FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-12-15 15:48  [R/G] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam wszystkich, modelarstwem zajmuję się od niedawna. Interesują mnie głównie modele kolejowe więc wybór padł na model z Modelika Px48, inspiracją jest relacja z innego forum, tak mi się spodobał że postanowiłem skleić swój, może się uda.
Zdjęcia nie są dobrej jakości ponieważ nie umiem ich robić a po drugie dysponuję tylko telefonem ale może coś zobaczycie

sklejanie zacząłem od kół oraz ostoi





prace postępują dalej, jak nie będziecie mieli nic przeciwko to relację będę rozwijał i postaram się o lepsze zdjęcia. zachęcam do komentowania i konstruktywnej krytyki

pozdrawiam,

--

Post zmieniony (03-11-16 12:46)

 
17-12-15 16:11  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuje za miłe przywitanie, szczerze nie spodziewałem się tak miłej reakcji.
Dzisiaj kolejna porcja fotek,







pozdrawiam.

 
18-12-15 15:03  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Primo:
chyba jak każdy przygodę z kartonem rozpocząłem od modeli samolotów było ich może z 5 ale to było jakiś czas temu a ich wygląd w niczym nie przypominał tego co miało powstać, później trochę przerwy i znów zajawka na modele ale tym razem przeglądałem różne fora tematyczne, wtedy zdecydowałem się na kolej no i pierwszy model Px48, po 1,5 prawie gotowy był sam parowóz ( bez tendra) ale delikatnie mówiąc nie byłem zadowolony z efektu i mijała chęć na dalsze klejenie. Postanowiłem więc zacząć od nowa ale tak jak się należy z większą starannością no i efekty teraz pokazuję.

Viking_BB , Mario
dziękuje za zainteresowanie i zwrócenie uwagi na temat śladów oleju i smarów. postaram się zadziałać w tym temacie. poszperam za jakimiś ciekawymi sposobami i samemu spróbuję je wykorzystać

pozdrawiam

 
22-12-15 14:43  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dzisiaj skromnie i "bez koloru":





--

 
22-12-15 15:21  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

tak, można powiedzieć że buduję model na podstawie wycinanki dodając nieco elementów, z nadzieją że będzie bardziej realistycznie

 
03-01-16 14:19  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Pora zaprezentować to co jeszcze zdziałałem w roku 2015...





pozdrawiam.

 
10-01-16 16:58  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Powoli i z mozołem powstają kolejne elementy. Efekt poniżej:





miłego oglądania

 
24-01-16 17:11  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Brniemy z tematem dalej,kolejne foto





pozdrawiam

 
24-01-16 17:18  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

robiłem przymiarki na "sucho" i wydawało mi się że jest ok, no ale wszystko się okaże przy montażu. Obyś w tym przypadku nie miał racji :)

 
25-01-16 18:28  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dziś niewiele więcej, bo aż tylko podłoga ale z przymiarką na "sucho" budką. Czeka mnie jeszcze trochę poprawek...



Czeka mnie jeszcze trochę poprawek...

 
26-01-16 14:42  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Kari, mentorów w zasadzie jest wielu, choć faktycznie głównie wzoruję się na relacjach Precyzyjnego jak również udzielającego się niegdyś na innych forach Nikiego68. Ale daleko mi do nich. Oczywiście nie zapominam o innych forumowiczach, bo bardzo wielu prezentuje wysoki poziom modelarski.

 
31-01-16 13:50  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

witajcie w kolejnej odsłonie, budka maszynisty nabrała już kształt ogólny, brakuje jeszcze kilka szczegółów



pozdrawiam,

--

 
11-02-16 09:34  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witajcie ponownie,
bardzo miło że się Wam podoba, to motywuje do dalszej pracy.

Tym razem przybyły pomosty i kilka innych detali:



Mirmic, co do efektu weatheringu, staram się nie przesadzić ale czasami odnoszę wrażenie że mi się to nie udaje, w zależności od światła i kąta patrzenia na model raz wydaję się ok a innym razem przesadzone.

pozdrawiam.

