FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
06-12-14 22:11  [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Witajcie!
Po długim okresie przygotowań razem z Michałem Rafalskim realizujemy nasze modelarskie marzenia, czyli uruchamiamy rynek żywicznych akcesoriów do modeli w skali 1-25.
Jesteśmy zdesperowani by przygotować i udostępnić dla Was najwyższej jakości, powtarzalne elementy, które pozwolą Wam wykorzystać do maksimum czas poświęcony hobby i budować kolekcje modeli z maksimum satyfakcji przy rozsądnych nakładach finansowych.
Akcesoria będą dostępne dla modeli pojazdów z okresu WWII, a także, co jest dla mnie nowością, dla współczesnych pojazdów pancernych.














http://www.1-25saf.com/download.php?id=244[/mg]





--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
06-12-14 22:13  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

I kolejne dodatki żywiczne do współczesnych pojazdów rosyjskich.
Wszystkie żywiczne dodatki oczywiście do nabycia w forumowym sklepie Panzer Hobby Art.
Pamiętajcie, że zalogowani w sklepie Klienci otrzymują podczas kolejnych zakupów zniżki.




Post zmieniony (06-12-14 22:21)

 
07-12-14 11:14  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A w jaki sposób model wykonany z wykorzystaniem ogniw, gąsiennic, lamp, kopułek, karabinów, luf itd. z żywicy ma rywalizować w konkursach z modelami, które te części mają wykonane z kartonu, nawet malowane ? Kategoria plastikowo-kartonowy ? Aaaaa tam, wolę gąski zrobione przez QŃ'a czy Mrówkę... Nie to, żebym się czepiał...

Pozdrawiam, Kilminster

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
07-12-14 12:01  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A gdzie jest zapisane że modele muszą konkurować w konkursach? Nie kleisz dla swojej satysfakcji?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
07-12-14 12:02  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Kilminster, daj szansę tym którzy nie startują w konkursach :)
Nie sądzę, żeby było mnie stać na gąsienice, ale chętnie kupiłbym klosze lamp, kanistry, skrzynie, karabiny lub osłony w formie żaluzji.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
07-12-14 12:18  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Skoro mi wykonanie ogniwa do IS-2 na zadowalającym poziomie zajęło 2 dni to racjonalniejsze jest jak dla mnie odlanie z żywicy reszty ogniw lub zakup kompletu gotowych niż spędzenie roku na rzeźbieniu każdego ogniwka osobno... Każdy robi tak jak lubi i bardzo dobrze, że rynek dodatków się rozwija.

--
GG 6801515

 
07-12-14 12:38  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Nie mam nic przeciwko takim dodatkom, napisałem tylko co preferuję. Może obawy o konkursy rzeczywiście nie na miejscu, ale swoją drogą jak rozróżnić malowane ogniwa żywiczne od malowanych ogniw kartonowych jeżeli staną obok siebie ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
07-12-14 12:40  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To proste! Podpalić :D Po barwie ognia rozróżnisz ;)

