FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
29-10-03 08:23  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panowie!
W Skawinie jeden z Wydawców spytał ile chciałbym za opracowanie "Wichra"...
Podałem cenę mając na uwadzę:
1. Jakość opracowania,
2. Czas opracowywania,
3. Oczekiwania odbiorców.

Wydawca mnie wyśmiał...
Dlaczego? Dlatego, że powyżej pewnej kwoty nie jest w stanie zapłacić - a dlaczego ja jestem taki chciwy? Ano dlatego, że model wydany przez A.Halińskiego uważam za dobry i aby opracować model "Wichra" w skali 1:200 lepiej, wymagałoby to poświęcenia mu znacznie więcej czasu i uwagi, niż standardowy niszczyciel przy standardowym honorarium (czyli 1,5 - 2 miesiące pracy). Jeśli mamy wydać model robiony tak sobie i na szybko - nie ma to przecież sensu!!! Ale skoro Wydawcy nie zapłacą więcej, niż standard - mamy ograniczenie jakościowe. Czy chciwością z mojej strony jest pragnienie uzyskania zapłaty za swoją pracę? Myślę, że nie. Dlatego wszystko wskazuje na to, że nie będzie nowego "Wichra"...

MacGregor

 
29-10-03 09:12  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Gregor, popieram Cię w 100 %. Niestety w Polsce panują przekonania, że za dobrze wykonaną pracę o wysokiej jakości nie należy płacić odpowiednich kwot adekwatnych do rezultatu. W większości przypadków polscy przedsiębiorcy bazując na kryzysie gospodarczym, korzystają "zdzierając" na pracownikach, współpracownikach, kooperantach.... . A przecież Yukikaze p.Halińskiego kosztuje już 25 PLN, i nie uważam żeby to była wygórowana cena za model o takiej jakości. Ja osobiście za Wichra dałbym bez zmrużenia okiem 40-45 PLN, i wcale bym nie uważał że to za dużo. Niestety jest to już hobby drogie, jak każde hobby. A jeżeli hobby, to niekoniecznie potrzebne do przetrwania. Serdecznie pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
29-10-03 15:33  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Oj Hanys nie pisz pochopnie ile byś zapłacił , bo jak uczy nas niestety przykład pewnego wydawcy , który po przeczytaniu pewnego wątku na forum podniusł ceny swoich modeli.
A wracają do cen modeli nie mozna porównywać ich do cen modeli na w UE , bo tam siła nabywcza pieniądza jest o wiele wyższa.

 
29-10-03 18:05  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
Robinson 

 

Szkoda, moze jednak znajdzie sie jakis mniej "pazerny" wydawca (mam nadzieje ze nikt sie na mnie nie obrazi zwlaszcza ten wydawca z ktorym McGregor rozmawial), z drugiej strony ciekawe kto to? Za tego Wichra fani tego okretu (do ktorych i ja sie zaliczam) mogliby oglosic bojkot jego wydawnictwa :-)
Szanowni pozostali wydawcy ponawiam swoj apel dzwoncie do McGregora i negocjujcie, dogadujcie sie !!! Jezeli model taki jak ORP Ślązak na dwóch stronach kartonu kosztuje 12,50 , a Yukikaze na kilkunastu stronach kartonu 25zł to ja sie pytam gdzie tu jest sprawiedliwosc. McGregor moze sam przejmij inicjatywe i pogadaj z pozostalymi wydawcami ?

Pozdrawiam
Paweł

Kiedyś w końcu cos skleje ;-)

 
29-10-03 18:45  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Robinson - co Ty chrzanisz ??? Może sam załóż wydawnictwo i sprzedawaj modele po 0,10 złotego. Nie będę Cię bojkotował - nawet kupię wtedy 2 egzemplarze Twojej nowości. Każdy ustala cenę według tego , ile włożył kasy , ile ma nakładu , w ciągu jakiego czasu model się sprzedaje. Dużo ?? Nikt nie każe Ci kupować . A może chcesz , aby na rynku zostało jedno najtańsze wydawnictwo , które wyda model raz na 3 miesiące ?? Zapraszam do Super Modelu.
Coraz więcej się czepiacie. Niedługo będzie Wam przeszkadzać to ,że wydawca sam w zębach nie przynosi Wam do domciu modelu w zębach....

