FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-02-16 09:34  [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

A oto i one:
http://papermodeling.net/forum/viewtopic.php?f=9&t=134

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
10-02-16 10:41  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

No to ja przybliżę nieznającym języka ;-)

Nr 198 - holownik Generał Rajewski
Nr 199 - Cerkiew Kazania na Górze
Nr 200 - pancernik Sowietskij Sojuz
Nr 201 - niszczyciel Kapitan Saken
Nr 202 - duński pancernik Odin z 1874 roku
Nr 203 - hiszpański okręt liniowy San Felipe z 1690 r.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
10-02-16 11:06  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

San Felipe... . Dla mnie ... bomba:)
Ciekawe na podstawie czego i jak, ale to jest to.

Dzięki pawelewap za tak dobre wieści:).

 
10-02-16 11:29  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Autorem "San Felipe" jest Albert Drybnik, którego "Mayflower" ukazał się w M/M 1-2/1989.

 
10-02-16 14:41  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ten holownik jest nader interesujacy...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-02-16 14:50  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chyba czas zacząć zbierać materiały o "Kapitanie Sakenie" :D

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
10-02-16 19:08  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Na podstawie czego by nie było, to pinionżki na San Felipe trzeba składać... Ciekaw jestem skolko będzie "stał"... Niemniej przy zastoju naszego polskiego wydawnictwa, trzeba będzie zaopatrzyć się w sąsiednie żagle, bo ostatnimi czasy ładnie w tym temacie działają.

--
54323031

 
10-02-16 20:04  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

A mnie tam cieszy Odin:)

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
10-02-16 20:24  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No ten San Felipe to może, podkreślam może być hitem, wszystko zależy od odwzorowania faktur drewna i wiadomo spasowania- no popatrzmy jakie to cudo może być
http://www.modelships.de/Verkaufte_Schiffe/San_Felipe_2/Photos_San_Felipe_II.htm

 
10-02-16 20:45  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Ostudzę Wasze zapały. Doświadczeni pewnie wiedzą, a dla nowych w szkutnictwie nadmienię, że takiego żaglowca, jak "San Felipe" nie było. On nigdy nie istniał. To tylko wytwór wyobraźni projektantów. Po drugie, autor Dybnik Albert nie napawa optymizmem. On jest autorem HMS Mordaunt, a co to za kicha, to już zapraszam do mojego tematu. > http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=294900&t=294900&filtr=&page=1

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
10-02-16 21:15  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Agand 

 

Patryku a propos studzenia zapałów i bycia (czy też niebycia) owegoż świętego Filipa
- pierwsze z brzegu co mnie w łapki wpadło u wujka alfabeta:

http://www.modelshipmaster.com/products/tall_ships/San_felipe.htm
http://www.admiraltyshipmodels.co.uk/acatalog/San_Felipe_Detailed_Spanish_Galleon.html
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ships_of_the_line_of_Spain

:D

--
Pozdrówka
Agand

 
10-02-16 21:23  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Też nie wiem skąd takie wieści, że nie istniał, a w sumie, czy to pierwszy model, który by powstał na podstawie obrazu, szkicu ?

 
10-02-16 21:30  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Może i jestem ignorantem, ale czy istniał czy nie - ładny. Autor - posiadam Mordaunta i fakt, szał to nie jest - ale jak sam Patryku zauważyłeś, przy dodaniu od siebie można ładny statek zlepić i tego się trzymam :) Wcale się nie dziwię Twojej opinii na temat tego modelu, ponieważ po pierwsze lepisz w standardzie, a po drugie bardzo skrupulatnie podchodzisz do kwestii merytorycznych przy budowie - i podziw tu z mojej strony szczery i niezaprzeczalny - jednakże mnie na takie podejście do sprawy (póki co (?) ) nie stać, więc zarówno Mordaunt jak i San Felipe stanowią dla mnie nie lada interesujące łódki :)

--
54323031

 
11-02-16 22:30  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszardzie, a skąd " wykukałeś" tego Drybnika , jako autora modelu Mayflower w MM
1-2/1989 ??? Przecież tam "stoi " jak byk : autor opracowania Andrzej Karpiński !

 
12-02-16 15:46  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
rysiu62   

A T-34 "Rudy" istniał , chyba nie , a kolejne pokolenie lepi kartonówki i się cieszy.

 
12-02-16 15:47  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Wg. T. Aleksińskiego:

"Model 104-działowca z zestawu Mantua w skali 1:75, to jednostka kompletnie fikcyjna - wytwór wyobraźni projektanta, pana Vincenzo Lusci (Włocha), który stworzył własne plany (i nieźle pewnie na nich zarabia ;-) ), a potem zestaw dla grupy Mantua.
Okrętów o tej nazwie było kilka, ale żaden z nich nie pochodził z okresu jaki został przedstawiony przez firmę Mantua.
Museo Naval w Madrycie kilkakrotnie już odpowiadało na pytania, że nie mają żadnej informacji na temat istnienia tej jednostki. Owszem, istniał "San Felipe", ale była to kompletnie odmienna jednostka, nie mająca nic wspólnego z tym z zestawu!"