--
GG 6801515

 
07-12-14 13:48  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Kilminister - klasa waloryzowana dopuszcza stosowanie dodatkow nie tylko kartonowych, wiec zywica jest jak najbardziej na miejscu, jak i karton, metal, czy inne tworzywa... Sam fakt pomalowania takich kartonowych gasienic juz spycha Cie do klasy waloryzowanych. I tutaj przyznaje, ze w pelni popieram takie inicjatywy, bo jesli mialbym rzezbic, przy moim tempie, ilesdziesiat ogniwek przez trzy miesiace, to chyba wole to zlozyc w trzy wieczory i moc zaczac kolejny model... Tak samo mam z modelami samolotow, do ktorych namietnie poszukuje np. zywicznych silnikow, czy blaszek, bo niestety, raz, ze karton ma swoje ograniczenia, a i czasu mi szkoda. Niestety droga na skroty jest bardziej kosztowna, ale w koncu nie ma nic za darmo...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
07-12-14 14:04  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
kiedys jak odkrylem forum Konradusa chodzil mi taki pomysl po glowie tj. takie elementy do okretow,jak np.bomby glebinowe ,miny,moze nawet tratwy ratunkowe itd.
To byly inne czasy,pamietam ,ze koledzy tlumaczyli mi ,ze to juz nie bedzie model kartonowy !? i jak komus sie nie chce sklejac elementow z kartonu to mozna przestawic sie od razu na plastiki.
Twoj pomysl bardzo mi sie podoba ,bo jak pisza koledzy,to wiekszosc z nas nie ma czasu i ochoty sleczec miesiacami przy budowie modelu. Pozdrawiam Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
07-12-14 15:31  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Także całkowicie popieram taką ofertę, bo wtedy wybór wykonania zależy ode mnie.
Nie startowałem od dwunastego roku życia przez 47 lat zajmowania się modelarstwem w żadnych zawodach i nie zamierzam tego robić, gdyż kleję wyłącznie dla własnej satysfakcji.
Chcę, to bawię się w "dzierganie" miesiącami szczegółów z papieru, które czasami muszę sam zaprojektować na podstawie dokumentacji i mam z tego tytułu frajdę, lub jeśli będę miał ochotę, zastosuję tą pracochłonną drobnicę w formie już gotowych elementów i też będę miał zadowolenie z ładnie wyglądającego modelu. I tu każdy może decydować, co kto lubi i na czym mu bardziej zależy.
Boję się jednak, że ceny nie będą dostosowane do zasobności naszych portfeli i wtedy z dwóch możliwości wyboru drogi wykonania modelu pozostanie jedna-ta ekonomiczna.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
07-12-14 19:08  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Może rozczaruję kolegę Bohdana,ale ja czekałam z wielką niecierpliwością na te dodatki.Jeszcze tylko trochę kanistrów,hełmów,skrzynek i będzie cacy.Ja będę szczęśliwa.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
07-12-14 21:52  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hej.
Niektórzy z Was mnie znają i wiedzą jakie mam podejście do elementów żywicznych i co na ten temat myślę (może i dlatego nie ma na tym forum moich modeli ;-) ). Sam je również wykonuję i upycham w swoich modelach, a to dlatego, że jak już wspomnieli moi przedmówcy szkoda czasu na miesięczne rzeźbienie. Czas i życie szybko mija, a modeli do zrobienia jest coraz wiecej :-) Więc powiem krótko, jestem po prostu wniebowzięty takimi nowościami i czekam na kolejne żywiczne dodatki, a zwłaszcza na te do niemieckiej pacerki ;-)
Pozdrawiam serdecznie
Tommy

--

 
07-12-14 22:05  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3



--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
07-12-14 23:41  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Chciałbym podać więcej szczegółów dotyczących naszego projektu. Naszym zamiarem jest wprowadzenie na rynek modelarski sporej ilości różnego rodzaju dodatków z żywicy do modeli kartonowych. Będą to elementy, które są wyzwaniem dla modelarzy kartonowych albo ze względu na ich kształty trudne do odtworzenia, jak chociażby reflektory albo ze względu na ich ilość i skomplikowanie, np. ogniwa gąsienic. Udało nam się nawiązać współpracę z firma, która zawodowo zajmuje się produkcją podobnych dodatków do modeli plastikowych to otworzyła się szansa na tworzenie takich dodatków do kartonówek. Firma ta gwarantuje wysoką jakość odlewów. Przynajmniej na początku wszystkie dodatki będą mojego projektu i będę się starał jak najbardziej dokładnie odwzorować te elementy. Wszystkie będą projektowane i odlewane są z dokładnością ok 0.05mm.

I teraz tak. Na pierwszy ogień idą (większość jest na stanie, a reszta będzie w ciągu kilku dni):
Gąsienica T-34 (wersja 1)
Gąsienica T-34 (wersja 2)
Gąsienica T-70 / T-60
Gąsienica Char B1
Gąsienica Tygrys I (wersja wczesna)
Gąsienica Tygrys I (wersja późna)
Gąsienica KW-1/KW-2/IS-1/IS-2
Gąsienica IS-2/IS-3/ISU-122/ISU-152
Gąsienica ASU-85
Gaśnica niemiecka (wczesna)
Gaśnica niemiecka (późna)
Koła nośne do ciągnika Woroszyłowiec
Lampa obrysowa do pojazdów rosyjskich (np. ASU-85)
Reflektor IR do pojazdów rosyjskich (np. ASU-85)

Naszym zamiarem jest wprowadzanie do oferty kilka (max. 10) nowych pozycji miesięcznie. Czy to się uda to zobaczymy. Możliwości mamy. Na razie nie podam co będzie w kolejnym rzucie bo prace cały czas trwają.