 
27-02-16 10:49  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam,
Pora trochę odświeżyć relacje, przybyło kilko detali,





pozdrawiam.

 
12-03-16 18:58  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witajcie.
Nie tak dawno na forum koledzy Mirmic i Precyzyjny pochwalili się sprężarkami jakie wykonali do swoich modeli, ich wykonanie mistrzowskie. Przyszła pora gdzie i ja musiałem takową skleić, choć wykonanie nie jest aż tak spektakularne postanowiłem się nią pochwalić...



Popracowałem również na przodem kotła:



Pozdrawiam.

 
28-03-16 18:13  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witajcie,

Kolejne fotki z postępów budowy





pozdrawiam.

 
04-05-16 18:48  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witajcie,
Czasu na klejenie mało ale coś zawsze podłubie...





pozdrawiam.

 
08-05-16 13:52  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

No tak lampy mogłyby wyglądać lepiej, szczególnie tak jak piszesz czerwone szkiełka. Chyba zabrakło trochę cierpliwości. Może kiedyś je poprawie, zobaczymy. A tym czasem ruszyły prace przy tendrze. Od jakiegoś czasu walczę z kołami, oto efekty:

 
12-06-16 13:05  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam,
Po małej przerwie udało się coś skleić,



pozdrawiam

--

 
10-07-16 16:08  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Poprzednio pokazałem jeszcze nie skończone wózki tendra. Dziś wyglądają trochę lepiej (chyba)



niebawem ciąg dalszy.
Pozdrawiam

 
17-07-16 14:20  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam w kolejnym odcinku. Dzisiaj płyta podłogowa:



pozdrawiam

 
28-08-16 17:20  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

witam po dłuższej przerwie.

trochę czasu upłynęło od ostatniego wpisu ale też dużo przybyło elementów w modelu:





obecnie tender prezentuje się tak:


pozdrawiam

 
29-08-16 20:35  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuje za miłe słowa.

ziaro : Ten model spokojnie można wykonać prosto z wycinanki dodając tylko retusz (lub nie), bez udziwnień i też będzie ładny. Ja preferuje taki styl jaki widać, ale każdy klei jak lubi. Szczerze polecam ten model bo choć nie jest łatwy (w mojej ocenie niezbyt doświadczonego) to daje duży fan przy klejeniu.

 
29-09-16 16:15  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Powoli zbliżamy się do ukończenia modelu. Kilka fotek z końcowej budowy tendra:





Jeszcze mały "bonusik"



pozdawiam

 
30-09-16 14:34  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Prawdziwy czy nie prawdziwy dał dużo frajdy przy jego klejeniu. Uważam że jak na moje zdolności wyszedł całkiem poprawie. Oczywiście zawiera wiele niedociągnięć ale i tak mi się podoba. Myślę że na podstawie tych błędów będę się bardziej starał przy kolejnym modelu że było lepiej. Człowiek uczy się podobno całe życie:)

Andrzeju, co do zgarniaczy to chyba takie zostaną bo pociągnięte są klejem CA i obawiam się że przy ich wymianie mogę narobić więcej szkód. A tłuczeń owszem za duży bo robiłem go sam a fachowiec ze mnie żaden. Jak nadarzy się okazje to go zmienię ale na razie tak pozostanie

 
02-10-16 17:14  Odp: [R] Parowóz Px48 - Modelik
Szerszeń 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witajcie.
Przyszła pora na małe podsumowanie, model uważam za skończony, choć nie wykluczone są jeszcze małe poprawki błędów, które zostały zauważone przez bardziej doświadczonych modelarzy. Model kleiło się całkiem miło a efekty mych wypocin przedstawiają niezbyt udane zdjęcia. Może kiedyś uda mi się zrobić zdjęcia lepszej jakości wtedy je dodam do galerii.







Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024