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
29-10-03 18:50  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ja już bojkotuję! Uroczyście oświadczam, że nie kupię więcej modeli tego wydawnictwa!!!
PS - polecam na początek zakup liczydła, jak to nie pomoże, to może kalkulator... ;-)
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
29-10-03 19:29  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
Czesiek 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Przeczytałem w całości ten post i stwierdzam, że wyłania się z niego, niestety, obraz naszej rzeczywistości. "Usługodawców" będących na łasce "usługobiorców".
Grzegorz! Nie jesteś sam z problemem bardzo niskich honorariów za pracę, którą sprzedajesz.
Ja zajmuję się zawodowo projektowaniem architektonicznym (jestem architektem) i działam w takich dziedzinach jak:
- projektowanie
- wykonawstwo (prowadzenie budów, w tym dwa obiekty wpisane do rejestru zabytków)
- lekcje rysunku i geometrii wykreślnej
- naprawa i uruchamianie zabytkowych zegarów wieżowych (sześć sztuk w moim regionie "chodzi" jak zegarek)
- modelarstwo (boję się pomyśleć co by było gdybym chciał się bawić w projektowanie modeli dla wydawnictwa!)
i ciągle mam TYLKO czubek nosa ledwo nad poziomem tego g...., które nas zalewa.
Ledwo starcza na życie!
Ale to co robię, to (NIESTETY) to lubię!
I, na dodatek, nie potrafię się kłócić o pieniądze.
Po wejściu do UE trzeba będzie chyba sprzedawać nasze usługi do tzw. krajów cywilizowanych (ale czy coś to zmieni? Niemcy "wyrolowali" mnie o "brócili" jak chłopem w sądzie gdy próbowałem wejśc na ich rynek).
Tymczasem Grzegorz! Nie załamuj się!
Prawdziwa sztuka powstaje w bólach i cierpieniach!
Michał Anioł malując freski w Kapicy Sykstyńskiej wcale nie był szczęśliwy a cierpiał przy tym srodze i jak tylko mógł wysługiwał się swoimi uczniami.
Pozdrawiam
- Czesiek -

 
29-10-03 19:50  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
Robinson 

 

Witam !
Wlasciwie post do Frytka (prosze przeczytaj koniecznie) ale i innych prosze o cierpliwe przeczytanie do konca.

Uderz w stol a nozyce sie odezwa chialoby sie powiedziec.
Frytek , przepraszam ale masz racje w swojej wypowiedzi (nie ironizuje) , nie zrozumiales mnie. Niniejszym wyjasniem :
1. Kwestia ceny - uwazam ze to Yukikaze jest za tani jak na wklad pracy w niego wlozony a nie Ślązak czy Podhalanin za drogi !!!

2. Pazernosc i bojkot - to byl zart co mial sugerowac cudzyslow i usmiechnieta buzka na koncu zdania. Oczywiscie kazdy pracuje i handluje wg swoich i swoich partnerow w interesach zasad. Moze moja ironie wzbudzilo stwierdzenie McGregora "Wydawca mnie wysmial" przyjalem ze tak bylo na serio , post pisalem na goraco i pod wplywem emocji. Jezeli to prawda to uwazam ze wydawca nie zachowal sie powiedzmy normalnie , mysle ze stwierdzenie "za drogo tego sie nie da wydac" wystarczyloby.

3. Co do rynku to juz pisalem w tym temacie ze za Wichra bylbym w stanie zaplacici nawet 50 zł i wiecej bo chcialbym miec ten model. Pewnie jak byloby wiecej takich ludzi (generalizujac jak spoleczenstwo mialoby wiecej kasy) to o wydanie Wichra zabiegaloby kilku wydawcow u McGregora a nie on by sie o to prosil i jego problemy finansowe by zniknely. Frytek rozumiem realia rynkowe w tym Panstwie, pracuje w branzy budowlanej jako handlowiec i juz nie raz slyszalem oczekiwania moich klientow abym im sprzedal swoj produkt ponizej kosztow ywtworzenia, ja tego nie robie, ale czasami moi konkurenci tak (jako producent i sprzedawca znam koszty a widzialem ich faktury). Generalizujac , moje zdanie jest takie ze modele sa za tanie na naszym rynku, a i tak wielu z nas nie stac na kupno wszystkich ktore bysmy chcieli

4. Łukasz (KF) ale Ty zlosliwy jestes normalnie dla tych wydawcow , dobrze ze Twoi klienci dla Ciebie mniej ;-) A ja u Ciebie przedplaty robie cholercia.
ZARTOWALEM zeby wszystko bylo jasne (oprocz przedplat u KF bo to akurat prawda)

Mam nadzieje ze choc troszke rozjasnilem co mialem na mysli. Mialem mierne z polskiego i to chyba widac w moich postach niestety ale bede cwiczyl.

Jak ktos chce polemizowac to zapraszam na priv : pgrabowski72@tlen.pl

Kiedyś w końcu cos skleje ;-)

 
29-10-03 19:59  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
Robinson 

 

Jeszcze raz ja, tak czytam jeszcze raz wypowiedzi naszych najbardziej chyba ambitnych wydawcow pod wzgledem ilosci wydawanych modeli (Frytek i KF) i dochodze do wniosku ze jestescie strasznie sfrustrowani. Kurcze wydawanie kartonowek to jednak ciezki kawalek chleba. W swoich postach ja takze czasami troche zalow wylewam niestety bo branza budowlana tez nie nalezy do rozpieszczajacych.

Pozdrawiam i zycze samozaparcia bo odwalacie kawal swietnej roboty wydajac modele (mowie serio i nie zartuje, to tak zeby znow mnie ktos opatrznie nie zrozumial)

Paweł

Kiedyś w końcu cos skleje ;-)

 
29-10-03 20:44  Re: [sonda] Nowe opracowanie ORP "Wicher"
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nie wiem co koledzy pisali w poprzednich postach bo jest ich tak wiele że nie chciało mi się ich czytać, ale ja sądze że opracowanie Wichra od AH było solidne i dobre, a przydałoby się chociażby nowe opracowanie Garlanda czy Konrada. Takie jest moje zdanie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024