Co do cen, bo to też jest ważne. Będziemy starać się utrzymywać ceny na możliwie niskim poziomie, ale będą one wyższe niż ceny laserów. Koszt początkowy stworzenia takich dodatków jest spory ponieważ wymagany jest dokładniejszy projekt, wydruk w 3D (niejednokrotnie kilkakrotny), no i samo odlewanie. I tak, cena gąsienic nie powinna przekraczać 119PLN. Czy to dużo czy mało. To już każdy zdecyduje. Ale, na złożenie gąsienic z naszych ogniwek należy poświęcić max 2 godziny. A wszyscy co robią gąsienice z pojedynczych ogniwek wiedzą ile to czasu kosztuje. A czas to pieniądz.

Zachęcam też do odwiedzenia moich nowych stron http://model25-parts.cu.cc/index.html, gdzie będę starał się opisywać każdy zestaw. Jest tam już instrukcja składania gąsienicy z naszych ogniwek i dwa krótkie filmiki o tej "operacji".

I na koniec. Podziwiam tych co sklejają modele kartonowe w standardzie. Podziwiam też tych co je waloryzują i sami dokładają różnego rodzaju dodatki. Te żywiczne dodatki są tylko dodatkiem na który kto będzie chciał i miał trochę gotówki to się zdecyduje. A jestem przekonany, że warto.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
09-12-14 15:29  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dobry pomysł, ostatnio pierwszy raz kleje coś z kołami, szlag mnie trafia jak próbuje to nitować, jak bym miał jeszcze ogniwa składac w ilości 5963 szt to na pewno, nie wziołbym się za nic pancernego. Tak może kiedyś skuszę się na, oczywiście, Tygrysa :-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
11-12-14 16:03  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Edekyogi 

 

Osobiście nia mam nic do wszelakich dodatków do kartonówek. Jestem nawet zwolennikiem "scratch building" - czyli wszystko co pod ręką.
Ale czasmi włacza mi sie "komplikator" - gdzie jest granica między kartonem a np. żywicą. Ile może być elementów niepapierowych - żeby model był jednak jeszcze papierowy? Bo tak na dobrą sprawę może dojść do sytuacji, że skleję np. plastikowego Titanica i postawię mu cztery papierowe kominy. Czy to jeszcze będzie papierowy Titanic z żywicznymi dodatkami?

Sorry za ten off - ale to tak dla rozładowania atmosfery :-)

 
11-12-14 17:52  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A ile jest seryjnego samochodu w rajdówce? A musi ileś procent być, przynajmniej teoretycznie, by dostać homologację.
Nam nie chodzi o tym, by odwieść kogokolwiek od sklejania czysto kartonowych modeli, ale te modele, które są w kręgu Michała i moich zainteresowań wymagają wielu powtarzalnych elementów . Mnie się nie chce, Michałowi się nie chce i wielu innym Kolegom też się nie chce robić tego co monotonne. To jest nas główny target odbiorców, ci którzy chcą mieć modele pojazdów pancernych w skali 1-25, jednak niekoniecznie koszernych.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
12-12-14 15:51  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
bogdii   

super pomysł......... a może udało by się coś z żywicy do pojazdów cywilnych a szczególnie do wozów strażackich wyprodukować?????

--
pozdrówka bogdii58

 
12-12-14 17:35  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bogdii, szczerze mówiąc na dziś na nas nie licz, to nie nasz target.
Produkcja akcesoriów żywicznych to nie nasza podstawowa praca, każdy z nas ma swoje zajęcie, a uruchamiając to przedsięwziecie myśleliśmy o ułatwieniu sobie i Kolegom pracy przy tych modelach, które sami budujemy. Tu jestem gotów zainwestować swoje pieniądze, wiedząc, że zysk jeśli w ogóle jest to jest powolny i nieduży.
Nie zniechęcaj się jednak, marzenia jak widzisz można zamieniać w realne kroki, masz pole do działania i popisu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-12-14 22:26  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Ja już mam :) Moje wrażenia można poczytać na sąsiednim forum papermodels.pl .

