FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-04-15 20:43  [R/G] Su-47 Berkut - Hobby Model 4/2007, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Galeria końcowa

============================================

Nie mam w zwyczaju kleić więcej niż jednego modelu na raz, ale tym razem postanowiłem zrobić wyjątek, bo nie mogłem się już powstrzymać :-) Zacząłem budowę Su-47 Berkut, skala 1:33, wydawnictwo Hobby Model, autor anonimowy. Samolot to rosyjska konstrukcja eksperymentalna, bardzo charakterystyczna ze względu na skrzydła z przednim skosem. Niestety nie ma w sieci zbyt wielu informacji o maszynie. Wikipedia pisze o niej w czasie przeszłym, ale też jednocześnie podaje informacje jakoby Rosjanie planowali kontynuowanie programu. Nie wydaje mi się to zbyt prawdopodobne biorąc pod uwagę intensywne prace nad PAK FA i planami wprowadzenia jej do użytku w najbliższym czasie. Faktem jest, że Su-47 wykonał pierwszy lot blisko 20 lat temu, a do tej pory powstał tylko jeden egzemplarz - nie wygląda to na dynamicznie rozwijany program z planami wprowadzenia do służby.

Wycinanka składa się z kilkunastu arkuszy, które polakierowałem rozcieńczonym lakierem nitro:



Opis budowy skąpy, rysunki raczej dobre, ale nie wszystko na nich jest. Model wykreślony ręcznie, co jest dość nietypowe biorąc pod uwagę fakt że wydano go w 2007 roku. Niestety już gołym okiem widać że niektórym częściom brak symetrii, a dokładne pomiary tylko to potwierdzają:



To oczywiście nie znaczy, że modelu nie da się skleić. W sieci jest kilka relacji i galerii, które pokazują bardzo ładne efekty końcowe. Ja będę się głównie posiłkował relacją naszego forumowego kolegi.

Jest to mój pierwszy model samolotu na konstrukcji szkieletowej i trochę boję się co mi z tego wyjdzie. Zacząłem oczywiście od wręg, gdzie znowu wyszły jakieś drobne niedoróbki:



Skleiłem szkielet dorzucając od siebie wzmocnienia w tylnej części - bez nich szkieletowi brakowało sztywności:



Skleiłem nos samolotu, ale trochę pokręciłem. Ponieważ jest całkiem biały to skleiłem go zadrukowaną strona do środka, żeby ukryć krawędzie elementów. Lakierowałem wycinankę jednostronnie, więc już po sklejeniu położyłem lakier. Niestety efekt jest średni - karton nierównomiernie zmienił kolor, prawdopodobnie w wyniku reakcji z klejem którym wkleiłem podposzycie. To oznacza, że prawdopodobnie będę musiał nos pomalować, zalać cyjanoakrylem i wyszlifować, co oznacza, że zupełnie niepotrzebnie go lakierowałem, bo to tylko utrudni sprawę. Póki co wygląda to tak:



I na koniec małe ogłoszenie: nie posiadam kabinki do modelu, w GPMie jest niedostępna, a sam raczej nie dam rady wytłoczyć. W związku z tym pytanie czy ktoś ma i odsprzeda?

--

Post zmieniony (27-12-15 10:35)

 
03-04-15 22:52  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Ja także poszukiwałem kabinki ale niestety nie znalazłem jednak spróbowałbym z kabiną od Su 27.

Model bardzo fajny także mam go w planach nawet mam już przygotowany szkielet i polakierowane dysze silnika ponieważ te oryginalne z wycinanki w kolorze bliżej nie określonego pomarańczu mają się nijak do stanu faktycznego.
Zrobiłem kolor chromu na który nakleję płaty dysz kierunkowych ale jeszcze nie nadszedł czas Berkuta.

Jednak bardzo chętnie prześledzę twoją relację.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
04-04-15 15:48  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Koralik, ty to w takim tempie kleisz modele, że pewnie jeszcze skończysz swojego Berkuta przed moim ;-) Ja nie planuję się spieszyć, więc kilka miesięcy pewnie zejdzie, tym bardziej że planuję ukończyć wcześniej tego niedokończonego Uboota.

Co do kabiny od Su-27 to to jest mój Plan B. Tak w ogóle to Su-47 ma taki przekrój osłony kabiny, że właściwie nie jest możliwe jej wytłoczenie na kopycie. Tzn. może i wytłoczyć by się dało, ale nie dałoby się wyjąć potem kopyta :-)

Plan na dzisiaj był taki:



Ale udało się zrealizować tylko część z tego. Niestety póki co niewiele w tym modelu pasuje tak jak powinno. Ot, jeden z kwiatków:



A tutaj wnętrze kabiny - lewa krawędź podestu powinna przebiegać po linii przerywanej:



To na szczęście nie jest większym problemem i kabinę udało się skleić tak, że nie widać żadnych niedokładności:



Gorzej jest z wnęką podwozia. Raz, że znowu jest niesymetrycznie:



Dwa, że krzywizna tylnej ścianki nijak ma się do krzywizny wręgi, do której ma przylegać:



Trzy, że komora jest o jakieś 2mm za wąska:



Oby na długość się zgadzało.

