FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
23-10-03 23:20  Re: Zapowiedzi
P40   

Myślę, że problem leży gdzie indziej (jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić) Spotkałem się tutaj na forum z przykładem, gdzie jeden projektant sprzedaje model kilku wydawcom. Choćby przykład "Zuka" , ktorego projekt kupił Karonowy Fan a ktoś inny go potem wydał. Może jakby wydawcy przy zakupie projektu modelu podpisywali umowy w ten sposób, że projektant ceduje na nich prawa autorskie to problem by się choćby częściowo rozwiązał.
Pozdrawiam (P40 ŚWIEŻY MORDA W KUBEŁ)

 
24-10-03 11:21  Re: Zapowiedzi
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To cedowanie praw autorskich to przesada. Dzięki temu nie pojawiłby się Ślązak, Krakowiak i Kujawiak a tylko Ślązak. Nie mam nic przeciwko wydaniu tego samego modelu przez kilku wydawców jeżeli bedą się różniły malowaniem czy wyposażeniem. Będzie można wybrać to co akurat nas interesuje albo wszystko .

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
24-10-03 23:36  Re: Zapowiedzi
P40   

Tempest to jak widzisz rozwiązanie tego problemu?

 
25-10-03 09:54  Re: Zapowiedzi
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno od autora wszystkich "bliźniaków" i samemu zadecydowanie , czy mam je wszystkie ja wydać , czy komuś odstąpić . Tak było właśnie w przypadku Huntów oraz naszych torpedowców. KF wykupił wszystkie Hunty. Ja z kolei wykupiłem wszystkie torpedowce. A i te i te nie wyszły w jednym tylko wydawnictwie....:)
Kupując projekt mam od projektanta zobowiązanie , że przez najbliższych bodajże 10 lat nie sprzeda go nikomu. Jest to jak gdyby moja własność - ja ją mogę odsprzedać projekt , projektant nie.
Gdyby projektant żuka sprzedał mnie projekt i komuś innemu również , to ja bym wyegzekwował od niego 10 - krotność tego , co ja zapłaciłem. A ja umiem egzekwować ...;)

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
25-10-03 09:55  Re: Zapowiedzi
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Są dwa wyjścia. Pierwsze - odkupić prawa autorskie majątkowe - tylko ile trzeba będzie zapłacić projektantowi co przełoży się na cenę modelu. Drugie - zawrzeć umowę, że np przez rok od wydania modelu projektant nie opracuje na jego podstawie innej wersji dla innego wydawnictwa. Osobiście wolę mieć wybór - lubię waloryzowane sdkdfzety - wybieram GPM, lubię zwykłe - KF lub Modelik. Z drugiej strony wydawcy mogliby się jakoś dogadywać co do tematów. Jak wyjdzie 5 np migów 29 w jednym miesiącu to na pewno kupię tylko 1 no może 2. Reszta będzie zalegać półki. Nie widzę zagrożenia jeśli wyjdą dwa różne niszczyciele japońskie. Na pewno kupię obydwa. Z drugiej strony jeśli model kupuje zwykły śmiertelnik a nie kolekcjoner/zbieracz/sklejacz to pewnie kupi tylko jeden z tych niszczycieli - pewnie ten który będzie tańszy lub mający ładniejszą okładkę. Całe szczęście że nie jestem wydawcą ;-)

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
25-10-03 10:26  Re: Zapowiedzi
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to Frytek rozwiał wątpliwości. A'propos umiejętności egzekwowania - może pomożesz mi ściągnąć do mnie sk.......a który ma mi dokończyć kominek ?

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
25-10-03 10:30  Re: Zapowiedzi
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No bo nie wiem czy najpierw mam mu przyłożyć gazrurką w ciemiączko a potem grzecznie się zapytać kiedy wreszczcie się zjawi czy w odwrotnej kolejności ?

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
25-10-03 10:43  Re: Zapowiedzi
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tempest - mam kilku kolesi BigManów - żaden problem ;)

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
25-10-03 10:58  Re: Zapowiedzi
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Tempest skrzycz go pięścią po twarzy, postrasz sądem, jak to nic nie da powiedz że koledzy wuwiozą go na ryby albo na grzyby ;o)

 
25-10-03 11:13  Re: Zapowiedzi
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Frytek - super -przyślij cennik na priv ;-)
Qrczak - o jakim sądzie mówisz? Prędzej gościa dosięgnie Sąd Ostateczny niż polski.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024