Mi się podobają takie dodatki!
Pozdrawiam :)

Post zmieniony (15-12-14 22:40)

 
16-12-14 23:27  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Spycimir   

Pomysł świetny, chętnie skorzystam z oferty. Piterpanzer, czy w planie są gąsienice dla czołgu Sherman? Pytam pod kątem Sherman VC Firefly z wydawnictwa AH ;)

--

 
16-12-14 23:57  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Tak planujemy przygotowanie gąsienic do sherman w kilku odmianach, tak by można ubrac pojazdy z całej rodziny.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-12-14 19:09  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mogę użyczyć plików do panzer III / IV w różnych wersjach.

Co do gąsek do Tigera I - fajnie się prezentują ale ja bym poprawił to i owo w pliku ;-)

Kontaktuj się ze mną Pier na skypie.

Pzdr

Post zmieniony (17-12-14 19:20)

 
17-12-14 20:56  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Przemku dzięki za odzew. Tracki do pz iii/ iv sa juz wydrukowane.
Odezwe sie jutro jak wroce.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-12-14 21:41  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Bez dwóch zdań oferta dla mnie! W szafie leżą dwa niedokończone modele właśnie z powodu kół i gąsek. A takie na przykład lampki obrysowe do rosyjskich pojazdów spowodowały, że jeden z tych niedokończonych jest pierwszy do dokończenia.

Jedna uwaga: następnym razem popracujcie na filmami instruktażowymi. Najważniejsze nieruchoma kamera - choroby morskiej się nabawiłem ;-) Jak dla mnie są ciut przydługie.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
16-01-15 15:34  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,
W zeszłym tygodniu powiększyliśmy liczbę dostępnych dodatków do modeli w skali 1/25, a co najważniejsze uzupełniliśmy stany magazynowe. I tak dostępne są teraz:
- gąsienice (dwa rodzaje) do czołgów KW-1/2, IS-1/2/3, ISU-122/152,
- gąsienice (dwa rodzaje) do czołgów rodziny Pz III i Pz IV,
- gąsienice (dwa rodzaje) do czołgów rodziny T-34,
- gąsienice (dwa rodzaje) do czołgów Tygrys I,
- gąsienice do czołgów T-60/T-70,
- gąsienice do czołgu Char B1,
- gąsienice do czołgu ASU-85,
- koła nośne do czołgów rodziny Pz III
- koła nośne do ciągnika Woroszyłowiec,
- gaśnice (dwa rodzaje) do niemieckich pojazdów z II wojny światowej,
- lampy obrysowe do współczesnych pojazdów rosyjskich (np. ASU-85, T-54/55),
- reflektor IR do współczesnych pojazdów rosyjskich (np. ASU-85, T-54/55),
- lampy szlakowe (lampy główne przednie) do współczesnych pojazdów rosyjskich (np. ASU-85, IS-3M),
- wahacze do ASU-85.
Szczegóły w naszym katalogu: http://online.pubhtml5.com/nwuo/hiha/ (lub w wersji PDF: tutaj) i na stronach sklepu http://shop.1-25saf.com.

--

Post zmieniony (16-01-15 15:36)

 
16-01-15 20:38  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
A jak wygląda sytuacja z kołami do późnego tygrysa?

 
16-01-15 20:44  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Koła stalowe, stosowane w tygrysach I , panterach, king tigerach i jagdtigerach będą za jakiś nieogległy czas.
Staramy się teraz poszerzyć ofertę dodatków do T34, Pz III i Pz IV, a następnie pójdą kolejne pojazdy.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
16-01-15 22:20  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Czy bądą też kiedyś dostępnę akcesoria do modeli kołowych takich jak np. Maz 537?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
10-02-15 22:29  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Dodaliśmy dwie pozycje do naszego sklepu:
- koła nośne do KW-1 / KW-2

- lina holownicza (kausze i linka 1mm) do rosyjskich współczesnych pojazdów gąsienicowych takich jak ASU-85, PT-76, 2S1 Goździk, SA-6 Kub lub 2P16 Luna


Przygotowaliśmy drugi numer naszego katalogu akcesoriów do modeli w skali 1/25. Jest on dostępny tutaj http://online.pubhtml5.com/nwuo/hiha/ (lub w wersji PDF http://1drv.ms/1yr7gHJ).

Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
10-02-15 23:00  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Na przełomie lutego i marca planujemy kolejne nowości. Oprócz zapowiadanych już:
- mocowania anten do pojazdów niemieckich,
- mocowania anten do pojazdów angielskich,
- notka do niemieckich pojazdów i
- lampy Bosch-a


pojawią się:
- koła przednie do Sdkfz 251,
- koła nośne do PzIV z dwoma typami dekli,
- właz ładowniczego z zawiasem do T-34,
- peryskop w osłonach do T-34/76,
- peryskop na podstawie okrągłej obcięte do T-34/85,
- peryskop wewnętrzny z rączką do T-34
- koła nośne do ASU-85
- koła napędowe do ASU-85



Zapraszamy do naszego sklepu http://shop.1-25saf.com/

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
15-03-15 23:56  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Od jutra kolejna nowość w naszym sklepie. Są to koła nośne do do pojazdów rodziny IS: IS-1, IS-2, IS-3 i budowane na tych podwoziach ISU-122 i ISU152. Zestaw zawiera 14 kół nosnych, uwzględniając tożsame koło napinające.


Zapraszamy.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
16-03-15 09:51  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Pięknie wyglądają te koła do is-3 a ja właśnie teraz skończyłem ich dłubanie z wycinanki straciłem masę czasu a tu proszę piękne koła!!!
Mam pytanie czy Kausze które są powyżej mogę zastosować do mego isa 3 którego robię w
polskim malowaniu bo na zdjęciach w sieci polskie isy 3 stoją bez lin holowniczych .

 
16-03-15 10:21  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Ja bardziej bym użył lin od T 34, niż tych od ASU.
Pytałeś o gąsienice, zobacz mój wątek o stugIII i plastikowym T34-76 na 1-25SAF.
Tam gąsienice są pomalowane po złożeniu.

Post zmieniony (16-03-15 16:09)

 
27-03-15 18:58  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Szanowni Klienci, Koledzy!

Od dziś do 7.04.2015 ogłaszamy Wielkanocne rabaty, które wynoszą 6% przy zamówieniu powyżej 100zł .
Rabat zwyczajowo nie obejmuje kosztów przesyłki.

Zapraszam i pozdrawiam Piotr Kubiak / Piterpanzer

:flag_gb:

Dear Customers, Colleagues,

We announce since today to 07/04/2015 Easter discounts, which amount to 6% on orders over 100PLN.
Discount customarily does not include shipping costs.
As regular Customers know I partially refund shipping cost, if it`s a big difference between Your and real price.
I invite You, best regards, Piotr Kubiak / Pitrepanzer

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
14-04-15 15:50  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witajcie,

Otrzymaliśmy testowe wersje nowych dodatki, które pojawią się w sprzedaży już wkrótce. A są to:
- koła nośne do pojazdów bazujących na podwoziu PzIV z dwoma różnymi kołpakami do wyboru:

- koła napędowe i nośne do ASU-85 i innych pojazdów bazujących na podobnym podwoziu. Będą one uzupełnieniem do innych już dostępnych dodatków do ASU-85: gąsienic, wahaczy, lamp i lin:

- koła przednie do niemieckich transporterów Sdkfz 251

- brytyjskie gaśnice do pojazdów z II wojny światowej


O cenach i dostępności tych dodatków poinformujemy wkrótce.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
25-04-15 20:48  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Czekam i czekam i doczekać się nie mogę ... ;-)

 
02-05-15 23:18  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Akcesoria, o których pisał Michał są już dostępne w sklepie.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
05-05-15 00:26  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Dodaliśmy do naszego sklepu kolejne żywiczne dodatki do modeli. Są to:
- koła nośne do pojazdów bazujących na podwoziu Pz IV z dwoma rodzajami dekli,
- koła przednie do Sd.Kfz. 251 z oponą Continental,
- niemieckie lampy Bosch,
- niemieckie lampy Notek,
- brytyjskie gaśnice,
- koła nośne do ASU-85 oraz do PT-76, Topas 2AP, SA-6 KUB, 2P16 LUNA,
- koła napędowe do ASU-85 i SA-6 KUB





Przygotowaliśmy trzeci numer naszego katalogu akcesoriów do modeli w skali 1/25. Jest on dostępny tutaj http://online.pubhtml5.com/nwuo/hiha/ (lub w wersji PDF http://1drv.ms/1yr7gHJ).

