FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
10-01-16 19:48  Odp: [T] Jaki klej do elementów wycinanych laserowo?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Minutex jest klejem polimerowym, doskonale nadaje się do klejenia elementów szkieletu
kadłuba okrętu, statku itp. Ja do klejenia wręg używam albo butaprenu ( z firmy Pattex ), albo
kleju introligatorskiego. Ale generalnie nie mam przekonania do wręg ciętych laserowo, tektura
piwna jest mało spoista i nie daje należytej wytrzymałości. Póki jeszcze oczy widzą i mogę
wycinać części prawidłowo, korzystam z wręg drukowanych razem z pozostałymi częściami
modelu.

 
10-01-16 20:05  Odp: [T] Jaki klej do elementów wycinanych laserowo?
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jest to mój pierwszy kontakt z elementami laserowymi. Jak kleiłem szkielet od Richelieu (wycinany własnoręcznie) to używałem cjanoakrylowego punktowo. Nic się nie zwichrowało a szybko schło. Dzięki za tak duże zainteresowanie.

 
10-01-16 20:15  Odp: [T] Jaki klej do elementów wycinanych laserowo?
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Polimer lub punktowo cyjanokrylowy w żelu

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
10-01-16 20:17  Odp: [T] Jaki klej do elementów wycinanych laserowo?
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jeżeli nie boisz się smrodu, stosuj butapren modelarzu młody - hahaha

 
10-01-16 20:28  Odp: [T] Jaki klej do elementów wycinanych laserowo?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Wikol nakładam wszędzie tam gdzie wręgi się stykają. Tak jakbym spaw kładł.
Zero smrodu i zero problemów :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-01-16 20:58  Odp: [T] Jaki klej do elementów wycinanych laserowo?
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Robię tak samo jak Stary. Mam tylko duże kadłuby i nic się nie wichruje. Dodatkowo brak smrodu, dość dużo czasu na ewentualne poprawki i bardzo mocna spoina.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
10-01-16 21:11  Odp: [T] Jaki klej do elementów wycinanych laserowo?
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Według mnie butapren ma dużą przewagę nad wikolem: nie wichruje szkieletu nawet jak dam za dużo, spoina jest bardzo mocna i elastyczna i to co dla mnie najważniejsze mogę odkleić część nasączając spoinę rozpuszczalnikiem nitro - do szkieletu niezastąpiony.

 
10-01-16 22:08  Odp: [T] Jaki klej do elementów wycinanych laserowo?
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Faktycznie jest jeszcze cyianoakryl w żelu. Jutro powalczę z materią i zobaczymy, co wyjdzie.

 
10-01-16 22:37  Odp: [T] Jaki klej do elementów wycinanych laserowo?
pawcio37   

Cyjanoakryl w żelu nie wnika w klejone powierzchnie i doskonale nadaje się do klejenia szybkiego (nie błyskawicznego bo czym gęstszy cyjanoakryl tym czas sieciowania dłuższy) elementów drewnianych a dla sklejenia tektury piwnej musisz miejsca łączenia zaimpregnować wcześniej cyjanoakrylem rzadkim. W przeciwnym wypadku przy klejeniu elementów choć w małym stopniu przenoszących jakieś obciążenia dojdzie do ich rozłączenia zaraz za spoiną (z cząstkowym wyrwaniem tektury na jednym z elementów). Bez impregnacji da się jednak dobrze połączyć tekturę piwną (jeśli nie przenosi obciążeń) i polecam do tego zwłaszcza Cyjanopan Żel, ale przy sklejaniu dużych elementów będzie to dość drogi sposób klejenia.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024