FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
27-10-03 17:02  Re: [pytanie] jaki jest według was najlepiej wydany model?
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Do Stuga. Mi się mimo wszystko wydaje, że pytanie jest dobrze postawione. Co mi z tego że model jest dobrze opracowany, skoro z różnych przyczyn jest niesklejalny. A celem tej ankiety jest to, aby modelarze wiedzieli jaki model warto skleić, z tych, których jeszcze nie kleili, a stare dobre opracowania dzięki temu nabierają popularności np. ten Mig-29 z Design.

 
27-10-03 22:38  Re: [pytanie] jaki jest według was najlepiej wydany model?
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zgadzam się z Tobą w tym ustępie:))) Tyle tylko, że opracowanie to niejako sam goły model, bez instrukcji, rysunków itp.:) Natomiast wydanie modelu to wszystko - włącznie z okładką - co z tego, że jest dobrze wydany, na dobrym kartonie, z pięknymi rysunkami, długim opisem itp itd, skoro się nie da skleić:) Inaczej mówiąc - za opracowanie odpowiada autor, a za wydanie wydawca modelu, więc to samo to to nie jest.

A tak naprawdę troszkę się droczę, bo myślę, że nikt czytający ten wątek nie ma wątpliwości o co Ci chodzi;))) Wątek dobry, tylko szkoda, że w większości to samoloty....:))) jak widać odpowiedzi też są tendencyjne;)))

Pozdrawiam serdecznie:)

StuG

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-10-03 22:55  Re: [pytanie] jaki jest według was najlepiej wydany model?
dragon 

 

Chyba się wychylę.Starsi koledzy pamiętają pewnie MM pt Pilot-20.
Tam wszystko pasowało.Miło było go sklejać.

 
27-10-03 23:16  Re: [pytanie] jaki jest według was najlepiej wydany model?
dragon 

 

,,King George V,,z MM..to była rewolucja!!!!!!

 
28-10-03 05:08  Re: [pytanie] jaki jest według was najlepiej wydany model?
Mirek 



 - 2

Pisze tylko o tych ktore skleilem:
Zero z MM Mistewicza (poezja)
PZL Kruk z MM (na tamte czasy fantastyczny model)
oddalbym glos i na A-10 ale on wymaga troche pracy zeby wzmocnic konstrukcje skrzydel - jedyny slaby punkt opracowania

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
28-10-03 07:42  Re: [pytanie] jaki jest według was najlepiej wydany model?
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No to już mamy
4 głosy na A6M2 Zero z MM
2 głosy na Mig 29 z Design, Ki-43 i na Hetzera

Głosować, głosować bo powoli rysuje się już dość duża przewaga Zera nad innymi modelami.

 
29-10-03 00:44  Re: [pytanie] jaki jest według was najlepiej wydany model?
Darczano   

Ja jestem za Mig-29 i F-5E z Design . Pamietam na owe czasy modele te były wypasami , do dzisiaj trzymają fason porównując dokładność wykonania, wydania, i sklejalności do terażnieszych wydawanych , często je nawet wyprzedzając i pozostawiając w tyle .
Po prostu zostały po mistrzowsku wykonane , szczególnie 29-ty .

 
29-10-03 09:40  Re: [pytanie] jaki jest według was najlepiej wydany model?
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

4 głosy- A6M2 Zero z MM
3 głosy- Mig 29 z Design
2 głosy- Hetzer z Mikro Model, Ki-43

No a ciekawy jestem gdzie są modele z GPM oraz okręty? Postanawiam oddać jeszcze jeden gło, ale tym razem na okręt, bo biedne pływadełka na razie nie mają miejsca w czołóce. A więc oddaje swój głos na Groma z MKF. Jeżeli nawt już oddaliście głos w ankiecie to możecie jeszcz4e głosować, ale musi to być głos oddany na jakiś okręt, bo fani żeglugi będą zawiedzeni wynikam ankiety.

 
29-10-03 10:35  Re: [pytanie] jaki jest według was najlepiej wydany model?
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chyba niektórzy nieco przesadzają.
Penelopa z MM była beznadziejnie opracowana i wydana (dno dna). Burza jest najwyżej średnia. King George V z MM w skali 1:300 wyróżnia się chyba tylko ilością części (bodaj 1400). Ma ewidentne błędy w kształcie kadłuba i nadbudówek, a wydanie jest na poziomie właściwym dla MM (m.in. malowanie z kreskówek dla dzieci). Jak można stwierdzić, że to najlepiej wydany model, jeżeli jest Prince of Wales z GPM, który nawet z pewnymi usterkami jest O NIEBO lepszy. To nawet trudno ze sobą porównywać.
Jeżeli chodzi o modele pływadeł to głosowałbym na:
- "AGASSIZ" w skali 1:100 z Modelika (po poprawieniu malowania, byłaby to, moim zdaniem, absolutna perła modelarska, naprawdę prawdziwa redukcja ! )
- "REGULUS" i "ALBATUN" (ten drugi z zastrzeżeniami) z FM (uwagi jak wyżej, a do tego orginalny, "egzotyczny" temat)),
- ostatnie opracowania Halińskiego (wiadomo) i "WICHER" w skali 1 :100 (za skalę opracowania, do dziś unikalną dla tej tematyki i za poziom naturalnie też)
- "BELLE POULLE" z Shipyardu, bardzo interesujący, drobiazgowy projekt, utrzymuje w napięciu już podczas studiowania, jak najlepszy triller i zawsze z zakończeniem romantycznym, kontrowersyjne malowanie, najlepsze opracowanie żaglowca, jakie znam,
- "BELFASTA", "PORTLANDA" i "NAGATO" z FM, solidna robota, przejrzystość opracowania, bardzo dobra sklejalność
Najlepiej wydany przez MM statek to pewnie "HALNY" w skali, UWAGA 1:50 !!! Model który dawniej (jak byłem młodszy) wygrywał wszystkie konkursy z olbrzymią przewagą nad konkurencją. Lustrowałem osobiście oryginał (tj. bliżniaczą jednostkę bodaj "Passat") we Władysławowie i nabrałem jeszcze większego szacunku dla tego opracowania. Odwzorowanie osprzętu i wyposażenia w 100% ! Poza wnętrzami jest PO PROSTU WSZYSTKO. Ma jedną wadę: brak wnętrza sterówki.
Wszystkie wymienione opracowania mają dobre, bardzo dobre, bądź rewelacyjne opisy, rysunki itd. Polecam każdej starej i młodej wydze modelarskiej.
Pozdrawiam

 
29-10-03 11:03  Re: [pytanie] jaki jest według was najlepiej wydany model?
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Włodek, przecież dragon napisał , że King George V to była rewolucja a nie rewelacja. I w tym się zgodzę, jak na owe czasy model był super, ilością części porównywalny do niejednego modelu w 1:200. Temat też, jak na czasy schyłkowej komuny, niespotykany.

Z tych okrętów które skleiłem nie zagłosuję na żadnego, bo wszystkie to starocie, które na pewno są gorsze od tych najnowszych, a z niesklejonych niech będzie "La Belle Poule", dla mnie uratował honor Shipyardu, po beznadziejnie wydrukowanej Bellonie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024