Ponad to...

Spain - San Felipe - 3 guns - Unrated - Galley
Spain - San Felipe - 24 guns - Sixth Rate - Frigate - 1714
Spain - San Felipe - 60 guns - Fourth Rate - Ship of the Line - 1716
Spain - San Felipe - 80 guns - Third Rate - Ship of the Line - 1717
Spain - San Felipe - 3 guns - Unrated - Galley - 1724
Spain - San Felipe - 80 guns - Third Rate - Ship of the Line - 1726
Spain - San Felipe - 3 guns - Unrated - Galley - 1743
Spain - San Felipe - 70 guns - Third Rate - Ship of the Line 1745
Spain - San Felipe - 3 guns - Unrated - Galley - 1774
Spain - San Felipe Apostol - 68 guns - Third Rate - Ship of the Line - 1781
Spain - San Felipe - 26 guns - Sixth Rate - Xebec - 1786
Spain - San Felipe - 3 guns - Unrated - Galley -1788

Dziękuję.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
12-02-16 17:46  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

No ba:). W sumie to większość tych naszych papierkowych modelików „historycznych” żaglowców wypadałoby traktować z lekkim przymrużeniem oka. Ani nasze Lexingtony nie są Lexingtonami, ani Czarne Kruki nie są Czarnymi krukami itd. Mówię tylko o tych żaglówkach, które sam kleiłem, by ktoś nie poczuł się urażony. A kleiłem ich też troszkę więcej. I za każdym razem wychodziło coraz większe zdziwienie im bardziej wchodziło się w temat.

Problem jest właściwie chyba taki, że ciężko jest uzyskać wiarygodne plany jednostek nawet tych które istniały, bo często tych planów zdaje się po prostu nie było. A im bardziej idziemy wstecz, tym wątpliwości coraz więcej. Nawet muzea morskie prezentują czasem modele fikcyjnych okrętów, np. po to, aby pokazać jakieś cechy okrętów z danej epoki (był jakiś czas temu jakiś artykuł w MSiO, w którym taki model był na zdjęciu prezentowany).

Pewnie, że wolałbym wiarygodny model liniowca. Ale takiego nie ma i dopóki nie wezmie się za taki Seahorse i jakiś megaodważny wydawca go nie wyda, to się nie doczekam. Dlatego, podobnie jak Petrov, cieszę się i z takiego modelu. Może nawet go skleję, choć plany na najbliższą przyszłość mam nieco inne:). I pewnie, jeśli będę go składał, będę się zastanawiał, czy jakiś element powinien być taki – bo w tym czasie na tego typu okrętach to było tak, czy powinien być inny i ostatecznie liczę na sporą zabawę. Myślę, że dzięki takiemu fikcyjnemu modelowi (albo jak mówią inni – modelu:)) i tak poznam kawał historii, szukając obrazów, rysunków, modeli, szkiców itd. itd:).

Bardzo podobają mi się relacje Andy'ego, który wraca do starych Małych modelarzy. Przypomina mi się moja zabawa z MM w czasach, gdy byłem małolatem. Przypomina mi to też, po co w ogóle tym się zajmujemy.

Choć z drugiej strony, gdy zacznę kolejny żaglowiec, znowu zacznę patrzeć i zadawać sobie pytania. I może nawet będę próbował na nie odpowiedzieć:)

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
12-02-16 18:11  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Nikogo nie zniechęcam, siłą... do tematu. Napisałem to jedynie w formie ciekawostki, a i też tego, by ktoś, kto nie jest w temacie, już w nim był. :-)
Cieszę się Koledzy Szkutnicy (Petrov i Mariaszek), że przyjęliście moje uwagi z dystansem i można z Wami pogawędzić. :-)
Przestrzegłem również przed autorem. Ktoś, kto się zauroczył modelem niech do sklei. Wolna ręka. :-) Jednak, gdy znajdzie się choć jedna osoba, która przemyśli sprawę na podstawie Mordaunta, to sądzę, że moja wiadomość miała sens.

A teraz do klejenia!

Ahoj!

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
12-02-16 19:48  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

THEO - Gdy na rosyjskiej stronie przeczytałem, że projektantem "San Felipe" jest A.Drybnik a nazwisko może być także polskie poszperałem dalej i ot co znalazłem:
Альберт Дрыбник
Чайный клипер "Cutty Sark" [kliper herbaciany]
(MM - 5/1982)
Альберт Дрыбник
Торговый корабль "Mayflower" [statek handlowy]
(MM - 1-2/1989)
Nie "robię" w szkutnictwie wiec nie wiem co i jak.

 
12-02-16 19:53  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

To są modele, które on skleił.

http://www.mm-archive.narod.ru/82/mm8205/Kentawr/p2.jpg
http://www.mm-archive.narod.ru/89/mm890102/Kentawr/p1.jpg

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
12-02-16 22:29  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Teraz wszystko jasne.

