FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
23-02-16 09:18  Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tadziu, co do BCG to naczytałem się już teorii na jego temat tyle, że głowa pęka.. Jedni go wychwalają, inni przeklinają a prawda wynikająca z mojego akurat doświadczenia odnośnie tego badziewia jest taka, że po prostu trzeba się nauczyć jak toto obsługiwać. Jak metodą prób i błędów dojdziesz do wprawy to nie zdziw się, jak wpadniesz kiedyś na pomysł by nim całe części impregnować i o dziwo uda Ci się ;) ja tak mam. Kleję nim dużo "na styk" - smaruję krawędzie, czekam aż całkiem wsiąknie i wyschnie, smaruję jeszcze raz delikatnie aby tylko je zwilżyć i chwyta od razu całkiem solidnie. Nadaje się też do podklejania w co wielu nie wierzy ale da się, to kwestia podklejania tym samym papierem ( np. blok techniczny jak podkleisz tekturą "piwną" to zawsze się wygnie, nawet po tygodniu leżakowania pod obciążeniem) bez wspomagania wyższą temperaturą. Impregnować jak wspomniałem też nim można, tylko dla odmiany przy wysokiej temperaturze i szybkim odparowaniu. Do Impregnacji najlepszy jest jednak moim zdaniem Domalux Capon ale śmierdzi. Dobre są też fiksatywy w sprayu ale stosunkowo drogie i dostępne raczej w sklepach dla plastyków. Można też impregnować lakierem do włosów w sprayu, ale długo utrzymuje się specyficzny niezbyt męski zapach a poza tym, po każdym z tych środków trudniej kleić BCG. Nie testowałem sprayów akrylowych więc siłą rzeczy nie wiem czy się nadają. Co do retuszu zaś, to ja bym Ci polecił na początek najtańszą opcję- akwarele. Jako, żeś jak mniemam starszy rocznik, "przedgimnazjalny" :P To będziesz wiedział co z czym pomieszać by wyszło jak trzeba ;) A skoro jesteś z Wrocławia, to szukaj Wrocławskich Anarchistów Kartonowych, Oni Cię naprowadzą na dobre tory ;) a znajdziesz ich najpewniej pod torami :D u Misia na ul. Wojciecha Bogusławskiego 95 ;)
PS: Dopóki U Misia nie spróbujesz placka po węgiersku to kulinarnym ignorantem pozostaniesz na forever, że o grzechu już nie wspomnę ;)
Pozdrówka

--

Post zmieniony (23-02-16 09:21)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Technika] Klej, impregnacja, retusz. Kilka pytań od początkującego...  nowe
Tadeusz Modelarz 15733 22-02-16 21:07
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Kilmister 1100 22-02-16 21:26
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Seahorse 830 22-02-16 21:31
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
mrówka 960 22-02-16 21:59
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Petrov 974 22-02-16 22:03
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
killy9999 791 22-02-16 22:58
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
TLB 810 23-02-16 01:02
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Kapitan 787 23-02-16 07:49
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
bathory 723 23-02-16 08:25
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Jaroslav 872 23-02-16 09:18

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024