FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
21-10-03 21:52  Re: GAZ 67B - prośba o pomoc (wyd. MODELIK)
Jacek J 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Piter
Ja sklejalem tego Gazika.

czesc 16 - nie pamietam za badzo, ale ja ja chyba pominalem. ona jesty gdzies chyba przy ktoryms wale. ale w moim modelu nie jest wykorzystana.

Czesc 17. jest to wstawka (walec) pomiedzy nadwoziem a hakiem. Jak sie przyjzysz dobrze to na rysunku na ostatniej stronie (zoltej) ja widac.

Jesli chodzi o uwagi. Warto wyciac czarne pola w elemencie 36 (tak jak w oryginale atrapa) pomalowac na czarno wrege A i 37 od wewnatrz. Ja to robilem przewd samym wklejeniem atrapy zeby nie zwichrowac elementow przy malowaniu. .
Orygianl mial tez mala plandeke jako drzwi.

Pozdrawiam
Jacek

 
22-10-03 08:21  Re: GAZ 67B - prośba o pomoc (wyd. MODELIK)
Pioter   

Dzięki Jacek za podpowiedzi i fotki.Model wyszedł Ci bardzo ładnie. Z tego co widać
na fotkach to jest malowany.Ja malowałem tylko podwozie,na czarno,nie wiem czy
to właściwy kolor.Silnik i pozostałe podzespoły widoczne od strony podwozia na jakiś
taki ciemny metal.Taką znalazłem w moim składziku. Natomiast całą resztę zostawię
tak jak jest.Nie chce mi się tego malować.
A co do Twojego modelu,nie widzę ckm-u,który jest w wycinance,jak Ci to wyszło,
jestem ciekaw.
Jeżeli chodzi o te części to wczoraj wieczorem jakoś doszedłem do tego.I jeśli był
to test autora na moją inteligencję, to wypadłem bardzo blado.

Piotr

 
22-10-03 08:30  Re: GAZ 67B - prośba o pomoc (wyd. MODELIK)
kOzi 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzieki Kinio! To bardzo dobre miejsce na ta czesc :)
Zycze Ci powodzenia z tym modelem, bo ja mam corac wieksze wrazenie ze przecenilem swoje mozliwosci :( Ale pre dalej.

kOzi 5827819
... modelarz kartonowy... co kupi to pakuje do kartonu...

 
22-10-03 09:44  Re: GAZ 67B - prośba o pomoc (wyd. MODELIK)
Jacek J 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


 - 1

Tak, model malowałem. Był to jeden z pierwszych i troche wyszlo roznic w plaszczyznach. Zeby bylo ciekawiej, pomalowany jest plakatówką. Spód pomalowalem czarnym tuszem.
W oryginale (mialem 69 ) spod generalnie jest pomalowny bitexem na ktorym osiadl kurz i brud.... kolor - ciezko okreslic ;-)
Na zdjeciach niestety kiepsko widac przod i opisywana atrape. Jak bede mial czas i mozliwosc to pstrykne. . Plandeki takze brakuje. Ponadto ja postawilem go na podstaweczne imitujacej trawe, kamyczki itp.
Zrobilem takze obracane koła.

Ckm - jest idelanie prosciutki i..... nawet nie wyciety ;-) Mi zalezało na samochodzie i nie robilem CKM'u.
Pozdrawiam Jacek

 
22-10-03 12:01  Re: GAZ 67B - prośba o pomoc (wyd. MODELIK)
Pioter   

Wielkie dzięki Jacek.Gdybyś mogł pstryknąć na deskę rozdzielczą,ciekawe jak to wy-
gląda w całości.Naoglądałem się tych zegarów u Batonusa i zamierzam coś poekspe-
rymentować.Wystrój deski jest dość ubogi więc na pierwszy raz może być.
Mam prośbę,gdybym w trakcie budowy natknął się na jakiś problem to się znowu
zgłoszę.jeśli można.

Piotr

 
22-10-03 16:45  Re: GAZ 67B - prośba o pomoc (wyd. MODELIK)
Jacek J 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


 - 1

w razie problemow to oczywiscie,
kto pyta nie błądzi, tak bardzo ;-)
Ja w tej kwestii spapralem model. niechcacy pozajedzdzalem farba zegary i uznalem ze bedzie lepiej jak je zamaluje... (moze kiedys to poprawie)
W oryginale te Gazy mialy wlasnie taka deske. Blacha z dziurami na liczniki . Obecnie mozna takie zegary zobaczyc w Zukach, Syrenkach. i podobnych zakażeniach.

Pozdrawiam Jacek

 
22-10-03 17:28  Re: GAZ 67B - prośba o pomoc (wyd. MODELIK)
Pioter   

Dzięki , będę o tym pamiętał

Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024