 
13-02-16 14:16  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@Rysiu62 Chyba jednak się mylisz.... W serialu zagrały łącznie 4 realnie istniejące czołgi z których jeden zachował się w Otrębusach a drugi (z powycinanymi fragmentami pancerza, który był wykorzystywany do nagrywania scen wewnątrz pojazdu) jest eksponatem w poznańskim Muzeum Broni Pancernej. Wobec faktu istnienia tych czołgów sklejanie ich modeli ma sens bo te wozy realnie istniały, no chyba nie powiesz mi, że ktoś uprawia science-fiction budując model w oparciu o eksponat z muzeum w Otrębusach czy MBP ;)


--

Post zmieniony (13-02-16 14:20)

 
13-02-16 14:53  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
rysiu62   

Można do tego zacnego Muzeum dodać Sokoła Milenium ale nie będzie to obiekt muzealny . Oznaczenie RUDY to science-fiction , ale nie musisz się ze mną zgadzać.

 
13-02-16 20:23  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pewnie, że się nie zgadzam bo patrzysz na niego tylko w kontekście fabuły serialu czyli działań wojennych a fabuła jest fikcyjna i to każdy wie. Jeżeli zaś spojrzysz na rzeczywisty obiekt który był użyty przy kręceniu serialu no to o jakim S-F w ogóle mówimy? Skoro w serialu występował czołg z napisem "Rudy" to Ty się będziesz upierał że takiego czołgu nie było??

--
GG 6801515

 
13-02-16 20:35  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
rysiu62   

Kolega chyba brnie za daleko , ale niech tak pozostanie.

 
13-02-16 20:38  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Jaroslav w książkowej biografii serialu jest udokumentowane użycie nie czterech ale dziewięciu maszyn.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
13-02-16 20:47  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Po prostu nie rozumiem twojego podejścia... dlaczego ograniczasz się do fikcyjnej fabuły i wychodzisz z założenia, że jeżeli nie istniał w czasie wojny to jest S-F?? Już Ci wyjaśniłem ale powtórzę: W czasie nagrywania "Czterech..." na przełomie 1965-1970 istniało kilka czołgów o takim oznaczeniu. Wytłumacz mi proszę, jeżeli swojego T-34 wykonam na podstawie egzemplarza z Otrębusów to w jakiej kategorii powinienem go wystawiać? w pojazdach gąsienicowych czy S-F?

Andrzeju, na ten temat różne pogłoski krążą, ja trzymałem się wersji "minimalistycznej" ;)

--

Post zmieniony (13-02-16 20:49)

 
13-02-16 21:08  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Panowie, może coś przegapiłem, ale wśród zapowiedzi, które są tematem tego wątku nie dostrzegłem żadnego czołgu.
;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
15-02-16 07:02  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Są dostępne plany nieistniejącego żaglowca:
http://allegro.pl/liniowiec-san-felipe-1690-4-x-format-a2-i5990519850.html

--

 
07-07-16 13:15  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Odkopuję wątek :)

Czy ktoś z Was posiada model San Felipe i mógłby udostepnić fotki arkuszy?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
07-07-16 13:26  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

W temacie "San Felipe" czy faktycznie istniał
http://www.modelships.de/San_Felipe_1690_authenticity/San_Felipe_1690_authenticity.htm

 
07-07-16 13:54  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

@Raziel_3
Z tego co pamiętam, na stronie GPM-u są zrobione fotki arkuszy tego okrętu.

--

Post zmieniony (07-07-16 13:57)

 
07-07-16 18:05  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki Petrov. Fotki nieskiej jakości. Trudno powiedzieć jak faktycznie prezentuje się oprawa graficzna modelu. Z tego co widziałem to pokład jest w paskudnym odcieniu i będzie wymagał wymiany. Cena wysoka, trudno powiedzieć czy warto...

Z drugiej strony dużych (powyżej 50 cm długości) żaglowców jest ostatnio bardzo mało. W zasadzie tylko BM coś wydaje. Więc konkurencja żadna.

--

Post zmieniony (07-07-16 18:33)

 
07-07-16 18:34  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jeżeli grafika jest poziomu Mordaunta to w przypadku chęci sklejenia modelu "z pudła" - nie warto. Ale jeżeli w planach jest waloryzacja - malowanie, pokład, to myślę, że na tak piękny i okazały okręt warto się szarpnąć. Nie wiem jak ze spasowaniem części też. Taki Shipyard to jest pewny zakup, a tutaj... Ktoś musi przetrzeć szlak :)

Jest jeszcze Le Fleuron - trochę tańszy, a równie atrakcyjny.

--
54323031

 
08-07-16 00:12  Odp: [N] Styczniowo-lutowe nowości wydawnictwa Orieł
Raffi   

Link do budowy San Felipe
http://www.die-kartonmodellbauer.de/index.php?thread/3037-spanisches-linienschiff-san-felipe-vom-oriel-verlag-im-ma%C3%9Fstab-1-100/&pageNo=1&s=0f979a126e8631e97abce0d82410b5de0840f1a3

--
AK

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024