FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
01-02-16 21:55  Odp: [R] Is-2 1:25 Modelik
Artur_K 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kolego Endrju widziałem już to "perwersyjne" maskowanie. Czesi są jego autorami, kiedyś, gdzieś na necie przemknęło mi jak ten monument na barce pływał po jakiejś rzece z domontowanym "palcem?" na włazie dowódcy. Ja pozostanę raczej przy polskim malowaniu, choć nie zagłębiałem się jaki dokładnie numer to będzie (marzy mi się taki który mógł przejeżdżać w czasie walk przez moje rodzinne strony, może coś z 4 lub 5 Pułku Czołgów Ciężkich).

Borowy goń, goń. Chętnie po podglądałbym co do czego wkleić. Ja właśnie złożyłem wręgi wieży i stwierdzam, że można ją dodatkowo wzmocnić. Jakoś mi się chyba skosiła z milimetr i teraz muszę kombinować jak to naciągnąć :)

Pozdrawiam.

--

 
01-02-16 22:38  Odp: [R] Is-2 1:25 Modelik
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Faktycznie to Czesi tak pomalowali ten czołg gdy stał jeszcze w Pradze. Teraz stoi sobie w czeskim muzeum wojskowym w Lesanach gdzie go sfotografowałem. Moje pytanie o to malowanie potraktuj jako żart. Ja oczywiście wolę go zobaczyć w polskim porządnym wojskowym malowaniu.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
02-02-16 10:53  Odp: [R] Is-2 1:25 Modelik
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Skoro skłaniasz się ku polskiemu malowaniu to na dzisiaj mogę zaoferować 3 kalki z 4PCzC.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
02-03-16 09:30  Odp: [R] Is-2 1:25 Modelik
Artur_K 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich, strasznie daleko spadł ten mój wątek więc żeby całkiem nie zaginął, wrzucę parę fotek z postępu prac.
Żeby było śmiesznie, ciągle jestem na etapie gąsienic ale żeby nie było, że tu są same ich zdjęcia to dziś nie będzie o tym. Myślę, że już niebawem zrobi się fotki już gotowych i pomalowanych, bo tym się teraz przede wszystkim zajmuję.

Jednak, że gąsienice to bardzo żmudny proces dla rozrywki buduje się powolutku także wieża. (wszystkie części są poskładane na sucho a przodowi brakuje jeszcze jednej warstwy farbki, więc wybaczcie na razie wszystkie nierówne linie :-))


Jeśli ktoś byłby ciekawy, sklejanie wieży w standardzie jest jak najbardziej wykonalne i bezproblemowe. Jedyna część która nie do końca mi pasowała to poszycie górne które jest u mnie jeszcze nie wklejone (element był minimalnie za duży od strony włazu, choć nie wykluczam, że to moja wina).
Imitację odlewu wykonałem przez wklepywanie gąbką cienkich (miejscami maksymalnie trzech) warstewek gęstego lakieru do drewna. Efekt wydaje się w miarę wiarygodny a co najważniejsze nieprzesadzony, więc już zostanie.
Spróbowałem także sam wykonać napisy i po wielu, naprawdę wielu próbach powiem tak, to było pierwsze zajęcie przy którym zakląłem, wyszło mi z jednej strony 412 a z drugiej 421 i trzeba było poprawiać. Efekt nie jest powalający ale jak na pierwszy raz to jestem umiarkowanie zadowolony.
To na razie byłoby na tyle, pozdrawiam i życzę wszystkim tyle przyjemności z lepienia co mam ja przy tej wieżyczce, z odległości ok. metra prezentuje się naprawdę fajnie :-).

 
02-03-16 10:41  Odp: [R] Is-2 1:25 Modelik
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ładnie wygląda ta wieżyczka. Będzie fajny model. Do malowania takich cyferek jak nie chcesz wziąć kalek od Piterpanzera można zrobić szablon do malowania.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
02-03-16 18:27  Odp: [R] Is-2 1:25 Modelik
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Faktycznie faktura odlewu delikatna i nie przesadzona i dlatego podoba mi się. Napisy jak na ,,dziewicze" malowanie wyszły wg mnie bardzo dobrze.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-03-16 21:28  Odp: [R] Is-2 1:25 Modelik
Artur_K 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Endrju maluję Pactrami i tu jest taki mały problem , rozrzedzona farbka wypływa pod szablon, winna jest prawdopodobnie faktura odlewu. Przy gęstej farbie problem występuje w mniejszym stopniu ale dochodzi do tego nienaturalna wypukłość. Dlatego zdecydowałem, że napisy są z rąsi, może spróbuję jakiegoś soku z gumijagód, co by ręka przestała się trzęść i poprawię te nierówności na cyfrach. Jeśli się nie uda będę się upierał , że w oryginale też były malowane ręcznie, a przy następnym modelu z pewnością zamówię kalki od Piterpanzera.

 
02-03-16 22:48  Odp: [R] Is-2 1:25 Modelik
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Artur. Masz rację, że w oryginale cyfry były malowane ręcznie, ale mimo wszystko te nierówności malowania ręcznego widoczne w skali 1:1 przy skali 1:25 powinny być już mało widoczne. Przy nierównej powierzchni modelu do malowania z szablonem jak nie masz aerografu a chcesz się pobawić można zastosować metodę zbliżoną do metody suchego pędzla, ale sam pędzel musi być gruby i z włosem krótko obciętym. Pędzel trzeba najpierw dobrze nasączyć farbą a potem wytrzeć go do sucha ale uderzając pionowo pędzlem jak małym stempelkiem najpierw w jakąś kartkę papieru a jak już pędzel zostawia "suche" ślady bez zacieków zaczynamy "stempelkować" szablon wykonując kilka stempelków. Następnie powtarzamy całe operacje aż do uzyskania pożądanego efektu. Metoda trochę żmudna, ale daje dość dobry efekt. Wcześniej trzeba dobrze poćwiczyć.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
14-03-16 15:01  Odp: [R] Is-2 1:25 Modelik
Artur_K 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Korzystając z chwili wolnego w ciągu dnia zrobiłem kilka fotek na szybko z postępu prac. Wypada trochę uzupełnić wątek, gdyż wieża osiągnęła jakieś 95% stanu, została antena i karabin z tyłu ale to wmontuję na koniec budowy, co by się w trakcie macania niepoułamywowało.



Zdjęcia nie powalają jakością ale do oceny dla szanownego grona może wystarczą?

Numery próbowałem poprawić i przy moich umiejętnościach przy następnym modelu zainwestuję w kalkomanie na 100%. Endrju stempelkowanie zdaje egzamin ale tylko na brudno, przy nanoszeniu farby tą metodą na model wchodzi ona wraz pod szablon, co raczej jest winą moją. Numery więc zostaną już takie jakie są. Dalsze próby spowodowałyby, że tą puszkę budowałbym wieki.

--

 
14-03-16 15:19  Odp: [R] Is-2 1:25 Modelik
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Artur. Numerki są fajne nie ma co poprawiać. Moja metoda jest żmudna i pracochłonna i wymaga testów z gęstością farby. Dawno temu uzyskiwałem już całkiem dobre rezultaty, ale kalkomanie są zdecydowanie mniej pracochłonne. Sama wieża świetna. Czekam na wózek.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024