Ostatecznie poza kabiną i wnęką podwozia skleiłem tylko jeden segment:



--

Post zmieniony (04-04-15 15:48)

 
05-04-15 10:15  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Cz 11g ma odwrotnie podany kierunek przyklejania. Pamiętaj o tym. Mój model możesz obejrzeć w galerii na kartonówkach.

--
PZDR!!

 
05-04-15 10:38  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17



Powodzenia, kibicuję.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-04-15 18:00  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ciekawy samolot. Kibicuję w budowie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-04-15 00:24  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

I znowu OSTOJA zarobił na flaszkę.

--
serwusik

 
07-04-15 09:50  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

darek71, dzięki za cynk z tą częścią. Pewnie bym się kapnął jak by przyszło co do czego, ale oszczędziłeś mi czasu :-)

Ostoja, no jasne że tak zrobię. Po prostu chciałem pokazać niedoróbki w projekcie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
07-04-15 10:19  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
ennww   

Bardzo ładny model, widać, że będzie czasochłonny:)

--
http://www.zespol-mariachi.pl

 
11-04-15 20:10  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Miało być zadanie na jeden dzień, wyszło na tydzień.



Jak widać zdecydowałem się na wklejenie ciężarka w nosie samolotu. Nie ma nic o tym w opisie budowy i nie spotkałem się w innych relacjach z informacją żeby ktoś wklejał, ale postanowiłem nie ryzykować. We wszystkich segmentach robię podposzycie i planuję je zrobić także w poszyciu oklejonym na szkielecie. Częściom brakuje symetrii, ale najważniejsze że obwód segmentów się zgadza. Papier jest bardzo dobry, ale niestety druk jest delikatny i w kilku miejscach nieco go starłem:



Jak widać pomiędzy segmentami 6 i 7 wyszła mi spora szczelina, którą zakleiłem wikolem i zamalowałem. Ostatecznie wygląda to tak:



Dopiero na zdjęciu zobaczyłem przybrudzenia na ostatnim segmencie. Na żywo nie rzucają się w oczy, a pod lakierem prawdopodobnie znikną.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
27-06-15 20:24  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Postępy nieco nietypowe - wykonałem podwozie i komory podwozia głównego:



Goleń przednia tylko przymierzona. Nie ma na niej jeszcze kilku detali (np. reflektorów), ale to zrobię już po jej wklejeniu na stałe.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
27-06-15 20:43  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja bym zmatowil nieco te opony... Juz mialem sie ostatnio pytac, czy jakies postepy sa :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
27-06-15 20:50  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Wierz lub nie, ale farba jest matowa :-) Na żywo aż tak się nie błyszczą, ale masz rację, nie mają faktury prawdziwego ogumienia.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
27-06-15 21:01  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Ja dla przykładu, opony maluję matowym czarnym z niewielką domieszką szarego matu i jeszcze na to kładę cienką warstwę bezbarwnego lakieru matowego. Farby jakich używam to Gunze H, a tak wyglądają gotowe opony:



--

 
27-06-15 21:23  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Mogę spróbować z lakierowaniem. Ja jedyne co robię to przy malowaniu ostatniej warstwy rozcieńczam bardzo farbę, tak żeby warstwa była jak najcieńsza. To daje całkiem dobry efekt - zdjęcia trochę wyolbrzymiają odbłyski.

No dobra, mam pytanie które może jest głupie, ale nurtuje mnie od samych początków mojej przygody z modelarstwem, więc może pora je w końcu zadać. Otóż czeka mnie oklejanie szkieletu poszyciem. Zastanawiam się jak sprawdzać dopasowanie poszycia do szkieletu w sytuacji kiedy poszycie będzie potem doklejane do pasków na wręgach? Chodzi o to że poszycie może pasować bez pasków, a po doklejeniu pasków już nie, przy czym oczywiście doszlifowanie wręgi na której już jest pasek nie jest wykonalne. Mam kilka pomysłów jak wybrnąć z sytuacji:

1. Najpierw dokleić pasek do poszycia i tak pasować.
2. Dokleić pasek na wrędzie na kilka kropli kleju i w razie czego oderwać.

