FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
23-02-16 07:49  Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

1. Tak jak przedmówcy, ja najczęściej używam dwóch rodzajów: wikol Magic i polimerowy od Dragona. Polimerowy nie rozmiękcza kartonu, więc jest dobry do klejenia dużych powierzchni, szczególnie naklejania poszycia na wręgi. Cjankoakrylowy (super glue, kropelka) do nasączania krawędzi, klejenia drutów i detali.
2. Po pierwsze: Pactra to akryle, Humbrol emalie. Akryle bezwonne, nieszkodliwe, natomiast emalie mają swój zapaszek:) Pactry nie polecam, natomiast ostatnio przerzuciłem się na akrylowe Revelle. Wg. mnie bardzo dobre (do malowania dużych powierzchni) do retuszowania trzeba rozcieńczyć. Tamyia jest podobno bardzo dobra, szczególnie biała, chociaż nie próbowałem. Jakbyś chciał malować, to na rynku jest bardzo dużo farb różnych producentów: http://www.mojehobby.pl/catalog/Farby.html
Do tego washe, pigmenty i inne cuda wianki:) No ale to jedynie do malowanych.
3. Nigdy nie lakierowałem, więc nie wypowiem się.

--

Post zmieniony (23-02-16 09:11)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Technika] Klej, impregnacja, retusz. Kilka pytań od początkującego...  nowe
Tadeusz Modelarz 15728 22-02-16 21:07
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Kilmister 1100 22-02-16 21:26
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Seahorse 828 22-02-16 21:31
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
mrówka 960 22-02-16 21:59
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Petrov 974 22-02-16 22:03
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
killy9999 791 22-02-16 22:58
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
TLB 808 23-02-16 01:02
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Kapitan 786 23-02-16 07:49
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
bathory 723 23-02-16 08:25
 Odp: [Technika] Kilka pytań od początkującego...  nowe
Jaroslav 871 23-02-16 09:18

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024