FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
23-01-16 12:36  [G] KTO Rosomak - 1:25 - Orlik
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Budowa trwała 8 miesięcy i nie była to łatwa robota, ale nie dlatego, ze model jest arcytrudny, ale dlatego, że autorowi się nie chciało. Popełnił fajny model w który włożył mnóstwo wysiłku, ale opadł z sił w końcówce i przekreślił swoją robotę przez... brak rysunków. Widzieliście kiedyś model o grubości książki który nie ma rysunków w postaci trzech podstawowych rzutów ? Ze świecą szukać miejsc mocowania poszczególnych elementów, bo autor zamieścił jedynie rysunki montażu poszczególnych detali, ale nie wiadomo gdzie je przymocować (jest tylko jeden rysunek kawałka kadłuba). W całym zestawie nie ma ani jednego rysunku przodu modelu ! Nie ma też zdjęcia przodu na zdjęciach surówki modelu, które można znaleźć w internecie. Dowiecie się tego jedynie ze zdjęć oryginału ! Znalazłem 3 relacje z budowy tego modelu, ale żadna nie została ukończona. To o czymś świadczy...
Mimo użycia laserowych wręg nie udało mi się skleić poszycia bez szpar. Nawet wręgi wieży, która ze względu na swe rozmiary powinna być łatwa do złożenia, specjalnie do siebie nie pasowały. Nie chcę tu wyciągać pochopnych wniosków - może ktoś inny kleił i zrobił to bez problemu, ale mi się nie udało.
Reasumując model ciężki w realizacji przede wszystkim ze względu na braki rysunków. Jak wyglądają rysunki autor i wydawca powinni się nauczyć od wydawnictwa WMC lub Model-Kom. Plusy za tematykę i piękną okładkę.



--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
23-01-16 13:15  Odp: [G] KTO Rosomak - 1:25 - Orlik
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Piękny model wyszedł. Gratuluję. Czy wnętrze modelu też skleiłeś, czy robiłeś go bez wnętrza?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
23-01-16 17:16  Odp: [G] KTO Rosomak - 1:25 - Orlik
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Model wyszedł Ci REWELACYJNIE.!!! Dodatkowe GRATULACJE należą się za wytrwałość !

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
23-01-16 17:47  Odp: [G] KTO Rosomak - 1:25 - Orlik
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Pomimo trudności jakie napotkałeś w trakcie budowy efekt jest wyśmienity !
Gratuluję pięknego modelu .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
23-01-16 18:43  Odp: [G] KTO Rosomak - 1:25 - Orlik
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pięknie, gratulacje. Może wydawca weźmie sobie Twoje uwagi dotyczące rysunków i choć umieści kilka na swojej stronie, bo nie wierzę, że nie ma ich więcej w swoim archiwum

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 
23-01-16 19:04  Odp: [G] KTO Rosomak - 1:25 - Orlik
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Bóg zapłać wszystkim za dobre słowo :)
LuZaK - wnętrza nigdy nie robię - szkoda czasu a efekt znikomy.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
23-01-16 20:29  Odp: [G] KTO Rosomak - 1:25 - Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Z modelem super sobie poradziłeś, podobają mi się szczczegóły ale brakuje mi konsekwencji w "brudzeniu" . Koła są prawie czyste a boki pojazdu przybrudzone. Do tego lufa strasznie sie świeci ;) Biorąc pod uwagę ilość modeli jaką zrobiłeś i poziom na jakim je wykonałeś, to raczej niedposzczalne ;)

--

Post zmieniony (23-01-16 20:30)

 
23-01-16 21:29  Odp: [G] KTO Rosomak - 1:25 - Orlik
Gregor 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Norvik - masz absolutną rację, jeśli chodzi o rysunki montażowe. Człowiek zastanawia się co autor miał na myśli zamiast montować kolejne elementy.
Szczerze gratuluję ukończenia rosomaka z dobrym efektem - ja jestem w połowie i zbieram siły na resztę :)

--

Post zmieniony (23-01-16 21:30)

 
23-01-16 22:35  Odp: [G] KTO Rosomak - 1:25 - Orlik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Czy wy koledzy, aby nie przesadzacie z tym brakiem rysunków :
1. 11 stron rysunków montażowych, gdzie pokazano chyba wszystkie detale, jeżeli nie to którą część nie wiadomo jak skleić ?

2. Rysunek kadłuba i wieży z pokazaniem zewnętrznych detali.

3. 1 strona zdjęć surówki z różnymi fragmentami pojazdu.

4. 1 strona zdjęć oryginału.

5. Wszystkie części mają przecież oznaczenia co do czego ma być przyklejone, przecież część o numerze 28 nie przykleimy w miejsce przyklejenia cz. 45.

6. Norvik nie skleił wnętrza, które akurat w tym modelu jest po otwarciu włazów i drzwi bardzo dobrze widoczne, więc przy okazji odchodzi mnóstwo problemów co gdzie przykleić : )

7. Sam pojazd jeżeli chodzi o detale zewnętrzne na kadłubie i wieży nie jest jakoś specjalnie rozbudowany, kudy mu tam do innych współczesnych pojazdów.

8. W internecie jest mnóstwo zdjęć Rosomaka i ewentualne odszukanie gdzie i jak przykleić daną część nie powinno stwarzać problemów.

9. Brak rysunków z 3 podstawowymi rzutami modelu przy tym co jest pokazane na pozostałych rysunkach i zdjęciach jest trochę słabym zarzutem, bo na większości takich rzutów i tak nie wszystko jest oznaczone.

10. Brak dokończonych relacji ze sklejania według mnie raczej świadczy o tym, że model jest bardzo pracochłonny i na jego sklejanie potrzeba mnóstwo czasu i oczywiście odpowiednich umiejętności i to raczej jest powodem, że nie jest kończony, a nie to, że nie wiadomo co do czego przykleić.

11. Kiedyś tu jeden z forumowiczów po obejrzeniu w empiku wycinaki modelu wyjątkowo wyśmienicie opracowanego bardzo narzekał, że rendery to samo złuuuo, bo nic na nich nie widać ... przy okazji empikowania poświęciłem... nie nie model tylko troszkę czasu, aby otóż sprawdzić, czy to, aby nie kolejna bajka z mchu i paproci.
Oczywiście, że bajka, bo akurat w tym modelu na renderach wszystko bardzo dobrze widać jak i co skleić ze sobą, aby model cieszył oko.
Czyżby podobnie było i w tym przypadku ?

11. Dla rozwiania wątpliwości rzut oka na to co zawiera wewnątrz model http://wmc.kvaksiuk.com/viewtopic.php?f=64&t=3270

Post zmieniony (23-01-16 22:51)

 
23-01-16 23:09  Odp: [G] KTO Rosomak - 1:25 - Orlik
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Halogen nie uznaj tego za złośliwość ale to jest opinia kogoś kto robił ten model i został skończony przez tą osobę, coś co może wydawać się z pozoru dobre nie zawsze takie jest. Sam fakt np dużej ilości rysunków na jednym arkuszu jest tak samo słaby jak jego brak (to tylko przykład). Kolega podał konkretne przykłady które mu przeszkadzały i pozostaje tylko zapamiętać jego wnioski przy budowie modelu a nie analizować suchą wycinankę.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024