FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
23-10-03 08:45  Re: obórbka kółek w wiertarce
Junior II   

Oponki palce lizac!
Rajkub , moglbys opisac jak robiles szprychy ?,wygladaja jak z papieru .
Wstawie linka na Twoje cuda na niemieckie forumy kartonowe ,aby niemiaszkom powypadaly galy z oczodolow.

Batonus , jeszcze raz przeczytalem Twoje pytanie rozpoczynajace ten wątek.
;)) Przestan chlopie obzerac sie kapucha , bo chyba masz juz jakies zacmienia od nadmiaru weglowodanow. :))
Sklejasz takie wspaniale modele a pytasz sie o takie glupoty, jak zamocowac .
Mimo ,iz odpowiedzi Koledzy powyzej juz Ci dali , jeszcze dodatek wizualny.
http://www.kartongogi.online.de/1.htm
Pokazane kola , to kola do modelu tajfuna z MM 6/1993 rok

 
23-10-03 09:00  Re: obórbka kółek w wiertarce
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Ta... rzeczywiście wygląda, jakbym miał zaćmienie. Bajecznie proste. Tylko ten przyrząd - nie wiem, jak powstał i czemu oryginalnie służył, ja w każdym razie takiego nie mam i do swoich małych kółek (do tylnego wózka do holowania Sunderlanda) użyłem śrubki 4mm, dwóch podkładek i nakrętek. I starczy.
Dzięki za porady!

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
23-10-03 09:16  Re: obórbka kółek w wiertarce
Junior II   

;))
Spokojna Twoja rozczochrana! , nie jest jeszcze widac tak zle z tymi weglowodanami, skoro uzyles do tego celu srubki i nakretek. To jest wlasnie to najprostsze rozwiazanie, nie trzeba do tego celu wcale tego trzymaka chwytnego widocznego na zdjeciu.
Ja tez kiedys tez uzywalem srubki , a rowniez kawalka nagwintowanego cienkiego drutu stalowego .
Ten " przyrzad" to "trzymak chwytny " do zestawow miniiwertak do mocowania tarcz sciernych i pil.
Mozna dostac prawie za grosze w sklepach dla medykow, te orginalne do proxonow i dremeli sa troche drozsze.
Jednak jak napisali powyzej Koledzy , cienka srubka z nakretkami starczy.
a zreszta do oszlifowania 3 kolek do modelu samolotu , nie trzeba wiertarki , wystarczy uzyc konczyn gornych.

 
23-10-03 09:21  Re: obórbka kółek w wiertarce
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Przy użyciu wyłącznie kończyn górnych robiłem duże koła podwozia głównego.
Jednak chciałem, żeby były idealnie okrągłe no i zaoszczędzić trochę czasu, ułatwić sobie - i stąd pytanie.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
23-10-03 09:27  Re: obórbka kółek w wiertarce
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Widzę że w sklepach medycznych można się zaopatrzyć w większość niezbędnych narzędzi modelarskich ; ) Będę się musiał kiedyś wybrać. Pomysł zeżróbką i podkładkami też ciekawy. Jak widać ile ludziów tyle pomysłów : )

 
23-10-03 09:36  Re: obórbka kółek w wiertarce
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bo tsza se jakoś radzić. A szprychy wyglądają mi na żyłkę wędkarską.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
23-10-03 12:05  Re: obórbka kółek w wiertarce
Pioter   

No właśnie szprychy,wystarczy kupić do roweru z nakrętką i gotowy trzymak, czy jak to
nazwać.

Piotr

 
23-10-03 13:05  Re: obórbka kółek w wiertarce
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Na górnym zdjęciu kółko ma faktycznie szprychy wykonane z żyłki wędkarskiej, niestety ten sposób nie sprawdził się ( żyłka wbrew pozorom jest zbyt sprężysta i nie układa się odpowiednio na tak małych odcinkach), na zdjęciu dolnym żyłka została zastąpiona drutem stalowym 0.2 mm. Nie daję na razie innych zdjęć koła , bo to przecież wątek Tomka o bieżniku :-). W tej chwili robię modelik, w którym wykorzystam cztery takie kółka i przy jego prezentacji ( niestety jeszcze trochę cierpliwości) przedstawię kółka (już ze stalowymi szprychami) widoczne z boku. Mam cichą nadzieję, że szprychy to będzie jedne miejsce, gdzie nie zastosuję celulozy.
Junior, a będzie to chyba temacik interesujący sąsiadów zza Odry :-)

Pozdrawiam - Rajkub

 
23-10-03 13:07  Re: obórbka kółek w wiertarce
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Co tam, dawaj zdjęcia! :-)
Chyba niektórzy już toczą ślinę, żeby jak najszybciej zobaczyć te szprychy (łącznie ze mną).

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
23-10-03 13:21  Re: obórbka kółek w wiertarce
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
No to tylko jedno :-)
Tak wygląda koło testowe, wymaga przerobienia felgi, zastosowania troszkę innego papieru i porządniejszego wykonania.

R.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024