FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
19-02-16 08:47  [P] SN 61 Angraf-braki?
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Mam pytanie do posiadaczy modelu wagonu motorowego SN 61 wydanego przez wydawnictwo Answer. Pytanie moje jest z powodu braków w częściach, i to dość istotnych. Na razie odkryłem braki w podwoziu wagonu ( chłodnice pod pudłem cz.126+a, cz.128, cz.129+a brak połowy czyli 1 szt), we wnętrzu (brak 1 z 8 szt ławek pojedynczych cz.105 i 1 z 8 ławek podwójnych cz.104, brak lampy podsufitowej cz.33 1 z 12 szt.) i przy pudle (ramy okien drzwi cz.65 brak 2 z 6 szt, wywietrzniki dachowe cz.75 brak 2 z 8 szt.) Są to braki które dotychczas zauważyłem, czy brakuje jeszcze czegoś sprawdzę w wolnej chwili.
Ile arkuszy kartonu liczy wasza wycinanka? Moja liczy 20 i przypuszczam patrząc na braki (a nie są to części małe) że może brakować jednego do dwóch arkuszy. Być może przyczyny braków są inne, ale póki nie upewnię się o kompletności mojej wycinanki nie będę brał ich pod uwagę.
Prószę o odpowiedź dobrych ludzi (posiadaczy) lub dobrych i uczciwych (wydawca) o odpowiedź.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
19-02-16 10:00  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Co prawda nie jestem posiadaczem tej wycinanki, ale to dlatego, że jakaś dobra dusza odradziła mi zakup ze względu na błędy i brak niektórych części. A to znacznie utrudnia pracę komuś kto nie maluje modeli. Podejrzewam więc, że w Twoim egzemplarzu nie jest to kwestia braku arkusza.
Do tego wg opisów na stronach sklepów internetowych wycinanka składa się z 20 arkuszy "grubych" i 1 "miękkiego".

--
pozdrawiam
Piotr


 
19-02-16 11:37  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ceva tutaj jest chyba jedyny SN61 jaki widziałem sklejony w standardzie:
http://allegro.pl/wagon-spalinowy-sn-61-i5906010943.html
Możesz się skontaktować z gościem, może coś pamięta z budowy.

 
19-02-16 11:41  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
bathory   

Cześć Ceva.
Części 126 + 126a są na 15 arkuszu kartonowym, po środku, od strony grzbietu wycinanki.
Części 128 są na tym samym arkuszu (mając grzbiet wycinanki u góry to po lewej stronie części 126 + 126a) jedna pod drugą.
Części 129 (wentylatory - 2 szt.) są na 14 arkuszu kartonowym, a 129a to dwa czarne pasy ponad wentylatorami. Poniżej 129 są jeszcze dwa białe okręgi, które nie mają numerków a zakładam, ze są wręgami do wentylatorów.
Części 104 i 105 porozrzucane są po arkuszach 3, 5 i 7. Potwierdzam brak 1 szt. 104 i 105.
Moja wycinanka również liczy 20 arkuszy kartonowych.
Wg mnie cz. 33 to nie jest lampa podsufitowa tylko wewnętrzne poszycie dachu. Lampy podsufitowe to chyba 33a+33b+33c+33d. Części 33a, c, d są na arkuszu 9, natomiast 33b na 11.
Potwierdzam brak dwóch części 65
Na arkuszu 11 jest 6 części oznaczonych jak 75, a obok (ponad częścią 17**) jest element o innym kształcie również oznaczony jako 75. Części 75a** jest 8 sztuk, 75b* 16 sztuk. Ewidentnie brakuje 2 szt. części 75.