Jak wy robicie? Ogólnie to przymierzyłem kilka segmentów poszycia i póki co jakoś czarno to widzę (nie chodzi o kolor modelu :-) ) Szczególnie, że spasowanie modelu nie jest perfekcyjne.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
28-06-15 15:56  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

No dobra, wymyśliłem jak to sensownie kleić. Przede wszystkim obowiązkowo podposzycie:



Potem robię tak, że doklejam pasek łączący do poszycia, przy czym w momencie przyklejania formuję poszycie na wręgach, żeby nadać mu kształt:



Potem doklejam podposzycie, również formując na wręgach, najpierw po środku a potem doklejam po bokach. W efekcie dostaję uformowany kawałek poszycia, który mogę bezproblemowo mierzyć do szkieletu i w razie czego dokonywać korekt:



Zamiast zgodnie z instrukcją doklejać dziób samolotu na styk postanowiłem najpierw przykleić poszycie na sklejkę i dopiero całość dokleić do szkieletu centropłata:



Oczywiście znowu nie wszystko pasuje jak powinno:



Więc postąpiłem radykalnie i odciąłem to co będzie zakryte wlotami powietrza:



Naklejania poszycia nie ułatwia fakt, że górne i dolne fragmenty poszycia mają różną szerokość i niespecjalnie wiadomo jak je względem siebie wyrównać:



Na chwilę obecną całość wygląda tak:



W następnym odcinku wloty powietrza.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
29-07-15 21:48  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Wloty powietrza zrobione. Zacząłem od zrobienia przedłużeń podstawy krawędzi natarcia, tzw. LERX (chociaż przy takiej konfiguracji skrzydeł nie jestem pewien czy to poprawna nazwa):



Ogólnie ze spasowaniem tak sobie, przy czym ciężko mi powiedzieć na ile jest to moja wina, a na ile projektu. Tutaj widać jak wymęczyłem spód kadłuba i kilka szczelin które póki co nie są zamaskowane:



Dalsze klejenie:



Skopałem wewnętrzne krawędzie wlotów wklejając je zbyt blisko kadłuba. Powinny być wyrównane do linii na kolejnym segmencie poszycia, a u mnie są o jakieś 3mm bliżej środka:



Słabo to wyszło. Efekt jest taki, że zabrakło poszycia zewnętrznego. Wyrównałem je więc do krawędzi na dole, zostawiając wielkie szczeliny po bokach:



Prawdopodobnie zamaskuję szczeliny tak, że wkleję nieruchomo przednie stery wysokości. Jest też trochę odbarwień powstałych w wyniku usuwania nadmiaru kleju i związanego z tym zejścia warstwy położonego lakieru:



Mam nadzieję, że po ostatecznym lakierowaniu to nie będzie widoczne.

Oglądając zdjęcia oryginału widzę, że bryła nie jest idealnie oddana w modelu. Po pierwsze spód dziobu samolotu za komorą podwozia powinien być całkowicie płaski:



W modelu jest zaokrąglony. Dalej, wydaje się że górna część kadłuba za kabiną jest całkowicie wypukła, podczas gdy w modelu pojawia się wklęsłość:



I wreszcie, wloty powietrza są oddzielone od LERX szczeliną (taką jak ja przypadkiem zrobiłem :-) ):



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
29-07-15 23:41  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Taki fajowy samolot... Przydałoby się lepsze opracowanie - choć z tym radzisz sobie świetnie.

--
54323031

 
30-07-15 09:05  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model, skala 1:33
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Ja bym oklejki robił z czarnego papieru kolorowego zamiast malował. Mniej babrania. Wychodzi fajnie.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
04-11-15 21:37  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model 4/2007, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Budowa nieco stanęła w wakacje, ale ostatnio ruszyłem z miejsca. Tutaj poszycie górne elegancko uformowane przy pomocy podposzycia:



Uznałem, że łatwiej będzie najpierw skleić poszycie ze sobą a dopiero potem dokleić je do szkieletu:



Niestety wyszło to średnio, więc dolne poszycie naklejałem już normalnie, tzn. po jednej części.

Doklejanie poszycia idzie dosyć wolno, bo muszę czekać aż klej dobrze zwiąże. Dlatego w tzw. międzyczasie wykonuję inne fragmenty modelu. Silniki:



Klapy podwozia:



Tutaj uwaga, że znowu jest błąd ze spasowaniem. Jeśli wkleję przednią klapę tak, żeby miejsca na zawiasy zaznaczone na klapie pasowały do miejsc na zawiasy w komorze, to klapa jest przesunięta względem wnęki o jakieś 3mm do tyłu.

