FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-02-16 11:01  [R/G]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

GALERIA:












----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy kto zgadnie dostaje ode mnie monografie lotnicze spitfire cz. 3. Może się komuś akurat przyda, ja nie skorzystam. Fajnie by było gdyby to ktoś potem wystawił w aukcji dla Syriusza jeśli jemu też nie będzie potrzebne.

Myślę, że szybko odgadniecie.



Potem oczywiście zmienię tytuł wątku.
Ahoj.

Post zmieniony (18-07-16 08:12)

 
21-02-16 11:46  Odp: [R]Co to będzie - zagadka z nagrodą
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

No kurka, myślałem, że chociaż ktoś się zdąży pomylić;) Refal był pierwszy. Gratuluję zwycięstwa w tym arcytrudnym konkursie. Rzuć na maila dane to ci wyśle monografie. Jak pisałem, będzie miło jeżeli ci się zbytnio nie przyda i wystawisz ją na aukcje dla Syriusza w następnej edycji.

Tak, więc to będzie Orzeł z MM/2008. Na razie zapowiada się bardzo przyjemnie.

 
26-02-16 08:24  Odp: [R]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Aktualizacja poparta dowodami w postaci zdjęć.

Kadłub wypiankowałem bo jakoś nie wierzyłem, że uda mi się położyć poszycie na te 2 mm wręgi. I chyba słusznie zrobiłem. Zacząłem oklejanie, na razie na sucho, aby przymierzyć czy wszystko pasuje. I muszę przyznać, że spasowanie stoi na naprawdę wysokim poziomie. Póki co niczego nie musiałem docinać ani sztukować, żadnych szpar ni ma. Tak więc jestem bardzo zadowolony.

A tak to wygląda aktualnie:







Chyba będzie dobrze:)

Post zmieniony (26-02-16 08:28)

 
01-03-16 22:00  Odp: [R]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Skoro będziesz patrzył to chociaż miej na co.

Na początek jednak przestroga. Przed tym klejem. Ogólnie firma Dragon jest u mnie spalona od dawna ze względu na bardzo słabą jakość. Jednak ten klej przeszedł ich wszystkie dotychczasowe produkty. Dawno nie miałem w ręką takiego dziadostwa. Nie było nic innego w sklepie i zostałem poniekąd zmuszony do jego zakupu. Nie polecam. Nie ma żadnych zalet, same wady.


A co do Orła. Przykleiłem całe poszycie denne. Wyszło całkiem nieźle. Jest kilka szpar, jednak mają poniżej 0,5 mm, myślę, że da się je zalać wikolem i będzie dużo lepiej. Podział blach, tak jak napisał ZbiG, pierwej sort.



Teraz to coś na dnie (stępka?)
Wręgi bynajmniej jakieś koślawe. Tylko jedna pasowała kształtem do kadłuba.



Zrezygnowałem z wręg i zrobiłem po swojemu. Usztywniłem kartonem, dodałem paski łączące i pomocnicze na kadłubie. I jakoś to wyszło.



I na gotowo.



Teraz czas na napęd i stery. Ale wcześniej muszę zrobić jakąś podstawkę.

Ahoj.

 
02-03-16 09:29  Odp: [R]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Widzisz ZbiGu, co do tych okienek, nie jest to chyba do końca klasyczne zaniedbanie projektanta. Wydaje mi się, że chciał on nam ułatwić budowę. Gdyby zrobił okienka tam gdzie być powinny, to wypadłyby na fragmencie poszycia który trzeba nacinać i wyoblać. Możliwe, że zrobienie tego wówczas prawidłowo byłoby bardzo trudne. Stąd moim zdaniem taka decyzja o obniżeniu okienek - aby nie komplikować i tak trudnego do wyprofilowania elementu.

http://images.google.com/hosted/life/e4901a215955689c.html

 
24-03-16 09:49  Odp: [R]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Powróciłem do modelu. Niestety czasu bardzo mało.
Pokład dostałem bardzo ładnie wycięty z GPM. Pomazany został bejcą która w teorii ma zmieniać świeże drewno w stare. Na elementy dekoracyjne w domu działa bardzo dobrze. Na karton jak widać też nie najgorzej. Jestem z zadowolony z uzyskanego koloru.



Burty jak widać przerobiłem zgodnie z istniejącym trendem. Wyrzutni nie wykonywałem, są jak to mówią, niewyjściowe całkiem. Zresztą i tak bym ich nie otwierał bo to nie zabawka.



Gdyby czasu było więcej...

 
24-03-16 13:16  Odp: [R]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Czytać Panie, czytać. Nie namęczyłem bo to gotowy laserowo cięty z GPM. A, że nie wygląda jak oryginał, trudno. Grunt, że się nie namęczyłem;)

 
24-03-16 20:49  Odp: [R]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Obawiam się, że już go nie znajdziesz. Dawno nie jest dostępny.
Ale na pewno jest z gpm, więc jeśli mają przygotowany plik to może na zamówienie wypalą.

