FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
06-01-16 17:02  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Maverick - spasowanie rzeczywiście jest świetne, z tym, że... to zasługa głównie projektanta modelu ;) Ja to tylko wycinam i sklejam ^^

Kalafior na prawdę nie masz się czego wstydzić ;) Klej dalej!

Dziękuję Grzesiu ;) Patrząc na ogół modelu z czystością w tym przypadku wyszło akurat średnio ^^ Co do drobiazgów- zwykle lubię takie rzeczy kleić, pod warunkiem, że są potem choć trochę widoczne :P

Marku zbiorniki w tym przypadku były klejone BCG na styk, łapiąc po kilka milimetrów. Głównie dlatego tyle zdrowia mnie kosztowały. :/ Podejrzewam, że ze sklejką można uzyskać bardzo podobny efekt, nie męcząc się tak przy tym ^^
Mam jeszcze dwie niesklejone sztuki, możliwe, że zrobię próbę i sobie porównam :P
Co do wyrzutni rakiet- mam dość mocno rozgrzebaną drugą sztukę, mogę spróbować zrobić zdjęcia krok po kroku. Ale na to pewnie przyjdzie jeszcze chwilę poczekać, przez najbliższe dni skupię się głównie na studiach :/

Dzięki Mariusz. Z linią lekko nie było, ale podejrzewam, że to pikuś w porównaniu do takiego silniczka, jaki przed chwilą nam zaprezentowałeś :D Szacun!

Pozdrawiam

--

 
15-02-16 19:19  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam w prawdopodobnie ostatniej aktualce przed galerią :D ^^
Dzisiaj będzie głównie o kilku drobnostkach, może zacznę od brakującego elementu podwozia, który delikatnie przerobiłem, coby nie był już taki płaski :P


Na drugiej fotce już na miejscu. Potem zacząłem dziergać drobne elementy do pylonów podwieszań, mające symbolizować takie coś:


Natłukłem tego 16 sztuk, by potem stwierdzić, że wyszły za małe :/ Ze sporą niechęcią zrobiłem powiększoną serię, widoczną na macie obok kapsla. Następnie zatrzymałem się na hamulcach aerodynamicznych- wymieniłem siłowniki? i dorobiłem chyba najprymitywniejsze z możliwych miejsca ich zaczepienia. Nie lubię jak mi takie elementy lewitują w powietrzu ^^ Wyciąłem też z drugiego egzemplarza nadrukowaną kratkę znajdującą się we wnętrzu. Niestety nie znalazłem żadnego zdjęcia oryginału, na którym widać otwarte hamulce, więc możliwe że większość mojej roboty w tym przypadku to czyste "science fiction" :-/


Na dyszy wylotowej uwypukliłem efekt nadruku:


Normalnie schowana jest ona głębiej, zdjęcie zrobiłem jeszcze podczas montażu.
Podobnie zrobiłem z elementami kół. Miałem przez chwilę zagwozdkę jak wyciąć charakterystyczny pierścień z kółeczek, ostatecznie posłużyłem się igłą 2,1 mm, co nawet trochę widać ^^


Tutaj drobna zmiana na jednej z anten?, na drugim zdjęciu brakujące wcześniej lufy i jakiś charakterystyczne, dorobione elementy:


Na koniec krótki opis budowy wyrzutni, mam nadzieję że wystarczy :)
Wyciąłem dziurki, jakimś cudem zwinąłem, potem przykleiłem te 5 wystających rurek:


Następnie stanąłem przed dylematem- czy najpierw powklejać resztę rurek i męczyć się potem z przyklejeniem następnego segmentu, czy na odwrót. Wybrałem opcję drugą- czy słusznie, pewnie już się nie dowiem ^^


Reszta budowy już chyba oczywista. Dziurki tradycyjnie zrobione igłą ;)


Pozdrawiam

--

Post zmieniony (15-02-16 20:49)

 
19-02-16 22:06  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Ale się pognieciłem... A ta wyrzutnia... mmmmm. Jak zwykle podziwiam z zapartym tchem i zadroszczę umiejętności.

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 
20-02-16 08:30  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Super czysto i dokładnie. Efekt końcowy będzie wspaniały. Czekam z niecierpliwością na galerię.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024