I jeszcze skrzydła wraz z nasadami krawędzi natarcia oraz przednie stery wysokości i fragmenty dolnego poszycia:



A tutaj oklejanie poszyciem spodu modelu:



Niestety segment z komorami podwozia sprawił problem. Poszycie górne i dolne nie zeszło się jak powinno. Udało się to nieco docisnąć, ale i tak nie jest idealnie i najprawdopodobniej trzeba będzie zamalować białe miejsca na segmencie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
23-12-15 22:41  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model 4/2007, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Sekcja ogonowa modelu to wolna amerykanka. Spasowanie, przynajmniej w moim wykonaniu, jest raczej średnie. Zacząłem od przyklejenia dysz silników. Okazało się, że mają zbyt dużą średnicę. Przykleiłem je najpierw od góry:



ale od dołu sytuacja wygląda wtedy tak:



Udało się to jakoś docisnąć. Na pierwszy rzut oka niczego nie widać, ale patrząc na samolot od tyłu, widać że dysze silników są "zezowate":



Potem było doklejanie tylnej sekcji płata. I tu znowu niespodzianki. Z lewej strony trzeba było docinać, bo części nie pasowały na szerokość. Z prawej strony na szerokość wszystko było dobrze, ale z kolei okazało się, że góra i dół rozjechały się na długość o jakieś 3mm. Ogólnie jest mnóstwo szczelin.




Tutaj widok przed przyklejeniem poszycia stateczników pionowych i skrzydeł:



Kolejnym krokiem będzie zalanie wikolem wszystkich szczelin i ich odpowiednie wyretuszowanie. Biorąc pod uwagę ile ich jest to pewnie zejdzie na to większość dnia, ale model powinien dzięki temu sporo zyskać na wyglądzie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
24-12-15 00:30  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model 4/2007, skala 1:33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Sylwetka tego samolotu jest przekozacka... Szkoda że projekt jest jaki jest, acz radzisz sobie!

--
54323031

 
24-12-15 09:58  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model 4/2007, skala 1:33
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam.
Wymieszaj wikol z farbą, nie będziesz musiał później retuszować.
Pozdrawiam świątecznie :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
24-12-15 10:25  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model 4/2007, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Wymieszaj wikol z farbą, nie będziesz musiał później retuszować.

Bardzo poważnie o tym myślałem, ale boję się, że w przypadku drobnych wycieków nie będę w stanie usunąć zabrudzeń.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
24-12-15 12:03  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model 4/2007, skala 1:33
Rafał 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Świetny model!
Powodzenia i czekam na dalsze etapy budowy :)

 
26-12-15 16:16  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model 4/2007, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Kilka zbliżeń na te wszystkie szczeliny w poszyciu:



A tutaj kilka z nich po załataniu:



Kabina pilota i okolice:



Detale kadłuba i wnęk podwozia:



I podwozie przednie po przyklejeniu detali:



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
26-12-15 16:17  Odp: [R] Su-47 Berkut - Hobby Model 4/2007, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Pora na galerię końcową:



Jest to największy model samolotu jaki do tej pory popełniłem, jednocześnie pierwszy o konstrukcji szkieletowej. Jestem nawet zadowolony z tego jak mi wyszedł. To znaczy nie jest idealnie, ale jak zaczynałem to bałem się że może wyjść gorzej. Na pewno jak stoi na regale to prezentuje się dobrze, a wszelkie niedociągnięcia są z tej odległości i kąta patrzenia niewidoczne.

Co do opracowania, to mogę jedynie potwierdzić to co było już wiadomo z innych relacji w sieci: jest niedokładne, ale jak najbardziej sklejalne. Trochę boli ubóstwo graficzne - model wygląda jakby zaprojektowano go w pierwszej połowie lat 90-tych (co może nawet nie odbiega od prawdy?).

Nie miałem kabinki do Su-47, więc spasowałem od Su-27.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
26-12-15 23:58  Odp: [R/G] Su-47 Berkut - Hobby Model 4/2007, skala 1:33
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Powtórzę jeszcze raz: przekozacka sylwetka, az się prosi o porządne opracowanie... Gratulacje, że mimo niedogodności dobrnąłeś do końca, efekt jest pozytywny, a ogólna aparycja modelu robi dobre wrażenie co przy moim skromnym, osobistym zdaniu jest najważniejsze!!!

--
54323031

 
27-12-15 10:14  Odp: [R/G] Su-47 Berkut - Hobby Model 4/2007, skala 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia modelu wbrew przeciwnościom :) Sam samolot przez ta swoją ,,dziwność" bardzo mi się podoba, a model będzie na pewno ozdobą Twojej kolekcji.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-12-15 13:50  Odp: [R/G] Su-47 Berkut - Hobby Model 4/2007, skala 1:33
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo fajny model. Gratulacje!

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024