FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-01-16 23:36  [R/G] F-14 Tomcat MM 7-8-9/2004 skala 1:33
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Przedstawiam wszystkim sprawcę mojego zawieszenia w modelarstwie. Porwałem się na ten piękny samolot, ponieważ widziałem zdjęcia zbudowanego modelu i chciałem pokazać kolegom w Irlandii co można zbudować kartonu. Niestety przebudzenie i otrzeźwienie nastąpiło szybko. To chyba pierwszy model od bardzo dawna, który odebrał mi wiarę w swoje zdolności manualne i intelektualne. Trzymajcie kciuki, abym go skończy.
Nie będę się może rozpisywał z czym miałem trudności, ale powiem, że odczytanie z rysunków co autor miał na myśli i przełożenie tego na wycięte elementy to czasami jest wyższa matematyka.

Kilka zdjęć, mam nadzieję, żółty kolor tła was nie porazi, ale wydawał mi się odpowiedni dla niebieskich odcieni kamuflażu:




Uszkodzony nosek jest oczywiście do wymiany. Zniszczyłem go w głupi sposób. Wsadziłem do niego ciężką śrubę aby samolot nie miał tendencji do zadzierania nosa na kołach a potem podniosłem go do góry za drugi koniec, a on obrócił się wokół osi moich palców i leciutko pukną w blat. Niestety masa śruby dokonała dzieła zniszczenia.

--

Post zmieniony (29-03-16 15:06)

 
10-01-16 00:06  Odp: [R] F-14 Tomcat MM 7-8-9/2004 skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

No, powiem ci że póki co wygląda bardzo ładnie. Mam wycinankę w swoich zbiorach i pewnie już dawno skleiłbym model gdyby nie jego gabaryty. Będę trzymał kciuki za skończenie relacji.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
10-01-16 16:49  Odp: [R] F-14 Tomcat MM 7-8-9/2004 skala 1:33
Grzesiek1066 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Moim zdaniem wygląda bardzo dobrze, czysto, równo. Mam go w swojej kolekcji, co prawda nieco nadszarpnięty zębem czasu, odnośnie instrukcji, nie pamiętam czy sprawiła mi dużo kłopotów, jednak efekt końcowy modelu wynagrodzi Ci tą walkę ;)

--
Pozdrawiam Grzesiek.

 
16-03-16 13:37  Odp: [R] F-14 Tomcat MM 7-8-9/2004 skala 1:33
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Ponieważ model już jest prawie gotowy (zostały rakiety i wymiana dziobka z żądłem) należy umieścić kilka fotek z półmetku. Zapomniałem o nich ogólnie zniechęcony do modelu.





Najbardziej mnie dołuje ten rowek od spodu kadłuba, jak można przepuścić taki długi element przez tyle wycięć w żebrach które są nie do końca w jednej linii.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
16-03-16 17:35  Odp: [R] F-14 Tomcat MM 7-8-9/2004 skala 1:33
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Podoba mi się Twoje wykonaniem modelu.
Ja niestety swego czasu na nim poległem ...

powodzenia i wytrwałości w dalszej budowie :-)

 
16-03-16 23:13  Odp: [R] F-14 Tomcat MM 7-8-9/2004 skala 1:33
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

A ja się zapytam Panie Kadłubek , gdzie podziało się mojej produkcji magiczne tło ??? Zapomnieliście obywatelu ??? A tak się starałem .... Co do samego samolociku , jest w dechę , jakoś spokojny jestem o efekt końcowy .....Uznanie i szacunek , pozdrawia Marek ....

 
17-03-16 15:33  Odp: [R] F-14 Tomcat MM 7-8-9/2004 skala 1:33
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Andy, twoje magiczne tło zostanie wykorzystane przy galerii końcowej. Te zdjęcia są z zamierzchłych czasów jeszcze przed magicznych.

 
17-03-16 21:02  Odp: [R] F-14 Tomcat MM 7-8-9/2004 skala 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetny samolot w świetnym malowaniu i świetnym wykonaniu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-03-16 21:53  Odp: [R] F-14 Tomcat MM 7-8-9/2004 skala 1:33
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Pytanie, czym przybrudzic dorobiony czubek. Kolor wyszedl mi w miare podobny, ale widac roznice w odcieiu. Jest jakgdyby za nowy boje sie robic to na mokro aby nie porobic plam. Jak ktos ma jakis pomysl to bede wdzieczny. Sory za brak plskich liter. Poprawie pozniej tego posta na komuterze.

 
18-03-16 22:03  Odp: [R] F-14 Tomcat MM 7-8-9/2004 skala 1:33
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

A myślałeś może nad tym, aby zaszpachlować osłonę anteny ( miejsca łączenia) i pomalować całość na nowo? A na samym końcu, całość potraktować lakierem bezbarwnym, matowym. To takie moje przemyślenia na szybkiego ;-)

Model wychodzi naprawdę super :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024