Zapraszamy http://shop.1-25saf.com/

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
26-05-15 12:14  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Już niedługo pojawią się w naszym sklepie kolejne nowości. Będą to dodatki do modeli pojazdów bazujących na podwoziu T-34:
- lampy przednie (otwarta i zamknięta):


- klakson:


- koła nośne tłoczone i półpajęczyna:



Pracujemy też nad kołami napędowymi i napinającymi do T-34.

Zapraszam http://shop.1-25saf.com

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
03-07-15 17:39  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Do sklepu trafiły koła nośne do T34 w wersji półpajęczyny

koła napędowe


i koła nośne


oraz lampy i klaksony rosyjskie

Zapraszamy!

--

Post zmieniony (03-07-15 18:19)

 
10-07-15 23:09  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Koła żywiczne nie mogły długo leżeć. Jako, że zostały pomyślane jako uniwersalne akcesorium do modelu kartonowego i plastikowego , to zaprojektować je trzeba było pod gotowy wahacz z modelu plastikwego.Dlatego też pierwsza przymiarka odbyła się na modelu Tamiyi. Koła pełne Michał pokaże wkrótce na modelu SU85M swojego opracowania.













Przy okazji plastikowy kadłub ożeniony z nową płytą stropową i pierścieniem wieży z ząbkami. Laserowe technika daje magiczne możliwości.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
10-07-15 23:54  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Bosko, ale na tych zdjęciach to... co jest z kartonu ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
11-07-15 00:06  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Rozumiem ironię w pytaniu, ale znaczy to, że tekstu nie czytałeś.
W tym modelu akurat z kartonu jest osłona KM, płyta stropowa kadłuba, wentylator na wieży, peryskop. Z kartonu była także matka kopułki dowódczej.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
11-07-15 12:58  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Nie chodzi o ironię czy sarkazm, zastanawiam się tylko gdzie jest granica pomiędzy modelarstwem kartonowym a plastikowym. A może w ogóle jej nie musi być ? Każdy przecież skleja dla własnej satysfakcji...

Pozdrawiam

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
11-07-15 14:27  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Moje stanowisko od lat w tej sprawie jest niezmienne, dla mnie wyznacznikiem była i jest skala 1-25 i łączę materiały w trakcie budowy modelu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
11-07-15 17:21  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No fajnie, że są nowości, ale jak ktoś chce kupić odlewy wcześniej wprowadzone do oferty okazuje się, że ich nie ma i nie wiadomo kiedy będą.
Piotr, narobiłeś smaka, a teraz trzeba się nim obejść. Szkoda.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
11-07-15 18:14  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Podziwiam te odlewy.
Mam pytanie, czy przewidywane będzie wydanie silników, przedziałów załogi i innych elementów wnętrza ?

A teraz serio, ile kosztowałoby wydanie odlanej całej wanny i wieży czołgu ?
Już niewiele zostało.
Robiliście obliczenia ile kosztowałby taki kompletny model żywiczy w skali 1:25 ?

Wiem, że to już całkiem odbiega od modelarstwa kartonowego, ale sądzę że znalazłaby się nisza odbiorców.
o piękna skala nie tak duża jak 1:16 a bardziej efektowna niż popularna 1:35. Plastikowcy by się zabili za takie modele.

 
11-07-15 19:03  Odp: [N] Żywiczne akcesoria do skali 1-25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Marcin jest pewien tok produkcyjny i jak coś jest w sklepie to pomyśl i kup, a nie narzekaj jak zwlekasz, czekasz, a później coś się czasowo skończy, bo ma wzięcie.
Ja nie zamówię od razu 100szt, to i inwestycja duża i mi wysokie stany magazynowe zrobią dopłatę na koniec roku i tego nie potrzebuję.
Sam sobie winien jesteś Łobuzie ;-)

Wnętrz na dzień dzisiejszy nie przewidujemy, bo inwestycja ogromna, a nisza jak ucho igielne.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024