 
26-04-16 08:06  Odp: [R]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

"Idę jak burza". Niestety brak czasu. Model w dalszym ciągu nie sprawia problemów.

Niestety jest babol którego widać na dziobowych wyrzutniach torped. Opisałem od spodu części długopisem a dopiero potem zacaponowałem arkusze. No i niestety, tusz wchłonął tak głęboko w papier, że widać go po drugiej stronie :/ Nauka na przyszłość - ołówkiem!





Post zmieniony (26-04-16 11:57)

 
26-04-16 11:56  Odp: [R]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Purysta się odezwał, w osobie naczelnego ekscentryka językowego tego forum:]

 
26-04-16 13:27  Odp: [R]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Pianki użyłem złej. O ile pamiętam był to produkt marki Tytan. Niestety chyba nie była tak niskoprężna jak zachwalało opakowanie i skutkiem tego w kilku miejscach wzdłużnica się wyobliła.
Na przyszłość na pewno zastosuję tę samą której użyłem w Piorunie:
http://www.soudal.pl/pianki-montazowe/item/352-pianka-montazowa-genius-gun

Świetnie się spisała i ma bardzo dobry pistolet.

Post zmieniony (26-04-16 13:34)

 
27-04-16 08:08  Odp: [R]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Cóż mogę rzec, taki zamysł miał projektant. Przyklejone owe osłony są na pewno dobrze. Inaczej się nie da, są na poszyciu białe pola, sugerujące ustawienie, trzeba je nimi zakryć. Nawet otwory na wał są właśnie tak z boku jak zrobiłem. Więc tak musi być, według wycinanki oczywiście. A jak było rzeczywiście, chętnie zobaczę, jeśli ktoś ma jakieś zdjęcie.

 
27-04-16 09:15  Odp: [R]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

ZbiG, o poczuciu humoru można rozmawiać w cztery oczy. Pisanki na forach niewiele ci powiedzą o innym człowieku, jedynie nieco nakierują. A i o niezrozumienie łatwo w takich warunkach. Zapewniam cię, że poczucie humoru mamy raczej podobne(mimo różnicy wieku) jednak w internecie tego rzetelnie nigdy nie ocenisz.

 
23-06-16 07:40  Odp: [R]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Bardzo małymi krokami idę do przodu. Gdyby to była stocznia to chyba by już leciały kary za opóźnienia. Ale, że z zasady ma być to relaks w wolnym czasie, to tego się trzymam.

Na "pokładzie" jest już prawie wszystko.



Działko na razie na sucho. Pytanie czy to tak ma rzeczywiście wyglądać jak zrobiłem? W wycinance na żadnym rysunku nie jest to uwzględnione.

 
11-07-16 09:53  Odp: [R]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

To już powoli koniec. Zostało mi tylko olinowanie. Kiosk gotowy, uzbrojenie na miejscu, duperele na pokładzie też, flagi som. Można pływać i strzelać.

Pasuje wszystko całkiem nieźle. Jedyny błąd w opracowaniu to wręgi kiosku, które po wycięciu okienek wchodziły w ich światło, więc trzeba je było usunąć. Ale to drobiazg. Reszta naprawdę cacy.





 
11-07-16 10:04  Odp: [R]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Tak, chciałbym, w szeregu. Do tego flagi MKS wywiesić.

 
16-07-16 21:53  Odp: [R]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Model skończony. Ale niestety, muszę poczekać na słońce, żebyście nie marudzili.

 
18-07-16 08:12  Odp: [R/G]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Jak już powiedziałem, model gotowy. Słońca niestety przez weekend nie uświadczyliśmy, przynajmniej na warszawskiej Pradze. Ale jakoś to wygląda.

GALERIA W PIERWSZYM POŚCIE

Model bardzo przyjemny. Jak na MM to naprawdę świetnie spasowany. Można go zrobić szybciej i rzecz oczywista ładniej, ale ja niestety nie miałem dla niego zbyt wiele czasu przez ostatnie pół roku. Skala idealna dla takich jednostek, ilość i rozmiary części w sam raz, bez przesadywości w obie strony. Takie powinny być wszystkie modele. Aby Orłowi dodać trochę patyny trysnąłem go z aerografu błotkiem powstałym z mieszaniny białego spirytusu i farb olejnych.

Jak już słusznie zauważono, jedyny problem tej wycinanki to jej podobieństwo do oryginału. Nie jest to orzeł, jeno jakiś orlik tudzież orlątko.

Na koniec jeszcze porównanie z piorunem, który czeka na zakończenie adaptacji piwnicy na funkcję warsztatu. W obecnych warunkach nie mam jak się za niego zabrać, kapkę za duży:)



Post zmieniony (18-07-16 08:14)

 
19-07-16 12:02  Odp: [R/G]ORP Orzeł MM 7-8-9/2008 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Fakt, ta podwójna lina która wiedzie od kiosku na burtę kwalifikuje się do zmiany. Widziałem te twoje zdjęcia, ale o nich zapomniałem. Chyba spróbuję to przerobić. Choć boję się zawsze grzebania przy gotowym modelu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024