Post zmieniony (19-02-16 11:48)

 
19-02-16 12:14  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

bathory napisał:

> Cześć Ceva.
> Części 126 + 126a są na 15 arkuszu kartonowym, po środku, od strony grzbietu wycinanki.
> Części 128 są na tym samym arkuszu (mając grzbiet wycinanki u góry to po lewej stronie części 126 +
> 126a) jedna pod drugą.
> Części 129 (wentylatory - 2 szt.) są na 14 arkuszu kartonowym, a 129a to dwa czarne pasy ponad
> wentylatorami. Poniżej 129 są jeszcze dwa białe okręgi, które nie mają numerków a zakładam, ze są
> wręgami do wentylatorów.
> Części 104 i 105 porozrzucane są po arkuszach 3, 5 i 7. Potwierdzam brak 1 szt. 104 i 105.
> Moja wycinanka również liczy 20 arkuszy kartonowych.
> Wg mnie cz. 33 to nie jest lampa podsufitowa tylko wewnętrzne poszycie dachu. Lampy podsufitowe to
> chyba 33a+33b+33c+33d. Części 33a, c, d są na arkuszu 9, natomiast 33b na 11.
> Potwierdzam brak dwóch części 65
> Na arkuszu 11 jest 6 części oznaczonych jak 75, a obok (ponad częścią 17**) jest element o innym
> kształcie również oznaczony jako 75. Części 75a** jest 8 sztuk, 75b* 16 sztuk. Ewidentnie brakuje 2
> szt. części 75.
>
> Post zmieniony (19-02-16 11:48)

Bathory, mam inny układ arkuszy, elementy chłodnic i wentylatorów cz.126-129 znalazłem ale są one tylko jako jeden komplet a potrzeba dwa po jednym na stronę.
Lampy sufitowe mają rzeczywiście numery 33a-d co nie zmienia faktu że jednej z 12 brakuje.

Skoro w mojej wycinance nie brakuje żadnego arkusza oznacza to, że poszukiwanych części nie ma w ogóle w wycinance. Jestem ciekawy co w tej sprawie ma do powiedzenia wydawca, bo nie chciałbym na podstawie dotychczasowych informacji wysuwać pochopnych wniosków.

Piotr D., na tyle zauroczyło mnie wierne oddanie kolorów pudła wagonu (dosłownie jakbym widział wzornik RAL ) że nazwisko autora zeszło na dalszy plan, podobnie potraktowałem druk cyfrowy na widok którego normalnie występuje u mnie alergiczna wysypka. Model wydaje mi się nie za trudny, nie za duży, nie za prymitywny na tyle ciekawy że kusi aby go skleić.

--

Post zmieniony (19-02-16 12:27)

 
19-02-16 15:26  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
andrew260 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

u mnie też jest 20 arkuszy sztywnych i 1 miękki z częściami

--

 
19-02-16 23:14  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Potwierdzam, brakuje drugiego kompletu części do wentylatorów (cz.126-129).
Na szczęście jest to łatwe do naprawienia, można te elementy skserować zwłaszcza, że są czarno-białe.
Mimo wszystko takich błędów w modelu za 150zł być nie powinno.

--

 
20-02-16 08:44  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
bathory   

Braków nie powinno być w żadnym modelu, nawet w tym za 20 zł. Oczekuję, że wydawca zrobi erratę do pobrania ze strony wydawnictwa, bo co innego pozostało? Nam tylko podziękować Cevie za wnikliwość.

 
20-02-16 12:32  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
darekb 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

Mam ten model, ale nie sprawdzałem zawartości. Czas to zrobić.
Powiem tylko, że Angraf ma coraz więcej braków w modelach kolejowych (np. ET 22). Pełno braków jest też w nowym modelu Ty 51. Łukasz obiecuje dodruki arkuszy, ale z biegiem czasu nie wierzę w to.
Ciekawe, jak jest w innych wydawnictwa Answer/Angraf/ADW Model/MPModel?

--
Pozdrawiam, darekb
https://darek.net

 
20-02-16 13:03  Odp: [P] SN 61 Angraf-braki?
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Darekb, czy w Ty-51 i ET 22 części na arkuszach są dość gęsto upakowane i wszystkie arkusze są zapełnione częściami tak że nie ma już na nic miejsca?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024