FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-02-16 20:09  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Stachoo, robota pierwsza klasa,ale dało by się takie fotki zapodawać?
Od razu przyjemniej się ogląda :)


--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
02-02-16 20:15  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zawsze, gdy oglądam relacje ze sklejania, czy przy okazji odkurzania nie mogę odżałować, że nie powstały następne modele z tego wydawnictwa - grafika Ju- 87 jest rewelacyjna i realistyczna bez dwóch zdań, no, ale cóż pozostaje się cieszyć tym co zostało wydane.

 
02-02-16 20:22  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Lepic - Zbliżenia wychodzą mi lepiej niż plany ogólne. Postaram się o lepsze foty. Następnym razem, ok?

Halogen - święte słowa, zakończenie dzialności tego wydawnictwa jest jedną z najczarniejszych kart w historii modelarstwa kartonowego.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
03-02-16 06:11  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Super precyzyjne klejenie! Powodzenia!

--
Pozdrawiam Darek

 
03-02-16 09:35  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Miałem na myśli "otoczenie" Twoich fotek czyli te wszystkie
fotosik-owe "dodatki". Treść zdjęć jest pierwsza klasa!!!
tak:

jest lepij niż tak:

Pozdrawiam :)

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
03-02-16 11:38  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

A o to Ci się rozchodzi :-) normalnie to korzystam z photobucket'a, ale wczoraj non stop wyskakiwała mi strona z małym kotem i informacją o awarii serwisu. Skorzystałem więc z fotosika, co już na etapie wstawiania zdjęć omal nie doprowadziło mnie do rzuceniem komputerem w podłogę. Jak się okazuje, dla oglądających też nie jest zbyt przyjazny.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
03-02-16 20:02  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Photobucket jest jeszcze gorszy!

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
21-02-16 12:49  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Mam za sobą prawdopodobnie najtrudniejszy fragment tego modelu. I chyba najtrudniejszy z jakim się do tej pory zetknąłem. Przód kadłuba Ju-87 jest dość skomplikowaną bryłą, a w tym konktetnym opracowaniu jest on bardzo dokładnie odwzorowany. Poświęciłem sporo czasu na zbudowanie tego fragmentu i choć potknąłem się w kilku miejscach to jestem zadowolony z efektu.




W kilku relacjach na forach czytałem o problemach na tym etapie budowy, które pojawiły się też u mnie. O tym w dalszej części. Na początek szkielet, zapowiedź tego, że lekko nie będzie.



Wręga "I" po oklejeniu poszyciem całej sekcji wystawała o około 0,5 mm poza poszycie, musiałem ją rozwarstwić przed doklejeniem cz. 154 (okrągła część, w kolorze, zamyka szkielet od przodu).



Mam wrażenie, że w niektórych miejscach szkieletu nie zostało przewidziane miejsce na paski łączące. Po prostu trzeba było sporo zeszlifować tu i ówdzie, żeby wszystko się zgrało.



Najwięcej problemów sprawił mi chwyt i wylot powietrza na górze, co z resztą widać. Upierdliwe elementy, wymęczyłem ten fragment. Na pewno za mało zeszlifowałem szkielet, co spowodowało niewielkie wybrzuszenie na łączeniu elementów poszycia.



Od razu skleiłem kolektory wydechowe (klejone na BCG, standard) oraz chwyt powietrza z prawej strony kadłuba.



Podobnie jak Laszlik nie użyłem całości elementów 153b, bo nie miałem pojęcia jak to skleić. Skleiłem je więc tylko ten fragment, który jest widoczny z zewnątrz.



Żeby przednia sekcja kadłuba była zrobiona na gotowe, na koniec zabrałem się za kołpak i łopaty śmigła. Zmieniłem tylko trochę wręgę z wystającymi badylami (usunąłem je), na które jak przypuszczam miałbym nasunąć łopaty.







Na koniec zdjęcie całości i śmigła "w ruchu":



--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
21-02-16 14:03  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Siedzę z rozdziawioną gębą oglądając Twoją relację.
Model jest super trudny,ale jaki efekt po sklejeniu.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
21-02-16 14:19  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Fantastycznie, że pokazujesz tak szczegółowo robótkę. A jeszce lepiej, że ta robótka jest po prostu najwyższych lotów. Grande szacun.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024