam patent był stosowany. Oczywiście Kilminster masz rację co do tego niefortunnego ułożenia łopat z goleniami , myślałem nawet by zrobić śmigło w ruchu z pleksi ale jakoś nie miałem powmysła jak to dobrze wykonać. Kalafior model był tylko caponowan-y , to był taki test capon kontra lakier akrylowy. wg mnie lepsze efekty daje capon, lepiej mi się kształtowało papier aczkolwiek przy caponie miałem smugi a jak akrylem kryłem arkusze to ich znowu nie było ;-)

 
03-03-16 14:37  Odp: [R] Messerchmitt BF-109E3 proArte
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Golenie przy starcie chowają się niesymetrycznie w bardzo wielu samolotach w wyniku efektu żyroskopowego wywoływanego przez kręcące się koła. Wydaje mi się, że przy lądowaniu powinny otwierać się symetrycznie, ale nie udało mi się znaleźć nagrania które by to potwierdzało.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024