FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-02-16 21:13  [P]Kalki poziomu zanurzenia.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć,

Jest ktoś, kto robi coś takiego? Spotykam się często z produkcją kalek na konkretny wóz jeśli chodzi o pancerkę a może udałoby się coś wymyślić dla łokrętowców?
W zasadzie nie pogardziłbym "stemplem" fototrawionym choć bezpieczniejsze wydają się kalkomanie.

--

Post zmieniony (29-02-16 21:31)

 
29-02-16 22:14  Odp: [P]Kalki poziomu zanurzenia.
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Łukasz już o tym myślałem i jest szansa, ale to trochę potrwa.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
01-03-16 01:02  Odp: [P]Kalki poziomu zanurzenia.
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łukasz, a masz jakieś doświadczenie z tampodrukiem diy? Bo chodzi mi to po głowie od jakiegoś czasu, jako myśl niezagospodarowana :-) Technikę od teorii znam, pytanie o praktykę i dobór farby.

--


 
01-03-16 08:20  Odp: [P]Kalki poziomu zanurzenia.
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mario, z tamponem mam do czynienia od początku lat 90-tych. Od 1994 - do 1997 miałem własną Tamponiarkę. Do dzisiaj robię usługowo matryce do tampondruku w ramach własnej działalności usługowej ( jako dodatek do studia graficznego i studia foto). Odpuść sobie tą technologię, w tym zastosowaniu to strzał we własne kolano ...

 
01-03-16 10:00  Odp: [P]Kalki poziomu zanurzenia.
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wydaje mi się, że w tym konkretnym przypadku, najrozsądniej byłoby zrobić to na bardzo dobrej atramentówce na dedykowanym papierze do kalkomanii. W przypadku tamponu koszt wykonania będzie jednak wysoki, nawet biorąc pod uwagę wykonanie do druku matrycy fotopolimerowej (wodnej). Do tego dochodzą jeszcze pewne problemy techniczne przy druku na kalkomanii, poczynając od podrywania podłoża przez tampon... wielkość nadruku w aspekcie wielkości matrycy jak również samego tamponu etc. Jak kogoś to interesuje to mogę dokładnie wytłumaczyć telefonicznie, bo pisania za dużo ;-)

 
01-03-16 10:24  Odp: [P]Kalki poziomu zanurzenia.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja nawet myślałem, żeby zrobić blaszkę foto jako stempel i odbijać druk na folii. Jeśli zastosować farbę, która schnie dłużej niż np. akrylowa to dałoby się ją jeszcze skutecznie z folii przenieść na docelowe miejsce.
Pisząc fototrawioną mam na myśli bardziej grawerowaną jak np. ryfle.

Mało tego, urodził mi się nawet pomysł wykorzystanie takiej blaszki jako matryca do odciśnięcia w poszyciu burty. Jeśli odpowiednio zaimpregnować przed tym karton to można by z powodzeniem wypełnić zwykłą nawet Pacrtą miejsce odciśnięcia a nadmiar zwyczajnie zetrzeć. Choć to raczej mało prawdopodobne żeby było 100% skuteczne.

--

Post zmieniony (01-03-16 10:29)

 
01-03-16 11:45  Odp: [P]Kalki poziomu zanurzenia.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,na tym modelu są chyba kalki,może w plastikach,może autor modelu?pozdrawiam Marek

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=421&t=37147

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
01-03-16 12:33  Odp: [P]Kalki poziomu zanurzenia.
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To patrząc na link podpięty przez Marka, to chyba jednak tylko kalkomania. Położenie na takiej powierzchni przy użyciu płynów MicroSet i MicroSol to pikuś pod warunkiem, że kalka reaguje z tymi płynami (akurat te najlepiej mi się sprawdzają).
Natomiast z punktu technicznego, na burcie śródokręcia nawet tamponiarką nie da się tego bezpośrednio zadrukować, a przecież ta technologia z założenia umożliwia druk na nierównych powierzchniach. Na części rufowej i na dziobie - bez większych problemów.

 
01-03-16 12:47  Odp: [P]Kalki poziomu zanurzenia.
Boro 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam

Kalkomania na USS Helena 1:200 z Domu Bumagi:



Znajomy korzystał z usług firmy MF-Zone i sprawiał wrażenie zadowolonego ;)
Firma Techmod również zajmuje się kalkomaniami, aczkolwiek nie testowałem ich.
Kalkomania jest wygodna, ale wymusza przygotowanie podłoża i późniejszą obróbkę. Inaczej w widoczny sposób będzie wystawać nad powierzchnię modelu, tworząc charakterystyczny schodek.

--

Post zmieniony (01-03-16 12:48)

 
02-03-16 10:36  Odp: [P]Kalki poziomu zanurzenia.
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

W 1:100 nieźle sprawdzają się ogólnodostępne cyferki fototrawione.
Tu Aber (zdaje się 1,5 mm):


--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024